خبر فوری:

خبر مهم:

فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۴۷۵۷۹۷

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

عرضه اولیه فردا چیست؟ / جزئیات عرضه اولیه «کیا» و «ثامید»

عرضه اولیه فردا چیست؟ / جزئیات عرضه اولیه «کیا» و «ثامید»

در هفته جاری ماه قرار بوده است دو عرضه اولیه انجام شود که کمی نسبت به هم تفاوت دارند. عرضه اولیه «کیا» و «ثامید» چه جزییاتی دارند؟

به گزارش تجارت‌نیوز ، فردا یعنی 19 شهریور ماه تعداد پنج میلیارد و ۲۹۷ میلیون و ۵۵۰ هزار سهم معادل ۱۵ درصد از سهام شرکت «توسعه و عمران امید» به عنوان پانصد و چهل و هشتمین شرکت در فهرست شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران در بخش «فعالیت‌های مربوط به املاک و مستغلات» گروه و طبقه «فعالیت‌های مربوط به املاک و مستغلات با مالکیت شخصی و اجاره‌ای» در فهرست نرخ‌های بازار دوم و در نماد «ثامید» به شیوه ثبت سفارش جهت کشف قیمت عرضه خواهد شد.

در این عرضه اولیه هر کد بورسی می‌تواند حداکثر ۱۲۰۰ سهم در بازه قیمتی ۱۶۶۰ تا ۱۷۵۰ ریال معادل ۲۱۰،۰۰۰ تومان خریداری کند. در صورت شرکت شش میلیون نفر در خرید سهام اولیه این شرکت سهام این شرکت تعداد ۸۸۰ سهم به هر کد (حدود ۱۵۴ هزار تومان) تعلق خواهد گرفت.

اما امروز هم عرضه اولیه دیگری بود.

آن طور که رسانه‌های مختلف گزارش داده‌اند، عرضه اولیه شرکت کیاالکترود شرق (کیا) در حالی انجام شد که اگرچه عنوان عرضه اولیه را یدک می‌کشد، اما با سایر عرضه اولیه‌ها تفاوت دارد.

در این نوع عرضه اولیه که در بازار شرکت‌های کوچک و متوسط فرابورس انجام می‌شود، سهام به قیمت اسمی، یعنی قیمت هر سهم برابر ۱۰۰ تومان معامله می‌شود و بعد از عرضه اولیه، دامنه نوسان سهام نامحدود خواهد بود. همچنین سهام این شرکت فاقد بازارگردان است.

آخرین اخبار درباره عرضه اولیه را در صفحه عرضه اولیه تجارت‌نیوز دنبال کنید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.