فاصله قیمتی ۲۰ تا ۳۰ درصدی بین قیمت دام زنده و مراکز تولید

فاصله قیمتی ۲۰ تا ۳۰ درصدی بین قیمت دام زنده و مراکز تولید

رئیس سازمان امور عشایر کشور از کاهش مصرف سرانه گوشت قرمز در کشور خبر داد و خواستار برخورد فوری و جدی دستگاه‌های نظارتی با گرانفروشان در این حوزه شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، علایی‌مقدم، رئیس سازمان امور عشایر کشور با اشاره به افزایش قیمت گوشت قرمز طی هفته‌های اخیر، از روند نظارت بر بازار خرده‌فروشی به شدت انتقاد کرد و گفت: مصرف سرانه گوشت قرمز در کشور به دلیل کرونا کاهش پیدا کرده و از ۹.۶ کیلوگرم به ۶.۵ کیلوگرم رسیده و ما طی این مدت با مازاد تولید نیز مواجه بوده‌ایم. بررسی‌های ما نشان می‌دهد که میانگین قیمت لاشه گوشت قرمز در کشور بین ۱۰۵ تا ۱۱۰ هزار تومان و میانگین قیمت دام زنده ۴۵ هزار تومان در هر کیلوگرم است بنابراین چه دلیلی وجود دارد که در خرده‌فروشی‌ها گوشت را کیلویی ۱۷۰ هزار تومان بفروشند؟

وی تصریح کرد: فاصله‌ای که بین قیمت دام زنده و مراکز تولید تا مراکز عرضه وجود دارد، به دلیل کوتاهی دستگاه‌های نظارتی و عدم نظارت است و گاهی شاهد هستیم که در مناطق مختلف عرضه نیز بین ۲۰ تا ۳۰ درصد اختلاف قیمت وجود دارد بنابراین از تعزیرات حکومتی و بازرسی اصناف درخواست داریم که با سرعت و جدیت تمام به این حوزه ورود کنند و اجازه ندهند هرکس به هر قیمتی که دوست دارد گوشت را به دست مصرف‌کننده برساند.

منبع: تسنیم

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند