کد مطلب: ۵۵۸۱۷۵

آرای احمدی‌نژاد در انتخابات ۱۴۰۰، بیش از آرای همتی!

آرای احمدی‌نژاد در انتخابات ۱۴۰۰، بیش از آرای همتی!

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی مدعی است که آرای باطله با نام درج شده محمود احمدی‌نژاد در انتخابات ریاست‌جمهوری، از آرای عبدالناصر همتی بیشتر بوده است. 

به گزارش تجارت‌نیوز ، محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور اسبق بعد از اعلام نتایج بررسی صلاحیت کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ توسط شورای نگهبان گفت که نه در این انتخابات فردی را تایید و نه در آن شرکت می‌کند. فارغ از سوابق سیاسی و مواضع او کمتر از دو دهه پیش از این موضع‌گیری، تحریم انتخابات توسط عضو تشخیص مصلحت نظام از بازی‌های نغز سیاست در ایران است.

با این وجود حمیدرضا ترقی، عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی معتقد است که حضور محمود احمدی‌نژاد در مجمع تشخیص مصلحت نظام، نشان از استحکام نظام است و وی در این مجموعه، نماینده همان دو میلیون و ۷۰۰ رای‌ای است که در این دوره با نام وی به صندوق ریخته شده و البته در بین آرای باطله بوده است.

ترقی در این باره گفت: وجود این نوع عناصر با این نوع موضع‌گیری‌ها در کشور، به خصوص حضور آنها در مجموعه‌ای همچون مجمع تشخیص مصلحت نظام، نشان‌دهنده استحکام نظام است.

وی ادامه داد: این که کسانی با این نوع مواضع در درون نظام هستند و نمی‌توانند تزلزلی برای نظام ایجاد کرده و آن را به چالش بکشند، اقتدار و استحکام نظام را می‌رساند چرا که این افراد هضم در نظام هستند.

ترقی با بیان این که نظام این افراد را در درون خود بدون هیچ مشکلی تحمل و هضم می‌کند، گفت: طبیعی است که وقتی نظام افرادی شبیه ایشان را تحمل کرده است، تحمل ایشان نیز برایش سخت نیست.

میزان آرای احمدی‌نژاد در انتخابات، وزن او را عیان کرد

ترقی در ادامه با اشاره به میزان آرای ریخته شده به صندوق در انتخابات ۱۴۰۰ با نام محمود احمدی‌نژاد، گفت: حدود دو میلیون و ۷۰۰ هزار رای با نام محمود احمدی‌نژاد در انتخابات اخیر به صندوق ریخته شد که البته با توجه به عدم وجود ایشان به عنوان کاندیدا، به عنوان آرای باطله منظور شد.

وی ادامه داد: این میزان آرا نشان داد که در کل کشور طرفداران ایشان چه تعداد هستند و علی‌رغم این همه سر و صدا و داد و فریاد ایشان، دو میلیون و ۷۰۰ هزار نفر در یک جمعیت بالغ بر ۸۰ میلیون نفری طرفدار ایشان هستند که البته حتی در این حالت هم از آرای آقای همتی بیشتر بود.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی همچنین تصریح کرد: از سه میلیون و ۷۰۰ هزار آرای باطله در انتخابات اخیر، دو میلیون و هفتصد هزار رای به ایشان داده شده که نشان از پایگاه مردمی کل طرفداران ایشان است و البته این میزان رای نیز عموما به خاطر عملکرد دولت نخست احمدی‌نژاد است نه این که دنباله‌رو مواضع فعلی ایشان باشند.

ترقی خاطرنشان کرد: این وزن برای خود ایشان نیز تعیین‌کننده است تا بداند با این میزان طرفدار نباید ادعاهای زیادی داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: حضور ایشان و رای و نظرشان در بین یک مجموعه ۴۰ نفری در مجمع تشخیص مصلحت نظام چندان اثرگذار نیست که نگرانی درباره وضعیت و مواضع ایشان وجود داشته باشد.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: آقای احمدی‌نژاد در همان مجموعه هم همان دو میلیون و ۷۰۰ هزار نفر را نمایندگی کرده و دیدگاه‌‌های آنها را در مجموعه مجمع تشخیص منتقل می‌کند.

منبع: اعتمادآنلاین

آخرین اخبار انتخابات را در صفحه اختصاصی انتخابات ۱۴۰۰ پیگیری کنید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • م

  این آقای ترقی نمیفهمه یا خودش رو زده به نفهمی!
  احمدی نژادی که تایید صلاحیت نشد دو میلیون و ۷۰۰ هزار رای داشت ولی اگه تایید صلاحیت میشد قطعا ۲۷ میلیون رای داشت.
  خودتون رو به اون راه نزنید.

  • ناشناس

   آفرین، اتفاقا من هم می خوام همین موضوع رو بگم.
   احمدی نژاد تایید صلاحیت نشده بود که این تعداد رای داشت ولی اگر تایید صلاحیت میشد رای احمدی نژاد بسیار بالا بود.
   مثلا من و تمام اعضای خانوادم که بیش 50 نفر هستیم تماما به آقای رئیسی رای دادیم ولی اگر احمدی نژاد تایید صلاحیت میشد مطمئن هستم حداقل نیمی از این 50 نفر به احمدی نژاد رای می دادن.

 • ناشناس

  لعن الله علی قوم الظالمین و الکاذبین

 • رضا

  من طرفدارش بودم ولی رای ندادم

 • ناشناس

  این عضو حزی موتلفه عجب کارشناسی هست!
  بابا جون احمدی نژاد اصلا توی انتخابات (بعد از تایید صلاحیت ها) نبوده که کسی بخواد بهش رای بده. همین نزدیک به سه میلیون هم رای بسیار بالایی هست. اتفاقا باید بگیم اگه ایشون تایید صلاحیت میشد رای آوری به شدت بالایی نسبت به بقیه داشت.
  خدایی یه حرفی بزنین که با عقل جور دربیاد.

 • ناشناس

  سلام‌براحمدی‌نژادبدانیداگر‌میامد‌بالای‌۸۰‌در‌صدکل‌واجدین‌شرایط‌ارا‌به‌او‌رای‌میدادند