مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس پاسخ داد:

بازار فرابورس فردا هم اختلال دارد؟

بازار فرابورس فردا هم اختلال دارد؟

مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس گفت: سامانه معاملات قادر به پیش بینی شرایط و روند بازار سرمایه نیست که اختلال این سامانه را به مثبت بودن یا منفی بودن این بازار گره بزنیم. امیدواریم این مشکل تا فردا برطرف شود؛ اما ممکن است این مشکل فردا هم ادامه داشته باشد.

به گزارش تجارت‌نیوز، امروز سامانه معاملات بازارهای فرابورس دچار اختلال بود و زمان سفارش گیری و انجام معاملات، دیرتر از زمان معمول انجام شد. سوال بسیاری از فعالان بازار سرمایه این است که چرا سامانه معاملات در روزهای منفی بدون مشکل کار می‌کند و در مثبت‌های بازار دچار اختلال می‌شود؟

روح الله دهقان مدیر عامل شرکت مدیریت فناوری بورس در این خصوص بیان کرد: سامانه معاملات قادر به پیش بینی شرایط و روند بازار سرمایه نیست که اختلال این سامانه را به مثبت بودن یا منفی بودن این بازار گره بزنیم.

وی افزود: اختلال سامانه معاملات فرابورس ارتباطی هم به فشار تقاضا نداشت. سامانه بورس تهران امروز بدون هیچ مشکلی کار خود را انجام داد و سامانه فرابورس، دچار یک مشکل داخلی شد و این مشکل ناشی از یک سری مسائل داخلی بود که باید برطرف شوند. امروز بخشی از این مشکل برطرف شد؛ اما بخشی از مشکل هنوز رفع نشده است. امیدواریم این مشکل تا فردا برطرف شود؛ اما ممکن است این مشکل فردا هم ادامه داشته باشد. قاعدتا اگر اختلال سامانه فرابورس فردا هم ادامه داشته باشد، قبل از شروع بازار اعلام خواهد شد. اما تلاش می‌شود این مشکل همین امروز برطرف گردد.

دهقان تصریح کرد: بعید است که معاملات بازار دوباره به ۲ بخش تقسیم شود.

منبع: بورس نیوز

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند