کد خبر: 162840

زمان مراجعه بازنشستگان برنده خرید خودروی قسطی به نمایندگی‌ها

قرعه‌کشی فروش ۱۰۰۰ خودروی قسطی به بازنشستگان از میان ۴۴ هزار ثبت نام صورت گرفته، انجام و از طریق پیامک به برندگان اطلاع‌رسانی خواهد شد.

زمان مراجعه بازنشستگان برنده خرید خودروی قسطی به نمایندگی‌ها
سرویس بازار -

محمود اسلامیان، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در مراسم قرعه‌کشی فروش خودروی اقساطی به بازنشستگان اظهار کرد: قراردادی با ایران‌خودرو برای خرید اقساطی هزار دستگاه خودرو زیر ۵۰ میلیون تومان منعقد کردیم. چون نمی‌دانستیم میزان استقبال چقدر است در مرحله اول روی ۱۰۰۰ دستگاه توافق کردیم.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی افزود: از مبلغ کل خودرو، ۱۷٫۵ میلیون تومان وام با سود ۱۰ درصد است که در ۳۶ قسط پرداخت می‌شود و اگر اقساط ۴۸ ماهه باشد، سود آن ۱۲ درصد است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه حدود ۳۰۰ میلیارد ریال هزینه این پروژه است گفت: ۴۴ هزار بازنشسته از این طرح استقبال کردند. پس از کسب تجربه و پیشبرد امر این کار را ادامه می‌دهیم.

اسلامیان افزود: هدف اساسی ما این است که ترمیم حقوق بازنشستگان صورت گیرد و اهداف بعدی ارتقای رفاهیات بازنشستگان است و خوشحال می‌شویم قدمی برای رضایت بازنشستگان برداریم.

وی به افتتاح خانه‌های امید نیز اشاره کرد و گفت: تلاش می‌کنیم در هر شهری یک خانه امید داشته باشیم. اگر شهرداری‌ها زمین مناسبی در مناطقی در کنار پارک‌ها به ما تخصیص دهند، خانه‌های امید محلی در مناطق تهران دایر می‌کنیم. خانه‌های امید جایی است که بازنشستگان دور همدیگر جمع شده و فعالیت‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی انجام می‌دهند.

اسلامیان ادامه داد: در راستای دستور رئیس‌جمهور مبنی بر فروش و واگذاری سهام شرکت‌های دولتی وابسته به صندوق، سهام بیمه ملت را به ۱۳۵ هزار بازنشسته واگذار کردیم که بسیار استقبال شد. مصمم هستیم در راستای کاهش تصدی‌گری این اقدامات را توسعه دهیم.

محمود اسلامیان با بیان اینکه در دوره هشت ساله دولت قبل حقوق‌ها همپای نرخ تورم نبود و تا ۶۷٫۷ درصد قدرت خرید بازنشستگان کاهش یافت، گفت: اما در این دولت تورم کنترل شد به طوری که در سال جاری ۲۲۰۰ میلیارد تومان ردیف بودجه‌ای برای افزایش حقوق‌ها در نظر گرفته شد و حقوق‌ها ۱۹٫۶ درصد در سال جاری افزایش یافت.

وی افزود: تلاش می‌کنیم در صورت تامین اعتبار تا سه ماه آینده هزار دستگاه خودروی دیگر نیز به بازنشستگان ارائه کنیم.

طهماسبی مدیرعامل هلدینگ مالی صندوق بازنشستگی کشوری نیز در این مراسم جزئیات و زمان مراجعه به نمایندگی‌های ایران‌خودرو را اعلام کرد و گفت: اطلاعیه‌های مربوط روی سایت صندوق بازنشستگی بارگذاری خواهد شد.

وی افزود: پس از طی مراحل اداری، بازنشستگان می‌توانند نیمه اول آبان ماه به نمایندگی‌های ایران‌خودرو مراجعه و مدارک لازم را ارائه کنند. سپس بر اساس خودرویی که انتخاب کرده‌اند، زمان تحویل را خود ایران‌خودرو مشخص می‌کند که طبق زمان‌بندی از ۱۵ تا یکم ماه به طول می‌انجامد.

طهماسبی با بیان اینکه تا سقف ۱۷٫۵ میلیون تومان از مبلغ خودرو وام است، گفت: پیش‌پرداخت هم بر اساس نوع خودرو مشخص است. در حالی که لیزینگ‌ها نرخ بهره ۲۱ درصد و بازپرداخت ۲۴ ماهه دارند. بیمه شحص ثالث و بیمه بدنه هم با شرایط خوب روی خودرو گذاشته‌ایم.

وی افزود: اگر بازنشسته‌ای انصراف دهد، سریعا شخص دیگری را جایگزین می‌کنیم.

 

منبع: ایسنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0)
1329.9
0.0
مثقال طلا (%1)
629200
6200
سکه امامی (%2.11)
1510000
31200
دلار (%0.47)
4479
21
یورو (%0)
5523
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.