موضوعات داغ:
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

بازدهی بازارها در هفته سوم اسفند ماه / بازارها با نزدیک شدن به شب عید چه عملکردی دارند؟

بازدهی بازارها در هفته سوم اسفند ماه / بازارها با نزدیک شدن به شب عید چه عملکردی دارند؟

در هفته سوم اسفند ماه، در بازارهای مالی تنها بازار سکه بازدهی مثبت را به ثبت رساند و دیگر بازارها با افت قیمت مواجه شدند، بیشترین افت ارزش نیز در شاخص کل بورس رخ داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، بررسی عملکرد بازارها در یک هفته مانده تا پایان سال جاری نشان می‌دهد، بورس دقیقا عکس هفته دوم عمل کرده است.

در حالی که در هفته گذشته شاخص کل بورس با رشد بیش از 30 هزار واحدی بازدهی شش درصدی را از آن خود کرد و تنها بازاها مثبت هفته شد، اما در در هفته سوم شاخص کل بازار سرمایه با افت 34 هزار واحدی بدترین عملکرد را در بین بازارهای مالی هفته از خود نشان داد.

براساس داده‌های سازمان بورس و اوراق بهادار، شاخص کل بورس هفته گذشته روی سطح 555 هزار واحدی قرار داشت اما با افتی که این هفته متحمل شد روی سطح 520 هزار واحدی قرار گرفت و بازدهی منفی 6.2 درصدی را به ثبت رساند و در ته جدول بازدهی هفتگی قرار گرفت.

در بازار فلزات گران قیمت طلا و سکه دو عملکرد متفاوت و عکس یکدیگر داشتند، به عبارتی دیگر در حالی که نمودار بازدهی سکه رشد قیمت 1.3 درصدی را نشان می‌دهد طلای 18 عیار دقیقا معادل 1.3 درصدی افت قیمت داشته است.

طبق داده‌های اقتباس شده از شبکه اطلاع‌رسانی طلا، سکه و دلار، سکه امامی در پایان هفته جاری با افزایش قیمت حدود 80 هزار تومانی روی مرز شش میلیون تومان معامله شده، قیمت این فلز زرد رنگ در پایان هفته گذشته روی نرخ پنج میلیون و 919 هزار تومان قرار داشت.

قیمت هر گرم طلای 18 عیار نیز در پایان معاملات روز پنج‌شنبه 22 اسفند ماه 591 هزار تومان بوده که نسبت به هفته گذشته هشت هزار تومان کاهش قیمت داشته است.

صرافی ملی نیز قیمت دلار آمریکا را روز پنجشنبه 14 هزار و 850 تومان اعلام کرد، این رقم نسبت به آخرین نرخ 15 اسفند ماه (پایان هفته گذشته)، 150 تومان کمتر است.

دلار طی دو هفته اخیر با افت قیمت مواجه بوده و این بازار باز بازدهی منفی یک درصدی نسبت به هفته قبل که 4.5 درصد افت داشت، توانسته روند کاهش قیمت خود را کند‌تر کند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند