بازگشت چینی‌ها به محل کار

بازگشت چینی‌ها به محل کار

دولت چین محدودیت‌هایی را که برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا گذاشته بود، رفع کرد و چینی‌ها می‌توانند به تدریج به محل کار خود بازگردند.

به گزارش تجارت‌نیوز، ویروس کرونا تاکنون جان بیش از 900 نفر را گرفته که بیشتر این افراد از خود چین بوده اند. طبق گفته کمیته ملی بهداشت چین 3062 نفر دیگر به این ویروس مبتلا شده اند. به این ترتیب آمار کل مبتلایان به 40171 نفر رسیده است.

شیوع این ویروس باعث شده دولت چین دستور بسته شدن شهرها را دهد، پروازها را لغو کند، کارخانه‌ها را ببندد و مدارس را تعطیل کند. مقامات چین تعطیلات سال نوی چینی را که قرار بود تا پایان ژانویه ادامه داشته باشد، 10 روز دیگر تمدید کردند.

حتی دیروز هم بسیاری از دفاتر و کارخانه‌ها بسته بودند و بسیاری از کارمندان در خانه کار خود را انجام می‌دادند.

هبئی، استانی که بیشترین ابتلا از این بیماری را داشته است، هنوز هم در قرنطینه به سر می‌برد و ایستگاه‌های قطار، فرودگاه‌ها و جاده‌‌های این شهر بسته شده‌اند. بسیاری از محدودیت‌های رفت و آمد در برخی شهرهای دیگر چین هم گذاشته شده است و مدارس در بسیاری مناطق تا پایان فوریه تعطیل هستند.

ادامه بسته بودن کارخانه‌ها در دومین اقتصاد بزرگ دنیا نگرانی‌هایی در مورد زنجیره‌های جهانی عرضه به وجود آورده است. بانک مرکزی چین با یک سری اقدامات مثل پایین آوردن نرخ بهره و تزریق پول نقد به بازار سعی می‌کند از اقتصاد حمایت کند.

یک تیم پیشرفته از متخصصان بین‌المللی به رهبری سازمان بهداشت جهانی برای کمک به مهار این بیماری وارد چین می‌شود. سازمان بهداشت جهانی در سی‌ام ژانویه پس از این که دولت چین 60 میلیون نفر را در استان هبئی قرنطینه کرد، وضعیت اضطراری جهانی اعلام کرد.

این ویروس در 27 کشور دیگر گسترش یافته و تاکنون 330 نفر را در خارج از چین مبتلا کرده است.

منبع: تسنیم 

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند