کد مطلب: ۱۵۴۶۶۶

تحویل فوری غذا با پهپاد در ایسلند

تحویل فوری غذا با پهپاد در ایسلند

 نخستین سرویس تجاری تحویل غذا با استفاده از پهپاد در جهان راه‌اندازی شد و این مردم ایسلند هستند که از این فناوری نوظهور بدین شکل بهره‌مند می‌شوند.

تحویل غذا بدین روش از حیث سرعت و کیفیت قابل قیاس با روش‌های فعلی نیست. البته فناوری پهپادها از سال‌ها پیش مطرح شده و طی این مدت رستوران‌ها و مراکز تهیه و توزیع غذا به دنبال استفاده از این فناوری جهت توسعه کیفی و کمی خدماتشان بوده‌اند اما تاکنون بهره‌برداری از پهپاد به عنوان یک محصول تجاری در صنایع غذایی مطرح نبوده است.

به گزارش تجارت نیوز به نقل از دیلی میل، اما اکنون این فرآیند از ایسلند کلید خورده است. پایتخت این کشور معمولا سردسیر مملو از آبراهه‌هایی است که حرکت در خیابان و جاده‌ها را طولانی می‌کند. به همین دلیل ترافیک سنگین و طولانی در این شهر امری طبیعی است.

از این رو یک وب‌سایت تحویل غذا در ایسلند با همکاری یک شرکت طراح و سازنده پهپادها وارد عمل شده و پروژه تحویل سریع غذا با استفاده از پهپاد را راه‌اندازی کرده است که در نوع خود در دنیا بی‌نظیر عنوان می‌شود.

بنابر اعلام این وبسایت، مدت زمان تحویل غذا با استفاده از پهپادها بین ۱۵ تا ۰ دقیقه کاهش می‌یابد و این یعنی مشتریانی که تا دیروز غذای دریافتی را مجددا گرم می‌کردند حالا می‌توانند از غذای داغ استفاده کنند.

البته در فاز نخست این پروژه پهپادها مستقیما راهی منازل مشتریان نمی‌شوند و تنها غذا را به نقاط مشخصی که فاصله نزدیکی تا آدرس مشتری دارد منتقل کرده و از آنجا به وسیله دوچرخه به دست سفارش دهنده می‌رسد.

گفته می‌شود از سال آینده پهپادها مستقیما به منزل مشتری رسیده و غذا را تحویل می‌دهند.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.