باارزش‌ترین تیم‌های ورزشی جهان در سال 2019

باارزش‌ترین تیم‌های ورزشی جهان در سال 2019

نشریه فوربس سالانه فهرستی را از باارزش‌ترین تیم‌های ورزشی جهان ارائه می‌دهد. در سال 2019، تیم فوتبال آمریکایی دالاس کاوبویز با ارزش پنج میلیارد دلار به‌عنوان باارزش‌ترین تیم ورزشی جهان شناخته شده است.

برای چهارمین سال متوالی، تیم فوتبال آمریکایی دالاس کاوبویز با ارزش پنج میلیارد دلار به‌عنوان باارزش‌ترین تیم ورزشی جهان شناخته شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از اینوستوپدیا، فوربس سالانه فهرستی را از ارزشمندترین تیم‌های ورزشی از لیگ ملی فوتبال آمریکایی، لیگ ملی هاکی، اتحادیه ملی بسکتبال، لیگ برتر بیس‌بال، فرمول یک، تیم‌های فوتبال و نسکار معرفی می‌کند.

1- دالاس کاوبویز (فوتبال آمریکایی) ارزش: پنج میلیارد دلار

اگرچه این تیم بیش از دو دهه در مسابقات لیگ ملی فوتبال آمریکایی به مقام قهرمانی دست پیدا نکرده اما همچنان با ارزش بازار پنج میلیارد دلاری به‌عنوان باارزش‌ترین تیم جهان شناخته می‌شود.

استادیوم فوتبال دالاس کابویز که در سال 2009 ساخته شده، 1.2 میلیارد دلار ارزش دارد.

2- نیویورک یانکیز (بیسبال) ارزش: 4.6 میلیارد دلار

برای چهارمین سال متوالی، نیویورک یانکیز تنها تیم لیگ بیسبال جهان است که در فهرست 10 تیم برتر باارزش ورزشی قرار می‌گیرد. سال گذشته این تیم بیسبال آمریکایی در رتبه پنجم قرار داشت اما در سال 2019 به جایگاه دوم صعود کرد.

اگرچه آخرین قهرمانی این تیم به سال 2009 برمی‌گردد اما این تیم موفق شده تاکنون 27 عنوان قهرمانی را ثبت کند.

از سال 2018 تاکنون ارزش بازار این تیم 15 درصد افزایش یافته است.

3- رئال مادرید (فوتبال) ارزش: 4.24 میلیارد دلار

ارزش بازار این باشگاه فوتبال اسپانیایی در مقایسه با سال گذشته چهار درصد افزایش یافته و ارزش 4.24 میلیارد دلاری‌اش، آن را به باارزش‌ترین تیم فوتبال در جهان تبدیل کرده است.

رئال مادرید در سال‌های 2013 تا 2015 به‌عنوان باارزش‌ترین تیم ورزشی معرفی شد.

4- بارسلونا (فوتبال) ارزش: 4.02 میلیارد دلار

ارزش این تیم فوتبال اسپانیایی در مقایسه با سال 2018، یک درصد کاهش یافته است. با حضور لیونل مسی دومین بازیکن پردرآمد فوتبال دنیا و امضای قرارداد 140 پوندی با نایکی، تیم بارسلونا در جایگاه چهارم باارزش‌ترین تیم‌های ورزشی جهان قرار گرفته است.

5- نیویورک نیکس (بسکتبال) ارزش: 4 میلیارد دلار

برای دومین سال متوالی، نیویورک‌ نیکس به‌عنوان باارزش‌ترین تیم ملی بسکتبال معرفی شد. در مقایسه با سال 2018، ارزش این تیم 11 درصد افزایش یافته است.

6- منچستر یونایتد (فوتبال) ارزش: 3.81 میلیارد دلار

منچستر یونایتد تنها باشگاهی است که سهامی عام شده و در این فهرست قرار دارد. در سال‌های 2011 و 2012 این باشگاه انگلیسی در صدر باارزش‌ترین تیم‌های ورزشی قرار داشت. ارزش منچستریوناید در مقایسه با سال قبل هشت درصد کاهش یافته است.

7- نیو انگلند پتریوتس (فوتبال آمریکایی) ارزش: 3.8 میلیارد دلار

نیو انگلند پتریوتس رتبه دوم را در لیگ ملی فوتبال آمریکایی دارد و ارزش آن در سال جاری سه درصد افزایش یافته است.

این تیم قهرمان مسابقات سالانه فوتبال آمریکایی (سوپربول) در سال‎‌های 2015، 2017 و 2019 بوده است.

8- لس‌آنجلس لیکرز (بسکتبال) ارزش: 3.7 میلیارد دلار

لس‌آنجلس لیکرز دومین تیم باازرش اتحادیه ملی بسکتبال آمریکاست. ارزش بازار آن نسبت به سال گذشته 12 درصد افزایش یافته است.

9- گلدن استیت واریرز (بسکتبال) ارزش: 3.5 میلیارد دلار

استفن کری، پردرآمدترین بازیکن بسکتبال اتحادیه ملی بستکبال آمریکا در این تیم بازی می‌کند. این تیم با افزایش ارزش 13 درصدی نسبت به سال گذشته از جایگاه دهم به جایگاه نهم صعود کرده است.

10- نیویورک جاینتز (فوتبال آمریکایی) ارزش: 3.3 میلیارد دلار

نیویورک جاینتز دیگر تیم فوتبال آمریکایی‌ست که با ارزش تخمینی 3.3 میلیارد دلار در فهرست باارزش‌ترین تیم‌های ورزشی جهان قرار گرفته است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند