کد مطلب: ۹۰۸۱۵۷

سرمایه‌گذاری میلیاردی تویوتا در خودروی‌های الکتریکی

سرمایه‌گذاری میلیاردی تویوتا در خودروی‌های الکتریکی

تویوتا ۱.۴ میلیارد دلار برای تولید یک شاسی‌بلند تمام الکتریکی دیگر در ایالات‌ متحده سرمایه‌گذاری می‌کند.

به گزارش تجارت‌نیوز،  تویوتا موتور با سرمایه‌گذاری ۱.۴ میلیارد دلاری در کارخانه‌ای در ایندیانا، برنامه‌های خود را برای تولید و فروش خودروهای الکتریکی بیشتر در ایالات متحده پیش می‌برد که دومین اعلامیه این خودروساز ژاپنی در سال جاری است.

این شرکت اعلام کرد که کارخانه پرینستون، ایندیانا  که در حال حاضر چهار مدل گازی و هیبریدی تولید می‌کند یک شاسی‌بلند تمام الکتریکی و سه ردیفه بدون نام را به خط تولید خود اضافه می‌کند. این امر به دنبال افشای برنامه های تویوتا در فوریه مبنی بر هزینه ۱.۳ میلیارد دلاری آمریکا در کارخانه‌ای در کنتاکی برای ساخت یک شاسی بلند سه ردیفه و کاملاً الکتریکی جداگانه است.

هر دو خودرو از باتری‌های لیتیوم یونی استفاده خواهند کرد که کارخانه جدید این خودروساز در کارولینای شمالی تولید خواهد کرد و انتظار می‌رود تولید آن در سال ۲۰۲۵ آغاز شود.

تویوتا نسبت به سایر خودروسازان بزرگ در استقبال از خودروهای برقی کندتر عمل کرده است و ترجیح می‌دهد با فروش مدل‌های محبوب هیبریدی بتواند توسعه بیشتری پیدا کند. تویوتا همچنین می‌خواهد با خودروهای برقی رقبا که از یارانه‌های دولت ایالات‌متحده برای تولید داخلی سود می‌برند، رقابت کند. تصمیم برای تولید خودروهای برقی در ایالات متحده بخشی از تلاش‌های این کشور برای انطباق با استانداردهای سخت‌تر آلایندگی ایالات متحده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، این خودروساز در حال حاضر دو خودروی برقی bZ۴X و لکسوس RZ ۴۵۰e را در ایالات‌متحده می‌فروشد و هر دو در ژاپن تولید می‌شوند. در حالی که فروش خودروهای هیبریدی حدود ۲۹ درصد از فروش تویوتا در ایالات‌متحده در سال گذشته را تشکیل می‌داد، تحویل خودروهای برقی این شرکت در بحبوحه کاهش تقاضای جهانی ضعیف بوده است.

منبع : ايسنا

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.