کد مطلب: ۸۳۴۴۸۴

توضیح رئیس سازمان برنامه درباره میزان حقوق بازنشستگان

توضیح رئیس سازمان برنامه درباره میزان حقوق بازنشستگان

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: معیشت بازنشستگان، دغدغه جدی مسئولان نظام است؛ چراکه قدرت خرید آنها در سال‌های اخیر کاهش پیدا کرده است. تیم اقتصادی دولت به دنبال کاهش تورم هستند تا از کاهش سطح رفاه و معیشت عموم مردم از جمله بازنشستگان جلوگیری شود.

به گزارش تجارت‌نیوز ، روز گذشته مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری توضیحاتی در خصوص نحوه افزایش حقوق بازنشستگان در صورت تصویب اجرای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در قانون برنامه هفتم ارائه کرد.

وی در پاسخ به این سوال که در صورت اجرای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در قانون برنامه هفتم، سالانه چند درصد میزان حقوق‌ها افزایش خواهد یافت؟ پاسخ داده بود: «سازمان امور استخدامی قبل از سال ۱۳۹۶ جدولی در بحث رتبه، رسته شغلی و گروه طبقات دارد که در صورت اجرای همسان‌سازی، ابتدا باید این جداول اصلاح شوند؛ لذا رقم آن متفاوت بوده و میزان افزایش‌ها برای همه گروه‌ها یکسان نیست.»

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور نیز درباره میزان حقوق و دریافتی بازنشستگان توضیحاتی ارائه کرده است.

داود منظور گفت: از تکالیف اصلی ما در سازمان برنامه و بودجه، کمک بـه سرعت گرفتن رشد اقتصادی در کشور و ارتقای سطح رفاه عمومی جامعه، تسهیلگری و رفع موانع از پیش پای دستگاه‌ها برای خدمت‌رسانی بهتر به مردم است.

وی در ادامه با بیان اینکه سازمان برنامه و بودجه کشور بـه عنوان معاونـت رئیس‌جمهور، سیاست‌ها و مسـئولیت‌های رئیس‌جمهور را در حوزه برنامه‌ای و تأمین مالی دولت انجام می‌دهد، افزود: بنابراین تکلیف ما این است که هر آنچـه مردم از رئیس‌جمهور انتظار دارند، در این سازمان پیگیری کنیم تا محقق شود.

منظور تصریح کرد: در چارچوب رویکرد تحولی سازمان، قرار نیست سـازمان برنامه و بودجه یک دسـتگاه متفاوت و متمایز و برتر نسبت به سایر دستگاه‌ها باشد، بلکه اولویت بر احیای جایگاه سازمان در راستای خدمت‌رسانی بـه مردم بوده و باید نهایت تلاش را برای خدمتگزاری به مردم انجام دهیم.

معاون رئیس‌جمهور با اشاره به نقش و جایگاه سازمان برنامه و بودجه، تأکید کرد: سازمان برنامه و بودجه بـه عنوان راهبـر توسعه در کشور، به دنبال برنامه‌ریزی و مدیریت برای تحقق رشد هشت درصدی اقتصاد و بهبود سطح رفاه عمومی جامعه است؛ لذا از همه برنامه‌ها و پیشنهادها برای سرعت گرفتن رشد اقتصادی، بالارفتن سطح رفاه و توسعه اجتماعی پشتیبانی می‌کند.

منظور اضافه کرد: برای اینکه دستگاه‌ها بتوانند خدمات خود را سریع‌تر و متناسب با نیازهای مردم ارائه کنند، سازمان برنامه و بودجه درصدد است؛ با تسهیلگری در انجام وظیفه دستگاه‌ها و رفع موانع از پیش روی آنها، بسـترهای لازم را برای خدمت‌رسانی بهتر به مردم فراهم کند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور درباره میزان حقوق و دریافتی بازنشستگان گفت: معیشت بازنشستگان، دغدغه جدی مسئولان نظام است؛ چراکه قدرت خرید آنها در سال‌های اخیر کاهش پیدا کرده است و تیم اقتصادی دولت شامل سازمان برنامه و بودجه، بانک مرکزی و وزارت امور اقتصادی و دارایی، با برنامه‌ریزی و سیاستگذاری کلان اقتصادی، به دنبال کاهش تورم بر اساس شعار سال هستند تا از کاهش سطح رفاه و معیشت عموم مردم از جمله بازنشستگان جلوگیری شود.

منظور بیان کرد: ما در برنامه هفتم توسعه کشور به دنبال انجام اصلاحاتی در صندوق‌ها هستیم که به بهبود تراز مالی صندوق‌ها و پایداری منابع و اثربخشی بیشتر آن‌ها کمک کند.

در ادامه معاون رئیس‌جمهور به چندین تماس تلفنی با موضوع‌هایی همچون تخصیص بودجه به بیماران دارای بیمـاری هـای خاص (بیماران پروانه‌ای) و بیماران صعب‌العلاج، پاسخ داد و تصریح کرد: در صدد هسـتیم پوشش‌های بیمه‌ای و حمایتی بیماران صعب‌العلاج را با هدف کمک به تأمین هزینه‌های درمانی آن‌ها تقویت نماییم.

منظور در خصوص پرداخت معوقات افزایش حقوق معلولان و مددجویان کمیته امداد گفـت: بر اساس قانون بودجه امسال، میزان حقوق معلولان و مددجویان کمیته امداد افزایش خواهد یافت.

منبع: خبرآنلاین

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • منیژه

  ازاین توضیح ها ما چند ساله می شنویم اگر توضیحی لازمه به خودتون بدهید که سرانجام این دروغها به کجا می انجامد؟

 • بیژن

  شما اطلاعات واقعی را بنویسید با اگر و مگر و در این حلوا حلوا دهن شیرین نمیشه

 • بیژن

  هر خبر را قبل از راستی آزمایی اعلام کنید آیا اعتبارات همسان سازی به نهاد دیگری اختصاص داده اند چه کسانی با چه طینتی مخالف همسان سازی هستند؟

 • ناشناس

  فقط دروغ وعده دروغ شعاردروغ فقط دروغ دغدغه مردم بازنشسته بدبخت دولت نداره مجلس نداره ب ولاه گوشت خریدن شده ارزو موقع رای گرفتن وعده دروغ قالیباف ریسی قیامت نزدیکه

 • ناشناس

  بازنشستگان کشوری واقعا بااین تورم .مشکل معیشتی دارند.دیگه.وقت شعار نیست..وقت عمل واجرای همسان‌سازی وافزایش حقوق هستیم…

 • محفوظ

  دروغ ، دروغ ، و بازهم دروغ .
  شما نخبگان دولت جز تبلیغ و وعده های دروغ ، هیچ کار دیگری بلد نیستید .
  مثلا چقدر از یارانه های بافت فرسوده که وعده دروغ داده اید پرداخت کرده اید ؟

 • جعفر

  خوب بجای همین افزایش حقوقها، بهتر نیست جلوی تورم و گرانی در کشور گرفته شود،،،یاعلی

  • علیرضا

   بازنشستگان مطلوم ترین قشر هستن بعد از سی. سال حالا نوه عروس، داماد و حقوق ناچیزو رنجهای بسیار ـ. دولت انقلابی که شعار حمایت ار مستضعف رو میده نطام هماهنگ رو اجرا که تا التیامی باشه بر زخم های فروان این قشر رنجدیده

 • علی حیدری

  با حرف هیچی درست نمیشه . تمام مسئولین فقط حرف . عمل فعلا صفر . تا این حرف شما به عمل برسه ما پوسیدیم . به خدا هم هر چه شکایت مبریم جواب نمیده . قسم به خدا تحریم برای شما ها نیست برای قشر حقوق بگیره ‌. نمیدونم این وضع نابسامان تا کی ادامه داره

 • علی حیدری

  هیچ وقت فکر نکنید مردم از شما راضی هستند

  • احمد

   خط فقر ۳۰ ملیونه و تورم بالای ۴۰۰ درصده اما مسئولان کشور و نمایندگان مجلس تورم رو ۴۵ درصد اعلام میکنن فکر کردن ملت بیسوادن یا کور تشریف دارن گرونیها رو نمیبینن.. خب البته کسی که به محض ورود به مجلس خودرو دناپلاس میگیره و ماشین شاسی بلند ~ درک و فهمی از فقر و گرسنگی مردم نداره…
   خدا ازتون نگذره انشاالله

 • حسین

  شما اگه راست میگید میخواهید به وضعیت مالی بازنشستگان کمک کنید چرا با لایحه دولت که به مجلس داده شده موافق هستید و هیچ مخالفتی از جانب شما دیده نمی‌شود در صورت تصویب این قانون حقوق بازنشستگان به نصف الان کاهش می‌یابد در بخشی از این لایحه مبنای محاسبه حقوق بازنشستگی اعم از کارمند و کارگر 5 سال آخر زمان اشتغال خواهد بود نه 2 سال آخر که مبنای فعلی است

پیشنهاد سردبیر تجارت‌نیوز