کد مطلب: ۶۹۰۲۴۹

زمان برداشت یارانه مرداد اعلام شد

زمان برداشت یارانه مرداد اعلام شد

یارانه نقدی کمک معیشتی مرحله ۱۳۸ مربوط به مردادماه ۱۴۰۱ به حساب سرپرستان خانوار مشمول دریافت یارانه واریز و از ساعت ۲۴ روز پنج‌شنبه ۲۰ مردادماه قابل برداشت است.

به گزارش تجارت‌نیوز ، زمان برداشت یارانه مرداد کی است؟

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و ارتباطات مردمی سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، در این اطلاعیه آمده است:

یارانه نقدی کمک معیشتی مرحله ۱۳۸ بر اساس دهک‌بندی اعلامی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مطابق معمول، به حساب سرپرستان خانوار واریز و از ساعت ۲۴ روز پنج‌شنبه ۲۰ مردادماه قابل برداشت است.

بر همین اساس، در صورتیکه سرپرستان خانوار جزو دهک‌های اول تا سوم هستند، مبلغ ۴۰۰ هزار تومان به‌ازای هر نفر و در صورتیکه جزو دهک‌های چهارم تا نهم قرار دارند، مبلغ ۳۰۰ هزار تومان به‌ازای هر نفر به حساب آنان واریز خواهد شد.

گفتنی است در صورتیکه این سرپرستان خانوار پیش از این نسبت به دریافت تسهیلات قرض الحسنه ۱۰ میلیون ریالی کرونا اقدام نموده‌اند، اقساط این تسهیلات از مبلغ واریزی به حساب آنان کسر خواهد شد.

واریز یارانه به حساب سرپرستان متقاضی بازبینی

گفتنی است در این مرحله، سرپرستان خانواری که یارانه نقدی آنها در اردیبهشت ماه قطع شده بود و درخواست بازبینی خود را در سامانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ثبت کرده بودند، چنانچه در بازبینی انجام شده توسط وزارت رفاه جزو دهک‌های اول تا نهم قرار گرفته باشند، یارانه مردادماه را مطابق دهک‌بندی اعلام شده دریافت خواهند کرد.

علاوه بر این، افرادی که تا ابتدای مرداد ماه نسبت به ثبت‌نام جهت دریافت یارانه اقدام نموده‌اند نیز در صورتی که جزو دهک‌های اول تا نهم شناخته شده‌اند، در این مرحله یارانه نقدی خود را دریافت می‌کنند.

همچنین خاطر نشان می‌گردد، سرپرستان خانواری که در مرحله ۱۳۷ (تیرماه) در زمره یارانه بگیران قرارگرفته اند(ثبت نامی های جدید و یا بازبینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی) معوقات اردیبهشت و خرداد را نیز همراه یارانه مرداد ماه دریافت خواهند کرد.

متقاضیان بازبینی دهک‌بندی اعلام شده یا افرادی که یارانه آنان از اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ قطع شده است، می‌توانند جهت ثبت یا پیگیری درخواست خود به سامانه اعلامی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به آدرس https://hemayat.mcls.gov.ir مراجعه نموده یا با تلفن گویای ۰۹۲۰۰۰۰۶۳۶۹ تماس حاصل نمایند.

ثبت‌نام از افرادی که تاکنون از دریافت یارانه نقدی جا مانده‌اند یا متقاضی جدید دریافت یارانه هستند نیز همچنان ادامه دارد.

این افراد می‌توانند با مراجعه به تارنمای پنجره ملی خدمات هوشمند به آدرس https://my.gov.ir نسبت به ثبت‌نام خانوار خود اقدام نمایند.

جهت ثبت‌نام در این سامانه، در اختیار داشتن شماره تلفن همراه به‌ نام سرپرست خانوار، کد ملی، کد پستی، تاریخ تولد و شماره شبای بانکی مربوط به سرپرست خانوار متقاضی جدید یا جامانده از یارانه، ضروری است. تمامی اشخاص می‌توانند جهت کسب اطلاع از آخرین وضعیت یارانه خانوار، کد دستوری #کد ملی*۴۳۸۵۷*۴* (ستاره ۴ ستاره ۴۳۸۵۷ ستاره کد ملی مربع) را با شماره تلفن همراه به‌نام خود شماره‌گیری نمایند.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • عبدالله

  امروز شنبه یارانه یک ماه از دو ماه معوق را واریز کردن اما یارانه یک ماه که قبلا واریز شده بود و در حسابها مسدود بود کماکان در حسابها موجود ولی مسدود است دولت این مبالغ مسدودی را آزاد کند .

 • ناشناس

  چرا ما که دهک سوم بودیم یارانه ی قبلی ۴۰۰بوده ولی مرداد۳۰۰واریزکرده… معلومه چخبره

 • کیومرث محمدی

  یارانه اردیبهش که برای من واریز شده بود هنوزمسدوده چرا این یارانه ماروآزاد نمیکنید تو این گرونی بهش نیاز داریم تورو خدابرسی کنید

 • ناشناس

  سلام واقعا خسته نباشید .یارانه بعد از قول دادن اضافه شدن اصلا عادلانه نیست عده ی زیادی رو حذف کردید به بقیه سهم اونا رو که حذف کردید میدهید یارانه اضافه نشده .حق یه عده محروم رو حذف کردید . بچه‌ها با من زندگی میکنند وچهل سالشونه بدون پدر نتونستند ازدواج کنند .

 • ناشناس

  سلام یارانه ها عادلانه نیست.عده ای رو به نا حق حذف کردید .

 • ناشناس

  سلام چرا یارانه مرداد ماه برای ما واریز نشده ماههای قبل یارانه گرفتیم ولی مرداد ماه برامون واریز نشد ممکنه حذف شده باشیم؟

 • عطا

  سلام چرا یارانه مرداد ماه برای ما واریز نشده ماههای قبل یارانه گرفتیم ولی مرداد ماه برامون واریز نشد ممکنه حذف شده باشیم؟

 • ناشناس

  مگرماایرانی نیستیم چرابرای مایارانه واریزنمیکنید این عدالت راازکجادراوردیدمن که وضع خوبی ندارم اگرهم کسی داردزحمت کشیدشمامردم راوادار میکنیدکارنکنندتایارانه بگیرند همه ی مردم ایران حق دارن یارانه بگیرندمگرکسی خودش نخواهدنه اینکه شماحق مردم راقطع کنیدبه بهانه ی اینکه وضع مالی خوب دارد

 • مجید کارآمد

  سلام خسته نباشید من از سال ۱۳۹۲یارانه نگرفتم این درسته وضع مالی خوبی هم ندارم

 • ناشناس

  هیچ کس به عدم پرداخت معوقه یارانه اردیبهشت و خرداد پاسخ گو نیست چرا؟؟؟؟