کد مطلب: ۵۱۹۹۰۱

مدیریت قیمت‌ها مناسب نبود / به زندگی و معیشت مردم فشار آمده است

مدیریت قیمت‌ها مناسب نبود / به زندگی و معیشت مردم فشار آمده است

رئیس جمهوری گفت: متاسفانه مدیریت قیمت ها به نحو مناسبی انجام نشده و به زندگی و معیشت مردم فشار وارد کرده است.

به گزارش تجارت‌نیوز ، دویست و نهمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت روز یکشنبه به ریاست رئیس جمهور برگزار شد و در ابتدای این جلسه قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت گزارشی از تمهیدات ویژه برای تامین کالاهای ضروری و تثبیت و مدیریت قیمت قیمت کالاها متناسب با نیاز مردم در آستانه سال جدید ارائه کرد.

حسن روحانی، رئیس جمهوری با تاکید بر اجرای کامل و سریع برنامه‌‌های تنظیم شده برای تامین کالا و مدیریت قیمت‌‌ها،گفت: از جمله جلوه‌‌های شکست دشمن در جنگ اقتصادی، وفور کالاهای ضروری در بازار در شرایط سخت کشور بوده اما متاسفانه مدیریت قیمت‌‌ها به نحو مناسبی انجام نشده و به زندگی و معیشت مردم فشار وارد کرده است.

روحانی تصریح کرد: دولت در اجرای تذکرات مقام معظم رهبری در مدیریت قیمت کالاهای اساسی، برنامه هایی را در نظر گرفته است که امیدوارم با همکاری اصناف و بخش خصوصی، به سرعت اجرایی شود و با سوء استفاده و گرانفروشی خاطیان برخورد شود.

رئیس جمهور در همین رابطه وزارت صمت را موظف کرد با طراحی‌‌های ویژه و سریع الوصول ضمن کوتاه کردن مسیر زنجیره تولید تا توزیع و عرضه گسترده میوه و مواد غذایی به همراه شفافیت اطلاعات در ایام سال نو و ماه مبارک رمضان برای کاهش قیمت‌‌ها اقدامات لازم را انجام دهد.

روحانی افزود: شرایط جاری کشور بویژه وضعیت اقتصادی و معیشت مردم ایجاب می‌کند اختلاف نظرها به حداقل برسد و امور کشور در سایه همصدایی و اجماع همه قوا مدیریت شود.

رئیس جمهور به موفقیت نظام در خنثی سازی توطئه دشمنان مبنی بر فروپاشی اقتصاد کشور اشاره و اظهار کرد: نباید با اقدامات، رفتارها و گفتارهایی که امنیت و اعتماد اجتماعی مردم را خدشه دار می کند، امواج مخرب و بدبینانه به سطح جامعه فرستاده شود.

در این جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت همچنین رئیس بانک مرکزی گزارشی از روند رشد بخش حقیقی اقتصاد و کاهش انتظارات تورمی ارائه کرد.

بنا بر این گزارش، تولید کارگاه‌های بزرگ صنعتی که حدود ۷۵ درصد ارزش افزوده صنعت را تشکیل می دهد، در سه ماهه سوم سال ۱۰٫۷ درصد و در مجموع در ۹ ماهه سال حدود ۸ درصد رشد داشته است.

رئیس کل بانک مرکزی تاکید کرد: تسهیلات بانکی در ۱۰ ماهه امسال معادل یک میلیون و چهارصد هزار میلیارد تومان بوده که ۶۰ درصد آن سرمایه در گردش بوده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه نیز تاثیر افزایش هزینه‌های عمرانی دولت در سال ۹۹ را در رشد بخش حقیقی موثر دانست.

رئیس جمهور در این رابطه ابراز امیدواری کرد روند رشد مثبت اقتصادی تا پایان سال ادامه یابد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه همچنین گزارشی از آخرین وضعیت بررسی و تصویب لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ ارائه کرد.

روحانی با مثبت ارزیابی کردن تعامل دولت با مجلس شورای اسلامی برای تسریع در بررسی این لایحه، گفت: اگر تصویب لایحه بودجه ۱۴۰۰ در ابتدا با برخی اختلاف سلایق و نظرات مواجه شد، اما در ادامه کار در نهایت تعامل و تفاهم سازنده دولت و مجلس برای لایحه بودجه در فضای بهتری انجام گرفت و امیدواریم با رفع اشکالات موجود مصوبات در شورای محترم نگهبان و ابلاغ به موقع آن زمینه ادامه رشد اقتصادی کشور در سال آینده نیز فراهم گردد.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • ناشناس

  فقط شعار خوب حالا که متوجه شدی اشتباه کردی خسارت بده تو واقعا فکر میکنی تصمیم گیزنده هستی پس چی شد میخواستی دلار رو بیار به 15 هزار تومان برسانی قصدت این بود یا میخواستی تیر خلاص رو به بورس بزنی تو یه قیمت مرغ رو نمیتونی پایین بیاری ولی میخواستم بگم به اونهایی که براشون کار میکنی خوب به اهداف شوم خود رسیدی

 • علی بابا

  کجای کاری 8 سال شد

 • ناشناس

  چرا استعفاء ندادی

 • من یک ...

  بابا اینچه که یکسان است مینویسم بعد میگه

 • ناشناس

  13 ماهه مملکت را درگیر کرونا کردی و دنبال بودجه ای برای اداراتت که کسی هم کاری باهاشون ندارد. اصلا تورا هم نمی شناسند

 • ناشناس

  از اونور گرونی
  از اینور خوردن پول مردم توی بورس
  اونم کسانی که به شخص اول و دوم مملکت اعتماد کردن و بجای دلالی اومدن سرمایه گذاری کننالکی ادای آدم مهربونا رو در نیارین

 • ناشناس

  اره بنده خدا راست میگه مرغ کیلویی ۳۱ هزار میده دست مردم،این کوچیکه بود سراغ گوشت و برنج و بقیه نمیرم.
  مردم کجای کارن آقا، شما یخچال خونه ات تا حالا خالی مونده بفهمی مردم چی میکشن، انتظار دارین بدنشون مقاوم باشه در مقابل کرونا،ماهی یک کیلو پرتقال نمیتونن بخرن واسه خونوادشون،
  همینجوری بشینید تا این چند ماهم بگذره فقط دیگه کاری نکنید مردم از این بدبخت تر بشن،رفاه و معیشت نخواستیم همه پیشکشه روی ماهت بزرگوار