خبر فوری:

خبر مهم:

فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۹۰۴۴۸۹

دولت‌های مستقر تورم سنگینی به سفره مردم تحمیل کردند

دولت‌های مستقر تورم سنگینی به سفره مردم تحمیل کردند

یک استاد دانشگاه گفت: دولت‌های مستقر در سال‌های اخیر تحت تاثیر سیاست‌ واحد و غلط تعیین نرخ ارز بر اساس بازار، تورم سنگینی را به سفره مردم تحمیل کردند، حل این مشکل نیازمند اتخاذ تصمیمات متعدد در حوزه کلان است و نتایج آن در کوتاه مدت خود را نشان خواهد داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، حسین صمصامی، استاد گروه اقتصاد دانشکده علوم اقتصادی و سیاسی دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به دیدار روز گذشته مسئولان با رهبر معظم انقلاب اظهار کرد: اقدامات مناسبی توسط دولت‌ها در بخش زیربنایی صورت گرفته است، مقام معظم رهبری نیز با درایت این اقدامات را در دو بخش مثبت و تجربه های تلخ دسته بندی کردند.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه اصلاحات اقتصادی نیازمند زمان است، بیان کرد: اقتصاد ایران از دهه‌های گذشته درگیر موضوع تورم بوده است و  دولت سیزدهم نیز میراث‌دار این مشکلات است برای حل این مشکلات گام‌های مناسبی مانند احیای واحدهای تولیدی راکد و حمایت از تولیدکنندگان صورت گرفته است که نتایج آن در میان مدت خود را نشان خواهد داد.

وی افزود: دولت‌های مستقر در سال‌های اخیر تحت تاثیر سیاست‌ واحد و غلط تعیین  نرخ ارز بر اساس بازار، تورم سنگینی را به سفره مردم تحمیل کردند، حل این مشکل نیازمند اتخاذ تصمیمات متعدد در حوزه کلان است و نتایج آن در کوتاه مدت خود را نشان خواهد داد.

صمصامی با بیان اینکه رونق تولید علاوه بر تامین تسهیلات نیازمند بهبود فضای کسب و کار است، عنوان کرد: تامین منابع مالی توسط دولت باید با نرخ معقولانه صورت بگیرد، افزایش نرخ سود تسهیلات باعث کاهش توان رقابت در بازارهای بین المللی و داخلی خواهد شد.

 

منبع : ايسنا

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.