موضوعات داغ:
جهانگیری عنوان کرد:

باید دامن جمهوری اسلامی را از فساد پاک کنیم

باید دامن جمهوری اسلامی را از فساد پاک کنیم

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینکه باید افق بزرگتری را برای کشور ترسیم کنیم، اظهار کرد: باید به جایگاهی در شان ملت ایران در دنیا دست پیدا کنیم.

به گزارش تجارت‌نیوز، اسحاق جهانگیری در آئین افتتاح کارخانه فولادسازی بردسیر سخنرانی کرد. سخنان وی در این مراسم را در ادامه می‌خوانید.

*جشن‌های انقلاب از حساسیت ویژه‌ای برخوردار هستند، تاکنون آمریکا در دشمنی با ایران از هیچ اقدامی کوتاه نیامده و سدهای زیادی بر سر راه انقلاب اسلامی برای نرسیدن به اهداف خود ایجاد کرده است.

*برجام نشان داد که مسئله هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران تنها یک بهانه برای آمریکایی‌ها برای فشار آوردن به جمهوری اسلامی بود، دیدیم برخی از سیاسیون آمریکایی اعلام کردند که نمی‌گذاریم جمهوری اسلامی جشن 40 سالگی خود را بگیرد و کارهای مهمی هم در این زمینه انجام دادند اما به کوری چشم دشمنان، جشن 40 سالگی انقلاب اسلامی را با شکوه‌تر از گذشته برگزار خواهیم کرد.

*آمریکایی‌ها اعلام کردند که جنگ اقتصادی علیه نظام و ملت ایران با هدف فروپاشی جمهوری اسلامی را آغاز کردند، آمریکایی‌ها اگر یک مقدار تدبیر داشته باشند و مراسم‌هایی مانند افتتاح‌های امروز ما را نگاه کنند، می فهمند نه تنها موفق نبوده‌اند، بلکه ایران را در مسیر پیشرفت و توسعه هرچه بیشتر نیز قرار داده‌اند.

*آمریکایی‌ها از سال 90 و 91 تحریم‌های عظیمی علیه جمهوری اسلامی آغاز کردند و بعد از تعلیق برجام، دوباره تحریم‌های اقتصادی را علیه ایران آغاز و شرکت‌های متعدد ایرانی را در لیست تحریم‌های خود قرار دادند که امروز شاهد هستیم در سیستم خزانه‌داری آمریکا 400 نفر بر روی مدیریت تحریم‌های جمهوری اسلامی ایران مشغول به فعالیت هستند و در سراسر دنیا نیز دفتری به عنوان مدیریت تحریم‌های ایران راه‌اندازی کردند.

*منکر شرایط سخت کنونی جامعه نیستیم، اما می‌توانیم با برنامه‌ریزی و مدیریت این شرایط سخت را پشت سر بگذاریم، معتقدیم می‌توانیم با انسجام به گونه‌ای عمل کنیم که آمریکایی‌ها به هدف خود نرسند.

*یکی از وظایف مهم در شرایط کنونی این است که افق روشنی برای نسل جوان و آینده خود بگشاییم و امروز مهمترین رسالتی که بر دوش قوای سه گانه و نخبگان سیاسی، اقتصادی، دانشگاهی و … است، موضوع تقویت و ترسیم امید در جامعه خواهد بود.

*ما امروز بر مشکلات کشور اطلاع و اشراف کامل داریم و می‌دانیم مردم با چه مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کنند، اما برای رفع این مشکلات نیز برنامه‌های متعددی داریم تا مردم از این گرفتاری ‌های معیشتی بیرون بیایند.

*یکی از کارهای مهم در شرایط کنونی؛ جریان توسعه کشور است. توسعه کشور زمینه های مختلف دارد که در وزارتخانه‌های ذیربط این موضوعات مطرح و اولویت‌ها و برنامه های هر وزارتخانه مشخص شده تا وضعیت‌های طبیعی و غیرطبیعی و کانون‌های توسعه‌ای هر نقطه پیش‌بینی و در راستای اجرایی شدن آنها گام برداریم.

*ایران بزرگترین ذخایر نفت و گاز دنیا و منطقه را در اختیار دارد، ایران سنگ آهن دارد و از همه مهمتر نیروهای انسانی متخصصی دارد که می‌توانند این زنجیره فولادی را بدون اتکا به خارجی‌ها تکمیل کنند.

*برای ساخت تجهیزات کارخانه در خیلی از رشته‌های صنعتی از جمله صنعت فولاد، معدن و … علاوه بر ظرفیت‌های خدادادی، از ظرفیت نیروی انسانی بسیار خوبی در سطح کشور برخوردار هستیم که می‌توانیم با برنامه‌ریزی مناسب و درست در جهت توسعه و پیشرفت کشور گام برداریم.

*امروز توانمندی ایران در حدی است که متخصصین ما در بسیاری از رشته‌های صنعتی از ابتدا تا انتهای اجرای کار مدیریت می‌کنند و باید این بخش‌ها را به کانون‌های توسعه تبدیل کنیم.

*رتبه کشور در تولید فولاد آهن اسفنجی در دنیا دوم است و امروز در حوزه نیروگاه‌سازی جمهوری اسلامی به خودکفایی کامل دست یافته و به معدود کشورهای نیروگاه ساز در دنیا تبدیل شده که همه این موارد تنها بخشی از دستاوردهای جمهوری اسلامی است و نشان‌دهنده توانمندی مهندسی کشور است.

*آمریکایی‌ها در روزی جنگ اقتصادی را آغاز کرده‌اند که تنها در همین روز کارخانجات کشور 3 هزار میلیون تن فولاد را تولید می‌کنند، چنین کشوری قابل تحریم نیست و ما نیز اجازه نخواهیم داد کسی ملت ایران را تحقیر کند.

*ما می‌توانیم با روح خودباوری توسعه کشور را رقم بزنیم، اما باید خودمان هم مراقب رفتارهای خودمان باشیم. ممکن است چند رانت‌خوار خود را وارد سیستم دولتی یا بخش خصوصی کنند؛ اما ما وظیفه داریم که چنین افرادی را شناسایی و از سیستم حذف کنیم و از زمانی که مدیری از وجود چنین فردی در سیستم خود اطلاع پیدا کرد و اقدام برای حذف آن نکند، پنداشت ما این است که این مدیر با آن رانت‌خوار همدست است، پس باید به گونه‌ای رفتار کنیم که دامن جمهوری اسلامی را از فساد پاک کنیم.

منبع: ایسنا

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند