خبر مهم:

فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۶۷۷۱۸۹

بانک روسیه رمزارز استخراج می‌کند؟

بانک روسیه رمزارز استخراج می‌کند؟

رئیس بخش فناوری‌های مالی بانک روسیه اعلام کرد که مسکو اکنون آماده است تا از قانونی شدن استخراج کریپتو حمایت کند.

به گزارش تجارت‌نیوز ، کریل پرونین، رئیس بخش فناوری‌های مالی بانک روسیه اعلام کرد که مسکو اکنون آماده است تا از قانونی شدن استخراج کریپتو حمایت کند، مشروط بر اینکه ماینرهای روسی موظف باشند سکه‌هایی را که در این فرآیند به دست می‌آورند در خارج از کشور بفروشند.

ایسنا به نقل از کریپتو نوشت، بانک مرکزی روسیه طی بحث‌های جاری بیانی تند در مورد آینده ارزهای رمزپایه در این کشور داشت و در اوایل سال جاری ممنوعیت کلی بیشتر فعالیت‌های مرتبط ازجمله استخراج را پیشنهاد کرد. با این حال، با مخالفت سایر نهادهای دولتی و مقابله با محدودیت‌های مالی تحمیل شده به دلیل جنگ در اوکراین، موضع بانک تغییر را آغاز کرده است.

الویرا نابیولینا، رئیس بانک روسیه ماه گذشته اعلام کرد که پرداخت‌های رمزنگاری در صورتی که به سیستم مالی روسیه نفوذ نکنند می‌توانند مجاز تلقی شوند. در همان زمان، وی اصرار کرد که ارزهای دیجیتال مانند بیت‌کوین نباید در پلتفرم‌های روسی معامله شوند زیرا این دارایی‌ها برای سرمایه‌گذاران بالقوه بسیار پرنوسان و خطرناک هستند.

مسئولیت استخراج با بانک مرکزی روسیه است؟

کریل پرونین طی سخنرانی در مجمع حقوقی بین‌المللی سن پترزبورگ خاطرنشان کرد که اگرچه استخراج تحت مسئولیت بانک مرکزی روسیه (CBR) قرار نمی‌گیرد اما یکی از راه‌های به دست آوردن ارز دیجیتال به شکل کارمزد و اعتبارسنجی تراکنش‌های رمزنگاری انجام شده توسط ماینرهاست.

وی گفت: «قانونی شدن استخراج قابل بحث است اما به نظر ما باید مواردی در این زمینه رعایت شود».

ایوان چبسکوف، مدیر بخش سیاست مالی وزارت دارایی اظهار کرد که برخی از شرکت‌های بزرگ استخراج ارز دیجیتال مستقر در روسیه نیز مجبور شده‌اند هنگام برداشت وجوه با محدودیت‌های خارجی مقابله کنند. وی پیشنهاد کرد که روسیه ممکن است مجبور شود زیرساخت مبادلاتی خود را برای تامین نقدینگی صنعت ایجاد کند.

استخراج کنندگان باید ارزهای خود را در خارج از مرز روسیه بفروشند

وی تکرار کرد که طبق CBR، ارز دیجیتالی که استخراج‌کنندگان در روسیه ضرب می‌کنند باید در خارج از مرزهای این کشور فروخته شود و اجازه انباشته شدن در داخل کشور داده نشود. نکته این است که از ایجاد انگیزه برای استفاده بعدی آن در پرداخت های داخلی خودداری شود.

علاوه بر لایحه جدید در مورد ارز دیجیتال که انتظار می‌رود به‌طور جامع فضای رمزنگاری روسیه را تنظیم کند، پیش نویس قانون اختصاصی «استخراج در فدراسیون روسیه» در ماه آوریل به دومای دولتی ارائه شد. اعضای مجلس سفلی پارلمان روسیه پیشنهاد می‌کنند، استخراج کریپتو به‌عنوان یک فعالیت تجاری با استفاده از زیرساخت‌ها و تجهیزات اطلاعاتی روسیه واقع در این کشور به رسمیت شناخته شود.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.