کد مطلب: ۵۹۹۰۰۸

خبر مهم برای بازارها / خبر خوش آذر ماه چیست؟

خبر مهم برای بازارها / خبر خوش آذر ماه چیست؟

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: خبرهای خوشی در اوایل آذرماه به سمع و نظر مردم می‌رسد و انجام مذاکرات برجامی با حفظ عزت ملت ایران همراه خواهد بود، به طور قطع انجام مذاکرات با گذشته متفاوت خواهد بود.

به گزارش تجارت‌نیوز ، احمد امیرآبادی فراهانی، نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: همگان بر این امر واقف هستند که با وجود دشمنان نظام جمهوری اسلامی، دولت در تنگنای مالی قرار دارد اما وجود تمام این مشکلات بر اساس دشمنی‌ها نبوده و بخشی از نارسایی ها هم متاسفانه به دلیل بی تدبیری و برخی کوتاهی‌ها است.

امیرآبادی فراهانی تصریح کرد: در طول پنج ماه گذشته دولت قبل، ماهانه ۵۰ هزار میلیارد تومان از بانک مرکزی قرض می‌گرفت تا حقوق کارمندان را پرداخت کند و همچنین ۱۰ هزار میلیارد تومان برای سود اوراق مشارکت که برای انجام برخی طرح‌های عمرانی فروخته بود و از بانک مرکزی قرض می‌کرد که باید اذعان داشت که این اقدام چه آثار تورمی و مشکلات اقتصادی را برای کشور به بار می‌آورد.

وی بیان کرد: اکنون این امر مشهود است که با روی کار آمدن دولت سیزدهم هم حقوق کارکنان پرداخت شده و هم ۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی به بانک مرکزی پرداخت شده و یک ریال هم از بانک مرکزی قرض گرفته نشده است که آثار این مهم، در ماه‌های آتی ملموس است و می‌تواند منجر به کنترل تورم شود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به انجام مذاکرات در اوایل آذرماه گفت: به طور قطع انجام مذاکرات با گذشته متفاوت خواهد بود چرا که با حفظ عزت ملت ایران، مولفه‌های قدرت در طول این مدت ایجاد شده و با مصوبه‌ای که مجلس شورای اسلامی در خصوص غنی سازی اورانیوم داشت، به یک قدرتی رسیدیم.

وی افزود: در این راستا از سوی اسرائیلی‌ها، پیام‌های زیادی به آمریکایی‌ها مخابره می‌شود که به هر روشی که شده ورود کنید و مانع افزایش غنی سازی در ایران شوید که این مهم نشان می‌دهد کارت‌های برنده زیادی را در دست داریم و آمریکایی‌ها مجبورند در مذاکرات به آنچه که خواست ملت ایران است، تن بدهند.

امیرآبادی فراهانی اضافه کرد: اکنون همگان واقفند، سعودی‌ها چگونه با ارتباطی که با کشورهای مختلف دارند به دنبال آن این هستند به گونه‌ای از گردآبی که در یمن ایجاد شده، آبرومندانه خارج شوند و اکنون هم در حال انجام برخی مذاکرات غیر رسمی با مسئولان کشورمان هستند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ملت بزرگ ایران با مشکلات اقتصادی و معیشتی مواجه بودند، اما عزت خود را حفظ کردند و ما مسئولان مکلف هستیم در مسیری که ملت برای ما ترسیم کرده گام برداریم.

وی افزود: در گام نخست، حفظ عزت ملت ایران و در گام دوم نیز رفع مشکلات به ویژه مشکلات معیشتی و اقتصادی و ایجاد اشتغال مدنظر مسئولان امر قرار گیرد و باید گفت که اجرای این پروژه‌ها نیز می‌تواند در راستای رفع مشکلات اقتصادی مثمر ثمر باشد.

امیرآبادی فراهانی اظهار کرد: هر جا همدلی، رفاقت، همراهی باشد انجام امور پیش می رود و به طور حتم وجود اختلافات نیز مانع پیشرفت امور می‌شود که نیاز است با توجه به محدودیت‌های مالی، تدابیر ویژه ای در راستای رفع مشکلات پیش‌رو برداریم.

منبع: ایرنا

مهم‌ترین اخبار حوزه اجتماعی و سیاسی را در صفحه جامعه تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

  • ناشناس

    ملت و از زندگی ساقط کردید جمع کنید این بساط و