ایران در فهرست صادرکنندگان محصولات کشاورزی به ویتنام قرار گرفت

ایران در فهرست صادرکنندگان محصولات کشاورزی به ویتنام قرار گرفت

مدیرکل دفتر امور بین‌الملل و سازمان‌های تخصصی وزارت جهاد کشاورزی از درج نام ایران در فهرست کشورهای مجاز به صادرات محصولات کشاورزی با منشاء گیاهی به ویتنام خبر داد.

مدیرکل دفتر امور بین‌الملل و سازمان‌های تخصصی وزارت جهاد کشاورزی از درج نام جمهوری اسلامی ایران در فهرست کشورهای مجاز به صادرات محصولات کشاورزی با منشاء گیاهی به ویتنام خبر داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از وزارت جهاد کشاورزی؛ هومن فتحی با اشاره به فرآیند درخواست ثبت کشورمان در فهرست کشورهای مجاز برای صادرات محصولات کشاورزی با منشاء گیاهی و دامی به کشور ویتنام، گفت: وزارت کشاورزی و توسعه روستایی ویتنام رسما از طریق مجاری دیپلماتیک اعلام کرده است که درخواست جمهوری اسلامی ایران برای ثبت در فهرست کشورهای مجاز صادر کننده محصولات کشاورزی با منشاء گیاهی به ویتنام کلیه الزامات و شرایط ایمنی غذایی ویتنام را احراز نموده و لذا نام جمهوری اسلامی ایران در فهرست ثبت کشورهای مجاز صادر کننده این نوع محصولات در وب سایت سازمان حفظ نباتات ویتنام درج می شود.

وی خاطرنشان کرد: ویتنام، که یکی از مهمترین کشورهای هدف صادرات محصولات کشاورزی کشورمان در جنوب شرق آسیا به شمار می‌رود، ظرف دو سال اخیر نظام جدید و سخت‌گیرانه‌ای برای نظارت بر واردات محصولات کشاورزی مستقر کرده است، به گونه‌ای که تاکنون فقط ۴۵ کشور توانسته‌اند در فهرست مجاز قرار گیرند.

فتحی یادآور شد: درخواست ثبت کشورمان در فهرست کشورهای مجاز صادرات محصولات کشاورزی با منشا دامی نیز تکمیل شده و در مراحل پایانی بررسی توسط دولت ویتنام قرار دارد.

 

منبع: مهر

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند