کد مطلب: ۵۶۹۸۲۷

مدیر طرح کارت‌های اعتباری شرکت سپرده‌گذاری مرکزی خبر داد:

سقف وام با وثیقه سهام عدالت

سقف وام با وثیقه سهام عدالت

مدیر طرح کارت‌های اعتباری شرکت سپرده‌گذاری مرکزی گفت: از زمان اجرای طرح توثیق سهام عدالت (اسفندماه ۹۹) تاکنون، بیش از ۱۰۰ هزار نفر برای دریافت کارت اعتباری ثبت نام کرده اند و مشمولان می‌توانند ۵۰ درصد از دارایی سهام قابل معامله خود را تسهیلات دریافت کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز ، سمیه محمدی مدیر طرح کارت‌های اعتباری شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، درباره تعداد بانک‌هایی که اقدام به اعطای کارت‌های اعتباری به پشتوانه سهام عدالت کردند، افزود: از اسفند ۹۹، دو بانک ملی و تجارت زیر ساخت‌های لازم را برای پرداخت کارت‌های اعتباری به مشمولان سهام عدالت فراهم کرده اند و در حال پرداخت کارت اعتباری هسستند.

وی اضافه کرد: تاکنون ۱۵ بانک دولتی و خصوصی برای اعطای کارت اعتباری مذکور درخواست خود را به شرکت سپرده گذاری مرکزی ارسال کرده اند.

محمدی با اشاره به اینکه مشمولان می‌توانند با داشتن حساب در این دو بانک و بدون مراجعه حضوری اقدام به ثبت نام کنند، گفت: هدف از اجرای این طرح، افزایش نقدینگی سهامداران سهام عدالت است تا در زمان نیاز به نقدینگی، بدون فروش سهام خود از این کارت‌های اعتباری استفاده کنند.

مدیر طرح کارت‌های اعتباری شرکت سپرده‌گذاری مرکزی ادامه داد: مشمولان می‌توانند ۵۰ درصد از دارایی سهام قابل معامله خود را تسهیلات دریافت کنند.

وی گفت: بانک مرکزی و وزارت اقتصاد باید نظارت کند تا بانک‌های که در این طرح فعالیت می‌کنند به تعهداتشان عمل کنند.

محمدی افزود: طرح توثیق سهام نیز از جمله اقدامات شرکت سپرده گذاری مرکزی در راستای تامین مالی سهامداران است که براساس آن ثبات به بازار سرمایه حاکم می‌شود و همه سهامداران می‌توانند به پشتوانه سهام خود از بانک تسهیلات دریافت کنند.

وی ادامه داد: توثیق اوراق بهادار در مرحله تعامل و بین شرکت سپرده گذاری و بورس است و به محض اینکه اطلاعات در اختیار بانک‌ها قرار گیرد این طرح عملیاتی می‌شود.

منبع: خبرگزاری صداو سیما

آخرین اخبار اقتصادی را از کانال تلگرام تجارت‌نیوز دنبال کنید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • ناشناس

  سلام اگه خریدارخوب ومنصفی هست من میفروشم

 • ناشناس

  سلام منم سهام خودم رو میفروشم

 • هادی

  ملت بایدازتمام سرمایه های ملی سهمی ببرد ازجمله معادن طلا معادن مس معادن اهنن وووغیره وغیره این هاروکی میخوره خواحشا به شعورملت توهین نکنید مامیدانیم ملت می فهمند

 • ناشناس

  منم سهامم رو میفروشم

 • ناشناس

  توحمت نزدم حرف حق توایران توحمت

 • امیررضایوسفی

  سلام منم سهامم اگه کسی خواست میفروشم

 • ناشناس

  اگه ممکن مثل اول هرجا که خود وام گیرنده می خواد وامش رو که دستگاهای سداد وتجارت دارند خرج کنند نه اینکه فقط رفاه وفروشگاه افق کورش ودیلی مارکت باشه که متاسفانه شهرهای کوچک فقط رفاه میشه و وسلام انشاه الله دولت جدید بتونه کاری بکنه که بتونند هرجا که دوست دارند خرید کنند الان بخاطر همین خودم وام گرفتم منتظرم برگشت بزنم یا این که قانون اول که همه ی دستگاهای سداد بود برگرده خرج کنم

 • ناشناس

  من ۷۰ %رو میفروشم لطفا خریدار بگه پولش برای درمان سرطان میخام با تشکر

 • حسن

  سلام.کارت.کجا.بگیرم

 • ناشناس

  منم سهامم میفروشم یک تومنه