خبر فوری:

فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۴۶۵۸۷۸

بورس چهارشنبه چگونه پایان یافت؟ / اصلاح ۲ درصدی شاخص کل در روز ثبات شاخص کل هم‌وزن

بورس چهارشنبه چگونه پایان یافت؟ / اصلاح 2 درصدی شاخص کل در روز ثبات شاخص کل هم‌وزن

در پایان معاملات امروز بازار سهام شاخص کل با اصلاح 36 هزار واحدی و قرار گرفتن در سطح یک میلیون و 904 هزار واحدی به کار خود پایان داد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، در پایان معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل با اصلاح 36 هزار واحدی (1.92 درصدی) و قرار گرفتن در سطح یک میلیون و 904 هزارتایی به کار خود پایان داد. این در حالی بود که شاخص هم‌وزن امروز با 269 واحد رشد، روز متعادلی را پشت سر گذاشت.

1 1 40

از همان ابتدای بازار فشار عرضه در نمادهای شاخص‌ساز فلزات اساسی و همچنین پالایشگاهی منجر شد تا شاخص روندی نزولی در پیش بگیرد که به تبع آن فشار در برخی نمادهای کوچک‌تر نیز تشدید شد اما در نیمه دوم بازار از فشار عرضه در نمادهای کوچکتر کاسته شد و اکثر این نمادها در محدوده مثبت و نزدیک صف خرید معامله شدند به طوری که شاخص کل هم‌وزن در پایان سبزرنگ شد.

1 2 34

در جریان معاملات امروز 2 میلیون و 46 هزار معامله در بورس انجام شد که طی آن 9 میلیارد و 760 میلیون سهم با ارزشی بالغ بر 16 هزار و 303 میلیارد تومان داد و ستد شد. سه نماد فولاد، فارس و فملی بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل داشتند و نماد شستا تنها نمادی بود که توانست بیش از دو هزار واحد شاخص کل را مثبت کند.

در معاملات فرابورس نیز 5 هزار و 800 میلیارد تومان سهم معامله شد که سه نماد مارون، کگهر و شگویا بیشترین تاثیر منفی را در سرخپوشی شاخص این بازار داشتند.

در جریان معاملات امروز سه گروه خودرو، فلزات اساسی و چند رشته‌ای به ترتیب با حدود 25، 23 و 16.5 هزار میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند و گروه فراورده‌های نفتی که اکثر نمادهای بزرگ آن با صف فروش همراه بودند از فهرست 5 صنعت برتر امروز خارج شد.

در میان نمادها نیز بیشترین ارزش معاملات به فولاد تعلق گرفت و پس از آن خساپا و شستا بیش از سایر نمادهای بورسی معامله شدند.

2 2
امروز همچنین عرضه اولیه غزر انجام شد که طی آن هر کد بورسی می‌توانست حداکثر 80 سهم در بازه قیمتی 3775 تا 3975 تومانی ثبت سفارش کند. همچنین پس از پایان معاملات امروز تعداد سهام تخصیص یافته به هر نفر در عرضه اولیه بگیلان مشخص شد و به هر کد بورسی 51 سهم تعلق گرفت.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.