کد مطلب: ۶۵۳۴۰۴

گزارش تجارت‌نیوز از افتتاحیه اینوتکس ۲۰۲۲:

هفت‌خان راه‌اندازی کسب و کار در ایران/ رتبه سختی آغاز کار در کشور ۱۲۷ است!

هفت‌خان راه‌اندازی کسب و کار در ایران/ رتبه سختی آغاز کار در کشور ۱۲۷ است!

یک تحلیلگر اقتصادی به عنوان یک فعال بخش خصوصی، گفت: رتبه سختی آغاز کار در ایران ۱۲۷ است که این رتبه بسیار بالا بوده و کارآفرینی را برای جوانان سخت و ترسناک خواند.

به گزارش تجارت‌نیوز : رییس پارک فناوری پردیس در آغاز برگزاری رویداد استیج اینوتکس ۲۰۲۲ با اشاره به اهمیت تعامل بین بخش خصوصی دولتی گفت: امروز اهمیت سیاست اقتصادی در حوزه کارآفرینی نمود بسیاری پیدا کرده و پیشبرد این موضوع مهم نیاز به تعامل بخش خصوصی و دولتی دارد.

به گزارش ستاد خبری نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۲، مهدی صفارنیا هیچ کدام از دو بخش خصوصی و دولتی نمی توانند به تنهایی عملکرد خوبی داشته باشند و در همین راستا برگزاری چهارمین دوره از رویداد استیج در نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۲، بار دیگر این اهمیت این تعامل را به خوبی نشان داد.

اقتصاد ایران، یک اقتصاد دولتیست

در ادامه میلاد صادقی دکتری مدیریت اقتصاد و تحلیلگر اقتصادی به عنوان یک فعال بخش خصوصی، سخنرانی خود را با اهمیت مداخله سرمایه داری دولتی و عدم رشد کسب و کارهای نوپا و خصوصی در کشورمان آغاز کرد و گفت: رتبه سختی آغاز کار در ایران ۱۲۷ است که این رتبه بسیار بالا بوده و کارآفرینی را برای جوانان سخت و ترسناک خواند.

او با تاکید بر اهمیت پردازش اقتصادی و تحلیل داده ها در کارآفرینی و کسب اطلاعات مالی افزود: به دلیل کم اهمیت شمردن این علم نوین(تحلیل آماری داده ها) توسط بخش دولتی نتوانستیم ارتباط موثری برقرار کنیم. اما نتایج به دست آمده از تحلیل های آماری و اقتصادی بخش خصوصی نشان می دهد، علم تحلیل داده ها می تواند در پیشبرد اهداف اقتصادی مجموعه ها کمک کننده باشد.

خلق ارزش‌های اقتصادی در حوزه کار آفرینی

رادمان ربیعی مدیر عامل سرمایه گذاری فیروزه، فعالیت های کارآفرینی و نوآوری را برای تمامی اقشار ضروری خواند و گفت: ارزش آفرینی دیگر به شیوه سنتی امکان پذیر نیست و افراد میتوانند تنها با داشتن امکانات اولیه یک کسب و کار کوچک محلی را آغاز کنند.

در ادامه سید حسین نبوی بنیان گذار و رییس هیئت مدیره ایلیا، یکی از چالش های پیش روی مدیران و کارآفرینان را از دست دادن نیروی انسانی خواند، موضوعی که رفع آن به عنوان یکی از چالش های شرکت های دانش بنیان و فناور کشور است.

نبوی گفت: دومین چالش اساسی نداشتن ارتباط با کشور های مختلف است و این موضوع باعث محروم شدن کشور از سرمایه گذاران خارجی در کشور می شود و در انتها باعث از دست دادن نیروی متخصص خواهد شد.

تشریک منافع اقتصادی دولت با بخش خصوصی

مدیر عامل سرمایه گذاری سراوا راه نجات استارت آپ ها و تعامل با حاکمیت را ثبت قراردادهای برد برد دانست و گفت: حل مسائل کوچک سازمان های بزرگ دولتی نقطه آغاز فعالیت و همکاری استارت آپ ها با حاکمیت خواهد بود.

او ادامه داد: صنایع سنتی مرز بتنی دارند و اجازه ورود به آنها بسیار سخت است و همین موضوع باعث می شود سرمایه گذاری در آنها بسیار سخت شود، ما با داشتن چنین جایگاهی برای خلق ارزش در کسب و کار های سنتی که اکثرا دولتی و حاکمیتی هستند باید با تعامل و گفتمان بتوانیم جایگاه خود را در سیستم آنان پیدا کنیم.

آغاز به کار یازدهمین نمایشگاه بین المللی اینوتکس ۲۰۲۲

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.