جزئیات انفجار مهیب در بندر بیروت / ۲۷ کشته و ۲۵۰۰ زخمی تا این لحظه

جزئیات انفجار مهیب در بندر بیروت / ۲۷ کشته و ۲۵۰۰ زخمی تا این لحظه

ساعاتی قبل چند انفجار و آتش‌سوزی بسیار شدید، مناطقی از بیروت را لرزاند. منابع خبری لبنان گفته‌اند حادثه در یک انبار حاوی نیترات و بنزین در بندر بیروت روی داده است.

ساعاتی قبل (سه‌شنبه شب) چند انفجار و آتش‌سوزی بسیار شدید، مناطقی از بیروت را لرزاند. منابع خبری لبنان گفته‌اند حادثه در یک انبار حاوی نیترات و بنزین در بندر بیروت روی داده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، شبکه المیادین از انفجار در بندر بیروت خبر داد و خبرنگار این شبکه اعلام کرد که این انفجار طبق اطلاعات اولیه تروریستی نیست.

خبرنگار المیادین اعلام کرد: آمبولانس‌ها به سرعت به محل انفجار در بندر بیروت رفته و دهها زخمی به بیمارستان‌های نزدیک محل انفجار منتقل شده اند. محل انفجار مخزن بنزین بوده و به دلایل نامعلومی منفجر شده است.

هر لحظه بر تعداد مصدومان انفجار مهیب بیروت افزوده می‌شود. شبکه المیادین تعداد این مصدومان را «صدها» نفر اعلام کرد.

«حمد حسن»، وزیر بهداشت لبنان گفت که دستور داده همه بیمارستان‌های بیروت برای پذیرش مصدومان این انفجار خود را آماده کرده و اقدامات لازم را سریعا اتخاذ کنند.

وزیر بهداشت لبنان حجم خسارات را سنگین و شمار زخمی شدگان را زیاد اعلام کرد.

رسانه‌های لبنان گزارش دادند که تعداد زیادی از نیروهای ارتش و امدادرسانی به محل حادثه اعزام شده‌اند. صلیب سرخ لبنان نیز شمار زیادی خودروی آمبولانس به بندر بیروت گسیل داشته و گفته است زخمی‌ها صدها نفر هستند که برخی سرپایی مداوا شده و آن‌هایی که جراحت عمیقی داشتند، به بیمارستان‌ها منتقل شده‌اند.

خسارت‌های وارد شده به بندر بیروت گسترده گزارش می‌شود. شبکه المیادین گزارش داد که آتش همچنان در محل انفجار زبانه می‌کشد.

وزیر بهداشت لبنان اعلام کرد که آمار اولیه نشان می‌دهند که در پی انفجار بندر بیروت تاکنون ۲۷ نفر کشته و ۲۵۰۰ نفر زخمی شده‌اند.

بر اساس این گزارش، وی تاکید کرد: تا این لحظه ۲۷ نفر در پی انفجار بیروت کشته و ۲۵۰۰ نفر هم زخمی شده‌اند.

وزیر بهداشت لبنان اظهار داشت: آمار قربانیان و زخمی‌های ناشی از انفجار مهیب بندر بیروت رو به افزایش است.

سازمان صلیب سرخ لبنان اوضاع در بیروت به دنبال انفجار، بندر این شهر را فاجعه‌بار توصیف کرده است.

«حسان دیاب» نخست‌وزیر لبنان در جریان سخنرانی خود اظهاراتی را در خصوص انفجار مهیب بیروت مطرح کرد.

بر اساس این گزارش، وی گفت: دچار فاجعه شدیم اما به مسئولیت خود عمل می‌کنیم.

نخست وزیر لبنان در ادامه در خصوص علت وقوع این انفجار تاکید کرد: در حال حاضر نمی‌خواهیم که زود گمانه‌زنی کنیم. اما چیزی که می‌توانم بگویم این است که اجازه نخواهیم داد عاملان وقوع این فاجعه بدون مجازات باقی بمانند.

دیاب اظهار داشت: کسانی که مسئول وقوع این انفجار بوده‌اند باید تاوان آن را بپردازند. آنچه که اکنون حائز اهمیت به نظر می‌رسد این است که ما در این مصیبت، وحدت خود را حفظ کنیم.

نخست‌وزیر لبنان همچنین تاکید کرد: از کشورهای دوست می‌خواهیم که در کنار لبنان بمانند و به آن کمک کنند.

معاون سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد در واکنش به انفجارهای روز سه‌شنبه در بندر بیروت ابراز امیدواری کرد که مردم لبنان و همچنین کارکنان دفتر نمایندگی سازمان ملل در بیروت در سلامت باشند.

 

منبع: مهر

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند