پیش‌بینی تجارت‌نیوز محقق شد:

بورس تنها بازار سودده باقی ماند / آنالیز بازارها در هفته دوم خرداد ماه

در سه روز کاری بازارها در هفته دوم خرداد ماه، در حالی که سه بازار از جمله بازار فلزات گران‌بها بازدهی منفی داشت، بورس با رشد بیش از دو هزار واحدی شاخص کل همراه شد.
بورس تنها بازار سودده باقی ماند / آنالیز بازارها در هفته دوم خرداد ماه

همان طور که تجارت‌نیوز در آغاز هفته دوم خرداد ماه سال جاری پیش‌بینی کرده بود، بازارهای طلا، سکه و ارز با افت قیمت مواجه شدند، اما شاخص کل بورس تهران رشد ۱٫۱ درصدی را به ثبت رساند.

بر این اساس، شاخص کل بورس تهران در آخر هفته گذشته کار خود را در سطح ۲۲۴ هزار واحدی به پایان رساند.

هر چند در اولین روز هفته شاخص کل منفی شد اما در روز بعدی جبران کرد، در روز دوشنبه ۱۳ خرداد ماه با رشد دو هزار و ۵۰۷ واحدی نسبت به آخرین روز هفته قبل از آن، کار خود را در سطح ۲۲۶ هزار و ۹۸۳ واحدی به پایان رساند و بازدهی ۱٫۱ درصدی را رقم زد.

بازار ارز نسبت به دیگر بازارها بیشترین ضرر را به سرمایه‌گذارن خود زد، این بازار در هفته‌ای که گذشت با افت ۳٫۲ درصدی مواجه شد و نسبت به دیگر بازارها به قعر جدول بازدهی هفتگی سقوط کرد.

قیمت هر دلار آمریکا در روز پنجشنبه نهم خرداد ماه معادل ۱۳ هزار و ۵۵۰ تومان بوده است که با افت ۴۵۰ تومانی در روز دوشنبه ۱۳ خرداد ماه، به رقم ۱۳ هزار و ۱۰۰ تومان رسید.

علاوه بر این، دو شاخص بازار فلزات گران‌بها یعنی طلا و سکه در هفته دوم خرداد ماه با افت قیمت نزدیک به هم مواجه شدند، به نحوی که بازدهی طلای ۱۸ عیار در این هفته منفی ۱٫۸ درصدی و سکه طرح جدید نیز منفی ۱٫۵ درصدی شد.

هر گرم طلای ۱۸ عیار در هفته اول خرداد ماه معادل ۴۱۹ هزار تومان بود که با افت حدود هفت هزار تومانی تا روز دوشنبه ۱۳ خرداد ماه تا رقم ۴۱۱ هزار تومان رسید.

سکه امامی نیز در سه روز ابتدایی هفته‌ای که سپری شد با ۷۲ هزار تومان کاهش قیمت مواجه شد.

هر عدد سکه امامی در پایان هفته اول خرداد ماه چهار میلیون و ۶۲۴ هزار تومان بوده، اما در هفته دوم با افت قیمت ۱٫۵ درصدی به رقم چهار میلیون و ۵۵۲ هزار تومان بوده است.

بورس در هفته دوم خرداد ماه سال جاری نسبت به دیگر بازارها تنها بازاری بود که با رشد مواجه شد.
این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز