ایجاد زنجیره ارزش برای کاهش قیمت گوشت گوساله گرم

ایجاد زنجیره ارزش برای کاهش قیمت گوشت گوساله گرم

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: ما به دنبال ایجاد زنجیره گوشت گرم گوساله از مزرعه تا سفره در راستای متعادل کردن قیمت و بالا بردن کییفیت این محصول هستیم.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: ما به دنبال ایجاد زنجیره گوشت گرم گوساله از مزرعه تا سفره در راستای متعادل کردن قیمت و بالا بردن کییفیت این محصول هستیم.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از وزارت جهاد کشاورزی؛ مرتضی رضایی امروز چهارشنبه در نشستی با حضور جمعی از نمایندگان فروشگاه‌های زنجیره‌ای، سازمان میادین میوه و تره‌بار، انجمن صنفی گاوداران ایران و شورای تامین‌کنندگان دام ایران گفت: با توجه به بهبود وضعیت تولید دام زنده در کشور ما در صدد هستیم با تشکیل زنجیره ارزش، گوشت گوساله گرم تولید داخل را با قیمت و کیفیت مناسب به دست مردم برسد.

وی افزود: دامداری‌ها هم اکنون با انباشت گوساله‌های پروار شده آماده به بازار روبرو هستند که همین امر موجب شده قیمت هر کیلوگرم گوشت گوساله زنده به زیر ۳۰ هزار تومان برسد و بنابراین انتظار داریم مردم نیز این کاهش قیمت را در بازار حس کنند.

رضایی اظهار داشت: با توجه به کاهش قیمت گوشت گوساله زنده تولید داخل و ارزیابی های صورت گرفته، قیمت هر کیلوگرم لاشه گرم گوساله در بازار باید حدود ۸۰ هزار تومان باشد و هر قیمتی بالاتر از آن حباب قیمت است.

وی تصریح کرد: متاسفانه فروشگاه‌های زنجیره‌ای، دامداران، اتحادیه‌ها و تامین‌کنندگان دام آنقدر از هم فاصله گرفته‌اند که دلال‌های مزاحم وارد عرصه شده و بر قیمت گوشت تاثیر گذاشته‌اند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی افزود: این درحالی است که تامین‌کنندگان دام کشور آماده‌اند گوشت گرم گوساله را به صورت لاشه با قیمت مناسب در اختیار فروشگاه‌های زنجیره‌ای و واحدهای قطعه‌بندی قرار دهند.

وی گفت: در راستای تعامل بیشتر و شکل‌گیری زنجیره گوشت گوساله تولید داخل، در آینده جلساتی با حضور واحدهای قطعه‌بندی و بسته‌بندی گوشت برگزار می‌کنیم.

در این نشست، رییس تامین‌کنندگان دام ایران اعلام آمادگی کرد: روزانه ۱۵۰ تا ۲۰۰ تن گوشت گرم گوساله به صورت لاشه را با قیمت مناسب در سطح تهران به طور مستقیم در اختیار بازار قرار دهد.

منصور پوریان گفت: ما آماده‌ایم در فاز دوم عرضه گوشت دام سبک را آغاز کنیم.

دراین نشست، رییس هیات‌مدیره انجمن صنفی گاوداران ایران نیز اظهار داشت: به رغم آن که قیمت هر کیلوگرم گوساله زنده تولید داخل از ۳۵ تا ۳۸ هزار تومان شب عید، اکنون به مرز ۳۰ هزار تومان رسیده، اما ما شاهد کاهش قیمت گوشت در بازار نبوده‌ایم.

احمد مقدسی افزود: واسطه‌ها میان تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان مانع کاهش قیمت شده‌اند.

 

منبع: مهر

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند