کد مطلب: ۹۱۱۴۲۸

راهکار وزارت صمت برای بهبود فضای کسب و کار چیست؟

راهکار وزارت صمت برای بهبود فضای کسب و کار چیست؟

قائم مقام وزیر صمت گفت: تا اواخر خرداد ساز و کار مناسب‌تری برای تخصیص ارز انجام می‌شود و در ماه‌های آینده فضای کسب و کار با همکاری بخش خصوصی بهتر می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، مهدی فرحی در بازدید از یک شرکت تولید موبایل و تبلت از تخصیص نیافتن ارز را یکی از مشکلات پیش روی برخی واحدهای تولیدی عنوان کرد و گفت: با همت رئیس جمهور و تاکید رئیس بانک مرکزی، امسال نسبت به پارسال تخصیص ارز بیشتری صورت می‌گیرد و باید فرآیند تخصیص ارز به صنایع بویژه شرکت‌های خصوصی بهتر شود.

وی افزود: تا اواخر خرداد ساز و کار مناسب‌تری برای تخصیص ارز انجام می‌شود و در ماه‌های آینده فضای کسب و کار با همکاری بخش خصوصی بهتر می‌شود.

قائم مقام وزیر صمت گفت: شرکت تولید گوشی و تبلت بندرعباس با مدیریت خوب بخش زیادی از نیازمندی‌های خود را رفع کرده و دستور تخصیص ارز آن صادر شده که به‌زودی آن را دریافت می‌کند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان هم گفت: امسال برای تخصیص ارز به واحدهای تولیدی، شرکت‌ها باید برنامه تولید یکسال خود را در سامانه جامع تجارت ثبت کنند که پس از تایید به بانک مرکزی ارسال می‌شود.

خلیل قاسمی افزود: مرحله نخست تخصیص ارز شرکت تولیدی موبایل و تبلت بندرعباس انجام شده و به بانک مرکزی برای تخصیص ارسال شده است.

وی گفت: درخواست واحد این بود که افزایش تولید و نیازمندی‌های آتی آن مورد تایید قرار بگیرد که در این خصوص نیز اجماع وجود دارد و در روزهای آینده برای افزایش تولید این واحد تولیدی برنامه‌ریزی می‌شود.

منبع : ايسنا

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.