تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

آنالیز رفتار یورو طی ۷ سال اخیر / یورو در کدام سال بازدهی بیشتری داشت؟

آنالیز رفتار یورو طی ۷ سال اخیر / یورو در کدام سال بازدهی بیشتری داشت؟

از سال ۹۱ تا سال جاری که بازار ارز با نوسانات زیادی مواجه شد، یورو با بازدهی ۱۵۳ درصدی در سال گذشته، حدود دو برابر بازدهی این ارز در سال ۹۱ را ثبت کرده است، اما یورو در سال ۹۳ کم‌ترین بازدهی را از سال ۹۱ تا به امسال داشته است.

به گزارش تجارت‌نیوز، یورر در سال گذشته با رشد قیمتی بیش از ۱۵۰ درصدی بیشترین بازدهی را از سال ۹۱ تا به حال از آن خود کرده است.

قیمت هر یورو در ابتدای فروردین ماه سال ۹۷ معادل شش هزار و ۱۳۳ تومان بوده که با شیب افزایشی ۱۵۳ درصدی در طول ۱۲ ماهه سال مذکور توانسته به قله ۱۴ هزار و ۸۰۱ تومانی برسد تا پیشتاز بازدهی نسبت به پنج سال اخیر خود باشد.

دومین سالی که یورو بازدهی بالاتری به ثبت برساند، سال ۹۱ است که با تحریم‌های کشور، بازار ارز دچار نوسانات زیادی شد. قیمت یورو در این سال ۷۹ درصد رشد کرد. البته این رشد قیمتی بدون در نظر گرفتن سه ماه ابتدایی این سال است و فقط از ابتدای تیر ماه تا پایان اسفند ماه این بازدهی را ثبت کرده است.

قیمت دلار در ابتدای تیر ماه سال ۹۱ معادل دو هزار و ۵۲۵ تومان بوده که تا پایان سال مذکور به رقم چهار هزار و ۵۲۰ تومان رسیده است.

سومین سالی که سرمایه‌گذاران بازار یورو سود به دست آوردند، سال ۹۶ است که در آن، این ارز توانست خود را به بازدهی ۴۱ درصدی برساند.

قیمت هر یورو در اولین روز فروردین ماه سال ۹۶ معادل چهار هزار و ۱۱۲ تومان بوده که با افزایش هزار و ۷۲۴ تومانی تا روز ۲۸ اسفند ماه این سال به رقم پنج هزار و ۸۳۶ تومان رسیده است.

یوور در سال‌های ۹۴ و ۹۵ به ترتیب بازدهی ۷٫۶ درصدی و ۴٫۸ درصدی را ثبت کرده است.

این ارز از سال ۹۱ تا به امسال در دو سال ۹۳ و ۹۲ بازدهی منفی داشته است.

یورو در سال ۹۳ با منفی ۱۳ درصد افت قیمت، کمترین رشد قیمتی را نسبت به دیگر سال‌ها داشته است.

قیمت یورو در روزهای ابتدایی فروردین ماه سال ۹۳ معادل چهار هزار و ۲۲۰ تومان بوده که تا پایان اسفند ماه سال گذشته ۵۷۵ تومان از ارزش خود را از دست داده و به رقم سه هزار و ۶۴۵ تومان رسیده است.

دومین سالی که یورو بازدهی منفی داشت به سال ۹۲ برمی‌گردد که قیمت این ارز در روز ۲۸ اسفند ماه سال ۹۱ معادل چهار هزار و ۵۲۰ تومان بود، اما در روز ۲۴ اسفند ماه سال ۹۲ تا رقم چهار هزار و ۱۹۰ تومان افت کرد.

یورو در روزهای پایانی سال ۹۲ نسبت به روزهای پایانی اسفند ماه سال ۹۱ بازدهی منفی ۷٫۳ درصدی داشته است.

یورو از ابتدای سال جاری تا روزهای میانه اردیبهشت ماه بیش از ۱۲ درصد رشد داشته است.

قیمت هر یورو در ۲۸ فروردین ماه سال گذشته معادل ۱۴ هزار و ۸۰۱ تومان بوده، اما با آغاز سال جاری در پنجم فروردین ماه کار خود را از نرخ ۱۴ هزار و ۹۴۶ تومان شروع کرد.

این ارز تا روز ۱۶ اردیبهشت ماه امسال به رقم ۱۶ هزار و ۶۹۵ تومان رسیده است. این رشد قیمتی نشان می‌دهد این ارز در سال ۹۸ تا حدودا میانه بهار معادل ۱۲٫۷ درصد رشد کرده است.

یورو در سال ۹۷ بیشترین بازدهی را در بین ۸ سال اخیر از آن خود کرده است.
بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند