کد مطلب: ۴۵۳۶۶۳

مبلغ بیمه بیکاری کرونا چقدر است؟

مبلغ بیمه بیکاری کرونا چقدر است؟

سازمان تامین اجتماعی اعلام کرده است که مشمولان بیمه بیکاری کرونا از این هفته به حساب آنها واریز می‌شود اما روایت‌های مختلفی از مبلغ وجود دارد. شنیده‌ها حاکی از این است که ماهانه ۸۲۵ هزار تومان به مشمولان بیمه بیکاری کرونا پرداخت می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز ، با شیوع کرونا و تعطیلی کسب‌وکارها، دولت برای حمایت از معیشت کسانی که کار خود را از دست داده‌اند، تزریق پنج هزار میلیارد تومان به صندوق بیمه بیکاری تصویب کرد.

برای همین منظور سامانه‌ای به آدرس bimebikari.mcls.gov.ir راه‌اندازی شد تا افراد درخواست خود را در آن ثبت کنند.

بر اساس این گزارش مشاغل پرخطر تا پایان اردیبهشت و مشاغل کم خطر که از ابتدای اردیبهشت ماه آغاز به کار کرده‌اند، تا پایان فروردین ماه بیمه بیکاری دریافت می‌کنند.

«مسعود بابایی» مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار روز یکشنبه درباره آخرین آمار ثبت‌نامی در سامانه بیمه بیکاری، گفت: در مجموع ۸۳۵ هزار و ۱۴۹ نفر در این سامانه ثبت‌نام کردند که ۶۹۸ هزار و ۷۹۳ نفر مشمول دریافت بیمه بیکاری تایید شدند.

وی درباره مشمولان بیمه بیکاری به تفکیک ماه گفت: در اسفند ماه ۳۷۳ هزار نفر، فروردین ۲۹۳ هزار و ۹۸۵ نفر، اردیبهشت ۱۵ هزار و ۱۲۵ نفر و تا ۱۰ خردادماه ۶ هزار و ۲۴۶ نفر مشمول دریافت بیمه بیکاری توسط وزارت کار تایید شدند.

این مقام مسئول درباره زمان و مبلغ واریز بیمه بیکاری اظهار بی‌اطلاعی کرد و گفت: پس از استخراج فهرست مشمولان بیمه بیکاری کرونا، آن را به سازمان تامین اجتماعی دادیم و اطلاعی از زمان واریز نداریم و سازمان برنامه و بودجه مسئول پرداخت مبلغ تعیین شده است.

وی افزود: البته در خبرها خواندم که رئیس سازمان تامین اجتماعی اعلام کرده در این هفته مستمری بیکاران اسفندماه واریز می‌شود.

بیست و هفتم اردیبهشت ماه بود که رئیس سازمان برنامه و بودجه بخش دوم اعتبار یک میلیارد یورویی مقابله با کرونا را ابلاغ کرد و ۱۲۸۶ میلیارد تومان از محل اعتبارات ریالی منابع یک میلیارد یورویی صندوق توسعه ملی بابت تامین هزینه‌های مدیریت تبعات اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا به صندوق بیمه بیکاری سازمان تامین اجتماعی تخصیص یافت.

با توجه به اینکه مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار پیش از این اعلام کرده بود که مقرری بیمه بیکاری کرونا متفاوت از بیمه بیکاری معمول است اما هنوز مبلغ نهایی آن که قرار بود توسط ستاد مقابله با کرونا تعیین شود اعلام نشده است.

پیگیری‌ها نشان می‌دهد که گویا هنوز دستورالعمل و چارچوبی برای پرداخت مقرری بیمه بیکاری کرونا وجود ندارد و گفته می‌شود به هر فرد ۸۲۵ هزار تومان پرداخت می‌شود. همچنین با توجه به اینکه اعلام شده بیمه بیکاری کرونا برای اسفندماه از ۱۰ اسفند محاسبه می‌شود، غرامت اسفندماه ۵۴۵ هزار تومان خواهد بود.

منبع: ایرنا

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • ناشناس

  ما مسخره شماییم اگه یک ریال بیمه کم بریزیم قبول میکنید خدا ازتون نگذره

  • ناشناس

   سلام ،من و همکارم ۴ ماهه بیکار شدیم‌،یعنی کارفرما تعدیل کرد،الان همه مراحلشو تا شماره حسابم ،دادم ،اما هتوز برامون واریز نکردن،جریا ،چیه ؟لطفآ جواب بدین،ممنون

 • ح

  با سلام.برای همکاران بنده پیام آمده شماره کارت بفرستید.ولی برای من نیامده.چطوری حساب کردند

 • محمدرضا

  یعنی کسی این مبلغ رو گرفته و ازش راضی بوده و اعتراضی نداشته؟؟???

 • جهانگیر

  کسی نیست جواب من بدبخت و بده از اوایل اسفندبیکارم تا الان که ۱۵خرداده بعد تازه اعلام کردن که آنهای که اسفندثبت نام کردن کارفرما بیمه آنهارا ردکرده حذف شدن من اطلاع نداشتم کارفرما،بیمه ی اسفندماه را رد کرده ویرایش هم نشد بعد اعلام کردن کسانی که بیمه ی بیکاری ثبت نام کردن ولی کارفرما بیمه ی آنها رو رد کرده حذف میشوند خواهشا یکی بمن جواب بده کلا اسم من حذف شده یا فقط اسفندماه؟ بدجوری ناراحتم دارم سکته میکنم نون شب ندارم با بچه ی کوچک و مادر پیرم خرج چند نفر هم با منه حالا چیکار کنم؟لطفا منو راهنمائی کنید

 • ناشناس

  69000هزار مشمول شدن، بقول خودشون 800خورده ای هزار تومن بدن،میشه حدود57میلیارد،،،، 5هزار میلیارد اختصاص دادن،یعنی چی بقیش چی میشه،برا اسفند هم که گفتن 500خورده ای

 • ناشناس

  یعنچی که ۸۲۵ چطور خوب پول بیمه رو کم میکنید الان میخواین ۵۰ درصدشو بریزین یعنچی بابا پول خودمونه که دادیمو برگردونید

 • ...

  یه پول ۵۴۵ تومنی همین الان واریز شد خدایا غنیمته شکرت ناشکری نمیکنم ولی آخه انصافه مگه نمیگن مشاغل پرخطر ک آغاز به کار نکردن تا پایان اردیبهشت الان من مربی مهد ک از اسفند نه کار دارم نه حقوق…

  • ناشناس

   حالا خوبه همون واسه شما واریز شده..من که چشمم به گوشی خشک شد از بس منتظر پیامک واریز موندم

 • ناشناس

  خنده داره واقعا. ۲۰۰ هزار تومن پرداخت کردن
  به نظرتون برم خارج با این پول یا بمونم یه کسب و کار جدید راه بندازم؟

 • تالب

  سلام بیمه بیکاری کرونا فروردین رو هنوز واریز نکردن

 • ناشناس

  سلام واقعاخسته نباشیدده سال ب بیمه پول دادیم الان بیاین هرماه 500هزارتومان بریزیدکرایه خونه ام نمیشه پس چرادوروغ میگین من ازاسفندماه بیکارم ازکارفرماام شکایت کردم نزدیکه ماه بیکارم نه کارهست ن پوله درست حسابی