موضوعات داغ:
آنالیز بازدهی بازارها در اسفند ماه 98

سکه و طلا پیشتازان آخرین ماه سال ۱۳۹۸ / دلار در اسفند چقدر سودده بود؟

سکه و طلا پیشتازان آخرین ماه سال ۱۳۹۸ / دلار در اسفند چقدر سودده بود؟

در ماه پایانی سال ۱۳۹۸ بازارهای مالی با افزایش قیمت همراه شدند. سکه در اسفند ماه سال ۱۳۹۸ بالاترین بازدهی را به ثبت رساند که بیش از دو برابر بازدهی دلار بود.

در ماه پایانی سال ۱۳۹۸ بازارهای مالی با افزایش قیمت همراه شدند.

به گزارش تجارت‌نیوز، بازارهای مالی که در بهمن ماه سال ۱۳۹۸ سودده بودند در اسفند ماه نیز بازدهی مثبتی را به ثبت رساندند. بورس که پربازده‌ترین بازار بهمن ماه بود در اسفند ماه جای خود را به سکه داد.

سکه در اسفند ماه سال ۱۳۹۸ بیش از دو برابر دلار  سوددهی داشته است.

بازدهی بازارهای مالی در اسفند ماه سال ۱۳۹۸

دلار

دلار که در بهمن ماه بازدهی قابل توجهی را به ثبت رسانده بود در اسفند ماه نیز توانست با افزایش قیمت همراه شود.

قیمت دلار در اسفند ماه سال ۱۳۹۸ با نوسان‌های زیادی همراه بود که در مجموع با بازدهی ۴٫۹۵ درصدی که حدود نصف بازدهی ماه قبل خود بود از ۱۴ هزار و ۲۰۰ تومان در ابتدای اسفند ماه به ۱۴ هزار و ۹۰۰ تومان در پایان این ماه امسال رسید.

طلا

بازار طلا نیز در دوره مذکور شاهد رشد قیمت‌ها بود و توانست بعد از سکه جزو پربازده‌ترین سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی باشد.

هر گرم طلای ۱۸ عیار در بازار طلا که در بهمن ماه بازدهی ۱۰ درصدی را به خود اختصاص داده بود در اسفند ماه نیز توانست همان بازدهی را به کسب کند.

قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار در اسفند ماه امسال با رشد ۹٫۹ درصدی از ۵۴۸ هزار تومان در ابتدای اسفند ماه به ۶۰۲ هزار تومان در پایان اسفند ماه رسید و توانست از بالاترین سقف تاریخی خود نیز عبور کند و رکود قیمتی تازه‌ای را به ثبت برساند.

سکه

در اسفند ماه سال ۱۳۹۸، روند قیمتی سکه نیز همانند طلا بود. در این ماه قیمت سکه روند صعودی را طی کرد و توانست بالاترین بازدهی را نسبت به دیگر بازارهای مالی به ثبت برساند.

در اسفند ماه سال ۱۳۹۸، هر سکه بهار آزادی با رشد ۱۲٫۴ درصدی معادل ۶۵۵ هزار تومان به قیمت آن افزوده شد و همانند طلا بالاتربن قیمت تاریخی خود را به ثبت رساند.

قیمت هر سکه بهار آزادی با رشد ۱۲٫۴ درصدی از پنج میلیون و ۲۴۵ هزار تومان در ابتدای اسفند ماه به پنج میلیون ۹۰۰ هزار تومان در پایان اسفند ماه رسید.

بورس

بازار سهام که در بهمن سال ۱۳۹۸، بالاترین بازدهی را به خود اختصاص داده بود در اسفند ماه در رتبه سوم قرار گرفت و جای خود را به طلا داد.

شاخص کل بورس در اسفند ماه سال ۱۳۹۸ به طور عمده صعودی ظاهر شد اما در سومین هفته این ماه در پی تصمیمات جدید شورای عالی بورس و شیوع ویروس کرونا سقوط شدیدی را به ثبت رساند.

شاخص کل بورس در اسفند ماه سال ۱۳۹۸ در مجموع با رشد ۷٫۱۳ درصدی حدود ۳۴ هزار واحد افزایش یافت و از کانال ۴۷۸ هزار واحدی در ابتدای اسفند ماه به کانال ۵۱۲ هزار واحد در پایان اسفند ماه رسید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند