فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۸۰۶۸۳۸

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

افزایش کارمزد تراکنش شبکه بیت کوین و اتریوم به دنبال رشد میم کوین په‌په

افزایش کارمزد تراکنش شبکه بیت کوین و اتریوم به دنبال رشد میم کوین په‌په

افزایش معاملات میم کوین په‌په، بر کارمزد معاملات شبکه‌های بیت کوین و اتریوم تاثیر منفی گذاشته است.

به گزارش تجارت‌نیوز ، به دنبال رشد تاریخی قیمت میم‌ کوین جدید بازار ارزهای دیجیتال به نام په‌په، هزینه‌های کارمزد تراکننش‌های شبکه بیت کوین و اتریوم، به بالاترین حد خود در یک سال اخیر رسیدند.

رشد گس‌فی اتریوم

به‌دنبال افزایش تقاضا برای معاملات میم‌کوین قورباغه ‌په‌په در دو هفته اخیر، گس‌فی (کارمزد شبکه) اتریوم به بالاترین میزان در یک سال اخیر رسیده است. گس‌فی در واقع هزینه پردازش تراکنش‌ها در شبکه است و میزان هزینه‌های شبکه بر اساس اصل عرضه و تقاضا مشخص می‌شود. در چهارم ماه می، گس‌فی هر تراکنش در شبکه اتریوم به بالای 15.82 دلار رسید.

با وجود اینکه متوسط گس‌فی در سال 2021 به 50 تا 70 دلار نیز رسیده بود، اما بعد از بحران ماه می 2022 در بازار ارز دیجیتال، گس‌فی این شبکه رشد محسوسی را تجربه نکرده بود.

متوسط روزانه گس فی (منبع: etherscan)

متوسط روزانه گس فی (منبع: etherscan)

افزایش محبوبیت میم کوین په‌په

کمتر از یک ماه است که از خلق میم کوین په‌په قورباغه در بازار ارز دیجیتال می‌گذرد. این میم کوین که در اواسط آپریل عرضه شده، توانسته در کمتر از یک ماه به ارزش بازاری بالای یک میلیارد دلار دست پیدا کند. حجم معاملات این میم کوین روز گذشته برابر با 150 میلیون دلار در صرافی یونی‌سواپ بوده و از این لحاظ از Wrapped Bitcoin و استیبل‌کوین تتر پیشی گرفته است.

در زمان نگارش این گزارش، قیمت په‌په کوین برابر با 0.000003168 دلار است و ارزش بازاری معادل یک میلیارد دلار و 241 میلیون دلار را ثبت کرده است. همچنین، این میم کوین در رتبه‌بندی توکن‌های وبسایت coinmarketcap، به رتبه 46 دست پیدا کرده است.

افزایش کارمزد شبکه بیت‌کوین

به دنبال رشد محبوبیت این میم کوین، هزینه تراکنش بیت کوین در ماه می به بالاترین میزان خود در دو سال اخیر رسیده است. در تاریخ سوم می سال جاری میلادی، مجموع هزینه تراکنش پرداخت‌شده در شبکه بلاکچین بیت‌کوین به 3.5 میلیون دلار رسیده است که نسبت به آپریل بیش از 400 درصد رشد داشته است. متوسط کارمزد معامله در این شبکه به 7.2 دلار رسیده است.

البته کارمزد فعلی نسبت به آپریل سال 2021، بسیار اندک است. در آپریل، هزینه تراکنش شبکه بیت‌کوین به بالاترین میزان خود و حدود 70 دلار رسید که دلیل آن کاهش شدید هش‌ریت این شبکه بود.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.