بازگشت سهام آسیایی از مسیر سقوط

بازگشت سهام آسیایی از مسیر سقوط
روز پنج‌شنبه، سهام جهان از سقوطی که با بالا گرفتن تنش‌های تجاری بین آمریکا و چین، آغاز شده بود، بازگشتند و سهام آسیایی که به پایین‌ترین میزان ۲ ماهه خود سقوط کرده بود، اندکی بهبود یافت.

در شرایطی که سرمایه‌گذاران امیدوارند از یک جنگ تمام‌عیار تجاری بین دو اقتصاد برتر جهان پیشگیری شود، سهام جهان از مسیر سقوط بیشتر بازگشتند.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از رویترز؛ روز پنج‌شنبه، در شرایطی که سرمایه‌گذاران امیدوارند از یک جنگ تمام‌عیار تجاری بین دو اقتصاد برتر جهان پیشگیری شود، سهام جهان از سقوطی که با بالا گرفتن تنش‌های تجاری بین آمریکا و چین، آغاز شده بود، بازگشتند و سهام آسیایی که به پایین‌ترین میزان ۲ ماهه خود سقوط کرده بود، اندکی بهبود یافت.

پس از اینکه طرح تعرف‌های آمریکا بر ۵۰ میلیارد دلار از واردات سالیانه چین، پاسخ سریعی از سوی پکن با وضع تعرفه بر کالاهای آمریکایی به همراه داشت، ایالات متحده تمایل خود برای مذاکره جهت حل‌وفصل جنگ تجاری را ابراز کرد و حال‌وهوای بازار بهبود یافت.

تا ساعت ۱۲ به وقت تهران، شاخص‌ اصلی سهام اروپا، استاکس، بیش از ۱ درصد رشد کرد که این اشاره به سود بالای فوتسی انگلستان، داکس آلمان و کاک فرانسه دارد.

گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه در خارج ژاپنِ ام‌اس‌سی‌آی، یک روز پس از این که به پایین‌ترین میزان ۲ ماهه خود رسید، ۰.۵ درصد رشد کرد.

نیکی ژاپن ۱.۵ درصد رشد کرد، درحالی‌که بازارهای سرزمین اصلی چین و بازارهای هنگ‌کنگ و تایوان روز پنج‌شنبه برای تعطیلات «قبارروبی از قبور» بسته بودند.

شاخص ای‌مینی اس‌اندپی ۰.۵ درصد رشد کرد؛ به این ترتیب وال‌استریت آماده می‌شود بازگشت روز گذشته خود را ادامه دهد.

طرح تعرفه ۲۵ درصدی آمریکا که برای ۱۳۰۰ کالای صنعتی، تکنولوژی، حمل‌ونقل و دارویی چینی مطرح شده است، وارد یک دوره مشاوره و کسب نظر عمومی می‌شود که انتظار می‌رود ۲ ماه به طول بیانجامد.

در بازار ارز، بهبود ریسک‌پذیری سرمایه‌گذاران باعث شد دلار تقویت شود و نرخ خود را به ۱۰۷.۰۵ ین در برابر هر دلار برساند.

 

منبع: مهر

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند