خودمان به غربی‌ها پیغام از سرگیری مذاکرات را دادیم

خودمان به غربی‌ها پیغام از سرگیری مذاکرات را دادیم

عضو کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی مجلس گفت: به غربی‌ها پیغام داده‌ایم که به دنبال حل توافق هستیم؛ اما توافق عزتمندانه برایمان در اولویت است.

به گزارش تجارت‌نیوز، پیشنهاد از سرگیری مذاکرات از سمت ایران بود؟

به نقل از جماران، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در خصوص ادامه مذاکرات برجام گفت: اکنون اروپایی‌ها و آمریکا مصر هستند که جمهوری اسلامی ایران با آنان همکاری داشته باشد. به آنان اعلام کردیم که اگر همچنان بر طبل نادیده گرفتن منافع ملت ایران بکوبند جمهوری اسلامی دلیلی برای مذاکره و ادامه مذاکرات نمی‌بیند.

عباس مقتدایی در خصوص آینده مذاکرات برجام، گفت:جمهوری اسلامی ایران ثابت کرده که تنها مذاکرات عزتمندانه را دنبال می کند.

طرف مقابل ما در هفته‌های اخیر نشان داد از ابزارها و نهادهای بین‌المللی هم استفاده ابزاری می کند.

وی ادامه داد: صدور قطعنامه ضد ایرانی شورای حکام برخلاف عرف پذیرفته شده در این شورا و هیچ معنایی نداشت، اما بالاخره مجموعه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تحت نفوذ ایالات متحده آمریکا و برخی کشورهای غربی قطعنامه‌ای صادر کرده است؛ قطعنامه‌ای که فاقد ابعاد فنی بوده و صرفا یک اقدام سیاسی محسوب می شود.

اکنون اروپایی‌ها و آمریکا مصر هستند که جمهوری اسلامی ایران با آنان همکاری داشته باشد.

وی ادامه داد: امروز، مشکل ایران نیست، بلکه اتحادیه اروپا و آمریکایی‌ها هستند که احترام لازم را به منافع ایران نگذاشته‌اند و نباید توقع داشته باشند که ایران نیز منافع ملت خود را نادیده بگیرد. آنچه که هم اکنون در حال رخ دادن است ثمر دادن تلاش و مقاومت ملت ایران است.

ملت ایران علی رغم تمام مقاومت‌هایی که داشته اما نشان داده به دنبال همکاری برای صلح در جهان و منطقه است، ولی آمریکایی‌ها به دنبال برهم زدن صلح و امنیت منطقه بوده‌اند.

غربی‌ها باید بپذیرند که آمریکا کوچک شده است و قدرت آن تقلیل یافته و حتی اتحادیه اروپا هم نتوانسته بسیاری از مشکلات خود را تا امروز حل کند.

از طرفی مجموعه ناتو با زیاده خواهی خود باعث شده اروپا و بخشی از جهان به دلیل جنگ در اوکراین به مخاطره بیفتد. اکنون هم به آنان پیغام داده‌ایم که ما به دنبال حل مشکل و توافق هستیم اما توافق عزتمندانه.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند