بانک تجارت شفاف‌سازی کرد

بانک تجارت با انتشار یک اطلاعیه رسمی شفاف‌سازی در سامانه کدال آخرین وضعیت سهام خود را تشریح کرد.
بانک تجارت شفاف‌سازی کرد

به گزارش تجارت‌نیوز و به نقل از اخبار بانک، در نامه شفاف‌سازی این شرکت بانکی آمده است به استناد ماده دو مکرر ۳ دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت‌های ثبت‌شده نزد سازمان به اطلاع می‌رساند پیرو شایعه منتشرشده در فضای مجازی مبنی بر انتشار برخی اخبار غیر موثق در خصوص عملیات تسعیر بانک، تسعیر دارایی‌ها و بدهی‌های ارزی طی مدت باقی‌مانده از سال ۹۷ در جریان است که به محض اخذ مجوز مربوطه و قطعی شدن نرخ قابل اعمال، عملیات تسعیر صورت می‌گیرد.

در ادامه این اطلاعیه شفاف‌سازی بانک تجارت آمده است که برنامه افزایش سرمایه بانک از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌های ثابت و سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت این بانک در حال رسیدگی توسط بازرس قانونی بانک است.

بدیهی است در صورت وقوع هرگونه رویداد بااهمیت، مراتب مطابق مفاد ماده ۱۳ دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت‌های ثبت‌شده نزد سازمان افشا می‌شود.

اطلاعیه شفاف‌سازی بانک تجارت
اطلاعیه شفاف‌سازی بانک تجارت

آخرین اطلاعات مالی

این گزارش می‌افزاید: بر اساس اطلاعات تارنمای TSETMC در حال حاضر نماد معاملاتی شرکت بانک تجارت که با نماد «وتجارت» در بازار اول «تابلوی اصلی» بورس فعال است در وضعیت «مجاز» قرار دارد و هیچ‌گونه محدودیتی برای دادوستد به روی سهام این شرکت وجود ندارد.

همچنین آخرین وضعیت این شرکت در بازار سهام نیز نشان می‌دهد «P/E» سهام این شرکت منفی (۲.۳۷) مرتبه و «EPS» آن به میزان منفی (۷۱۷) ریال در صورت‌های مالی درج شده است.

اطلاعیه شفاف‌سازی بانک تجارت

میزان سهام شناور آزاد

افزون بر این، میزان سهام شناور آزاد بانک تجارت در بازار سهام در این سامانه اطلاعاتی ۲۴ درصد درج شده است.

گفتنی است سهام شناور آزاد، «Free float» بخشی از سهام یک شرکت سهامی اطلاق می‌شود که دارندگان آن آماده عرضه و فروش آن بخش از سهام هستند و انتظار می‌رود در آینده‌ای نزدیک قابل معامله باشند و مالکان سهام شناور آزاد قصد ندارند با حفظ آن در مدیریت شرکت مشارکت کنند.

از سویی دیگر، برای محاسبه سهام شناور آزاد باید ترکیب سهام‌داران، بررسی و سهام‌داران راهبردی را مشخص کرد در عین حال سهام‌دار راهبردی، سهام‌دارانی هستند که در کوتاه‌مدت، قصد واگذاری سهام خود را نداشته و معمولا می‌خواهند برای اعمال مدیریت خود، این سهام را حفظ کنند و این فرض در محاسبه سهام شناور آزاد تعداد سهام متعلق به دارندگان سهام راهبردی از تعداد کل سهام موجود کسر می‌شود.

سهام‌داران عمده

۵ سهام‌دار عمده بانک تجارت، شامل «دولت با ۱۷ درصد، سرمایه‌گذاری صبا تامین با ۷.۶۴۰ درصد، سازمان خصوصی‌سازی با ۴.۹۹۰ درصد، صندوق سرمایه‌گذاری ا با ۴.۸۶۰ درصد و سرمایه‌گذاری استان تهران با ۴.۰۶۰ درصد» است.

اطلاعیه شفاف‌سازی بانک تجارت
آخرین عملکرد معاملاتی

 

اطلاعیه شفاف‌سازی بانک تجارت
وضعیت توقف و بازگشایی نماد

 

اطلاعیه شفاف‌سازی بانک تجارت
روزهای معاملاتی منفی و ارزش معاملات

 

اطلاعیه شفاف‌سازی بانک تجارت
روزهای معاملاتی مثبت، دفعات معامله، ارزش و رتبه شرکت

 

اطلاعیه شفاف‌سازی بانک تجارت
میانگین حجم خریدوفروش توسط حقیقی و حقوقی‌ها
این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز