اورژانس ۱۸۷ هزار ماموریت در نوروز انجام داد

اورژانس ۱۸۷ هزار ماموریت در نوروز انجام داد

سرپرست سازمان اورژانس کشور گفت: اورژانس ۱۱۵ کشور از ابتدای طرح سلامت نوروزی (۲۴ اسفند ۹۶) تا‌کنون، ۱۸۷ هزار و ۲۹۸ ماموریت انجام داده است.

سرپرست سازمان اورژانس کشور گفت: اورژانس ۱۱۵ کشور از ابتدای طرح سلامت نوروزی (۲۴ اسفند ۹۶) تا‌کنون، ۱۸۷ هزار و ۲۹۸ ماموریت انجام داده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، پیرحسین کولیوند، افزود: اورژانس ۱۱۵ در ماموریت‌های خود در طرح سلامت نوروزی توانسته ۳۵ هزار و ۶۸۰ مصدوم حوادث ترافیکی و ۶۰ هزار و ۷۹۰ بیمار حوادث غیرترافیکی را به بیمارستان‌ها منتقل، سه هزار و ۷۰۹ نفر از مصدومین حوادث ترافیکی و ۳۱ هزار و ۵۹۱ بیمار حوادث غیرترافیکی را در محل درمان کند.

وی تصریح کرد: در طرح سلامت نوروزی تا کنون، ۴۵ هزار و ۵۹۳ نفر به ایستگاه‌های سلامت در سطح کشور مراجعه کرده‌اند.

همچنین پرسنل اورژانس مستقر در این ایستگاه‌ها موفق به انجام دو هزار و ۴۵۰ ماموریت ترافیکی و ۴۳ هزار و ۱۴۳ ماموریت غیرترافیکی شدند که در مجموع، یک هزار و ۳۲۶ مصدوم و بیمار را به بیمارستان‌ها منتقل و ۴۳ هزار و ۹۵۹ نفر را نیز در محل، درمان کنند.

سرپرست سازمان اورژانس کشور، تعداد ماموریت‌های اورژانس هوایی در طرح سلامت نوروزی را ۲۰۰ مأموریت عنوان کرد و افزود: اورژانس هوایی در این مدت توانست ۳۳۷ بیمار و مصدوم را به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی منتقل کند که ۲۱۳ نفر مربوط به حوادث ترافیکی و ۱۲۴ نفر نیز مربوط به حوادث غیرترافیکی بودند.

کولیوند در خصوص عملکرد اورژانس بیمارستان‌ها در طرح سلامت نوروزی، گفت: از ابتدای طرح سلامت نوروزی تا کنون، دو میلیون و ۱۳۸ هزار و ۳۹ نفر به اورژانس بیمارستان‌های دولتی مراجعه کرده‌اند و برای آنها ۳۲ هزار و ۶۵۶ عمل جراحی اورژانسی و ۲۱ هزار و ۳۱۱ عمل جراحی غیراورژانسی انجام شده است.

وی اضافه کرد: در مدت یاد شده، ۴۶ هزار و ۴۰۷ بیمار قلبی، ۳۰ هزار و ۵۰۵ بیمار تنفسی، ۴ هزار و ۸۴۳ بیمار دچار سکته مغزی و ۳۵ هزار و ۲۴۸ بیمار با مسمومیت گوارشی در بیمارستانهای کشور پذیرش شده‌اند که ۸۰ هزار و ۶۴۶ نفر در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری و ۸۴ هزار و ۳۱۴ نفر نیز در سایر بخش‌های بیمارستانی، بستری شده‌اند.

سرپرست سازمان اورژانس کشور با اشاره به انجام ۷۶۱ هزار و ۶۱۴ بازدید توسط اکیپ‌های بازرسی بهداشت محیط وزارت بهداشت، خاطرنشان کرد: این اکیپ‌های بازرسی، ۲۷ هزار و ۹۴ مورد بازرسی از اماکن بین راهی انجام داده‌اند.

کولیوند یادآور شد: در بازرسی‌های اکیپ‌های بهداشت محیط وزارت بهداشت، ۱۰ هزار و ۶۰ مرکز متخلف به مراجع قضایی معرفی و دو هزار و ۶۸ مرکز متخلف نیز پلمپ شده‌اند.

به گفته سرپرست سازمان اورژانس کشور، از ابتدای طرح سلامت نوروزی بهداشت محیط (۱۵ اسفند ۹۶) تا کنون، یک هزار و ۳۴۱ تن مواد غذایی فاسد و غیربهداشتی، معدوم شده است.

 

منبع: مهر

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند