کد مطلب: ۶۵۴۵۲۴

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

جاماندگان، منتظر واریز یارانه جدید باشند؟

جاماندگان، منتظر واریز یارانه جدید باشند؟

همزمان با افزایش یارانه و تغییر دهک‌بندی‌ها، برخی از لیست یارانه‌ خط خورده‌اند. برخی از این افراد به روند دهک‌بندی اعتراض دارند و می‌گویند مشمول یارانه می‌شده‌اند. آیا جاماندگان، یارانه می‌گیرند؟

به گزارش تجارت‌نیوز ، جاماندگان یارانه جدید حدود سه ماه زمان دارند که به شیوه دهک‌بندی اعتراض کنند اما حالا رئیس جمهور در خصوص جاماندگان دریافت یارانه ، دستور فوری داده است.

ابراهیم رئیسی دستور داده «هر چه سریع تر، جاماندگانی را که استحقاق واقعی دریافت یارانه دارند، شناسایی و یارانه جبرانی برای آنها واریز شود.»

بر این اساس جاماندگان یارانه بعد از اعتراض می‌توانند منتظر دریافت یارانه ۳۰۰ یا ۴۰۰ هزار تومانی باشند، مشروط به اینکه اعتراض آنها پذیرفته شود. به عبارت دیگر، پرونده واریز یارانه جدید بسته نشده و احتمالا برخی از جاماندگان، مشمول یارانه می‌شوند.

اگرچه رئیسی دستور داده که هر چه سریع‌تر یارانه جاماندگان واریز شود،‌ اما هنوز زمان بررسی و واریز یارانه این گروه مشخص نیست.

از طرف دیگر،‌ وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرده هر فردی به هر دلیلی مشمول دریافت یارانه نشده، ۳ ماه فرصت دارد تا اعلام کند. اما مشخص نیست زمان واریز یارانه جاماندگان سه ماه دیگر است و یا این افراد احتمالا زودتر می‌توانند یارانه نقدی جدید را کامل دریافت کنند.

اما چیزی که مشخص است اینکه جاماندگان می‌توانند در صورت اعتراض مشمول یارانه جدید شوند. برای اعتراض به شیوه دهک‌بندی جامعه و خط خوردن از لیست یارانه‌ها افراد می‌توانند به دو شیوه اقدام کنند.

یکی مراجعه به سایت hemayat.mcls.gov.ir و ثبت اعتراض است. راهکار دوم تماس با شماره ۶۳۶۹-۰۲۱ است.

برای اطلاع از شیوه اعتراض به دهک‌بندی یارانه‌ها گزارش زیر را بخوانید:

برای اطلاع از اینکه در کدام دهک درآمدی قرار دارید، خواندن گزارش زیر توصیه می‌شود.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

  • ناشناس

    باسلام.به نظرم،دولت به جای اینکه یارانه افرادی از جامعه که به هر دلیلی از پرداخت یارانه دولتی کنارگذاشته شده اند را به جای اینکه به این افراد محترم پرداخت کند از قیمت ۵ تا ۷ برابری روغن خوراکی بکاهد.به نظرم با این کار از طغیان مردم که اگر به اصطلاح گر بگیرد همه چیز را با خشم و کینه خود از بین میبرند و دیگر آن زمان خشم مردمی، با شنیدن صدای مردم گفتن نیز فایده ای ندارد.باتشکر

  • محمدرضا

    بله همه می تونن برن اعتراض کنن ولی برای همه به بهانه های واهی میزنه غیر مشمول، یعنی عملا سر کاری هست، مثلا خانواده سه نفرا نباید بیشتر از 6 تومن خرج کنه در ماه، خب با این وضعیت اجاره خونه و هزینه ها مگه میشه زیر 6 تومن هزینه کرد؟ اگه شما روز بری میدون بار 10 کیلو میوه بخری ببری سر خیابون بفروشی این جزو هزینه هات به حساب میاد، ماشین بالای 300 میلیون رد میشه، یعنی فقط باید پراید و تیبا داشته باشی، کاملا سر کاری هست تا مردم رو چند ماه امیدوار نگه دارن

پیشنهاد سردبیر