کد مطلب: ۵۱۷۴۶۳

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

گلابی کیلویی ۱۲۵ هزار تومان! / مشکل در تامین نارنگی شب عید

گلابی کیلویی ۱۲۵ هزار تومان! / مشکل در تامین نارنگی شب عید

گلابی در روزهای پایان زمستان در برخی مناطق تهران و کرج به کیلویی ۱۲۵ هزار تومان رسیده است. میوه‌فروشان نارنگی را هم کیلویی ۶۰ هزار تومان می‌فروشند! عضو هیات مدیره اتحادیه بارفروشان می‌گوید: گلابی که در میوه فروشی‌ها وجود دارد، وارداتی نیست. افراد برای سوءاستفاده گلابی را به اسم وارداتی می‌فروشند.

به گزارش تجارت‌نیوز ، گلابی در روزهای پایانی زمستان در برخی مناطق تهران و کرج به کیلویی تا ۱۲۵ هزار تومان رسیده است. میوه‌فروشان نارنگی را هم کیلویی ۶۰ هزار تومان می‌فروشند! علت افزایش قیمت میوه در بازار چیست؟

به گفته عضو هیات مدیره اتحادیه بارفروشان، گلابی که در میوه فروشی‌ها وجود دارد، وارداتی نیست. افراد برای سوءاستفاده گلابی را به اسم وارداتی می‌فروشند اما واقعیت این است که این میوه خارجی نیست. ممکن است این گلابی قاچاقی وارد شده باشد که چنانچه سازمان تعزیرات متوجه این موضوع شود، واحد صنفی را پلمپ می‌کند.

مهر ماه امسال یک مقام رسمی اما واردات غیررسمی گلابی از آمریکا را تائید و در این رابطه گفته بود:«با آن که کشور شرایط تولید گلابی را دارد اما این میوه به طور غیرقانونی از آمریکا وارد کشور می‌شود.»

اکبر یاوری معتقد است که گلابی‌های در سطح شهر گلابی سردخانه‌ای هستند که طعم خودش را از دست داده، چرا که فصل گلابی تابستان است. به طور کلی چهار قلم میوه وارداتی داریم. انبه، آناناس، موز و نارگیل میوه‌هایی هستند که از دیگر کشورها تامین می‎‌شود.

چرا نارنگی گران است؟

چرا نارنگی گران است؟ به گفته یاوری، نارنگی‌های شمال کشور تمام شده است. مردم از نارنگی‌های بندری به دلیل سرمازدگی استقبال نکردند، همین دلیلی است که باعث شده نارنگی در بازار گران شود. نارنگی در میادین اصلی میوه کیلویی ۳۵ هزار تومان است که در واحدهای صنفی این میوه با احتساب ۳۵ درصد سود گران‌تر می‌فروشند.

نارنگی را کیلویی ۱۵ هزار تومان به مردم می‌دهیم

آیا برای تامین میوه شب عید ممکن است نارنگی وارد شود؟ عضو هیات مدیره اتحادیه بارفروشان به تجارت‌نیوز گفت: در تامین نارنگی شب عید مشکل داریم. نارنگی جزیی از سبد خانوار مردم شده است. برای تامین این میوه به دولت پیشنهاد دادیم که می‌توانیم در بازه زمانی کوتاه نارنگی را از پاکستان وارد کنیم اما دولت به دلیل ارزبری اجازه واردات این میوه را نداد.

یاوری اظهار کرد: چنانچه اجازه واردات نارنگی صادر شود، قول می‌دهیم که این میوه را کیلویی ۱۵ هزار تومان به دست مردم برسانیم.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • ناشناس

  مردمیکه پول ندارن غذا بخورن حالا داری منت میزاری نارنگی کیلو 1000 رو 15000 میخواهی بدی گلابی هم میوه سرمایه دارها هست من که کلا یادم رفته گلابی چه طعمی داره حالا چه 125000 تومان چه50هزار تومان خدا سلامت نگه داره سیب زمینی اب پز رو که چند سال هست هم کار غذا رو میکنه و هم میوه و دسر .اگر هم گوشتی مرغی برسه میدیم بچمون که جون بگیره خودمون هم که اینقدر نخوردیم اصلا گشنمون نمیشه البته دروغ نباشه یک روز در میانش کردیم غذا خوردن رو اولش سخت بود ولی عادت کردیم

 • سلطان

  ماتهیه خیار وگوجه وپیازی که چندین برابر حد مجاز سم چینی (سم رشد) بخوردش میدن برامون سخته.! تحفه نطنز که دیگه برامون ارزو شده نوش جان ازما بهتران.

 • جوانان عقده ای

  اصلا نگران نباشید !
  ما مسعولین توانمند و عرضه دار و پاک دامن گلابی و نارنگی را ارزان خواهیم کرد !!!
  خداروشکر کنید که ماهستیم که شما گلابی را ۱۵۰ هزارتومن نمیخرید . بزودی قیمت هارا میشکنیم و گلابی را میتوانید فقط و فقط کیلویی ۱۴۹ هزار تومن خریداری کنید …
  اینست اراده و توانمندی ما در اداره کشور ، از شما سپاسپگذاریم مردم عزیز که به مسئولین خود اعتماد کامل کامل دارید . مطمئن باشید که ما هم مثل شما زندگی میکنیم.
  وطنم پاره تنمممممممم
  ای زادگاهوووو میهنممممممم …

 • ناشناس

  من میگم از این به بعد چیزهایی که ارزون میشه یا قیمتش ثابت مونده رو توی اخبار اعلام کنید. گرون شدن که خبر تازه ای نیست.

 • ناشناس

  به به آفرین ب مسئولین.متاسفانه میوه هم ازسبد تغذیه بچه هامون حذف شده.

 • ناشناس

  بی پدر نارنگی دگه چیه نون نداریم بخوریم

 • ناشناس

  الآن به جایی رسیدیم که فقط اونایی که زندگی لاکچری دارند می‌توانند شب عید میوه بخرند و به خانه ببرند نه حقوق بگیران و کارگران و بازنشستگان . علی برکت الله

 • ناشناس

  شماها کجا زندگی می کنید ؟ کره مریخ ؟ مثل اینکه باور نمی کنید ، مردم نون نمی تواند بخرند ! نون قسطی ، گوشت قسطی و …. و !!! صحبت از گلابی و نارنگی می کنید !

 • ناشناس

  به به چ خوب وارزون