خبر مهم:

کد مطلب: ۴۸۳۰۱۹

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

روند نزولی سهم‌های بنیادین / سهم‌های کوچک بورس روند صعودی دارند

روند نزولی سهم‌های بنیادین / سهم‌های کوچک بورس روند صعودی دارند

با شروع معاملات امروز بازار سهام در حالی که در ابتدای شروع معاملات روند بازار صعودی بود اما در ادامه روند معاملات عرضه در نمادهای شاخص‌ساز پیشی گرفت و در حالی که شاخص هم‌وزن مثبت است شاخص کل روند نزولی گرفت.

به گزارش تجارت‌نیوز ، با شروع معاملات امروز بازار سهام در حالی که در مرحله پیش‌گشایش تقاضا در نمادهای شاخص‌ساز مانند فولاد و فملی بیشتر از عرضه بود اما با شروع معاملات بازار سهام عرضه در این نمادها بیشتر شد و شاخص کل بیش از نیم درصد افت کرد.

افت نیم درصدی شاخص کل بازار سهام در حالی است که شاخص هم‌وزن روندی مثبت دارد و این اتفاق نشان از مثبت بودن سهم‌های کوچک بازار و کلیت بازار سهام و شاخص کل تحت تاثیر معاملات منفی سهم‌های بزرگ منفی شده است.

بازار 19 مهر

در حالی که تحریم‌های جدید آمریکا سیستم بانکی ایران را هدف قرار داده است اما با شروع معاملات این هفته اکثر نمادهای بانکی روندی صعودی دارد و به نظر نمی‌رسد این تحریم‌ها تاثیر چندانی بر روند این نمادها داشته باشد. اما با وجود بالا رفتن نرخ ارز نمادهای ارز محور مانند فولاد، فملی و تاپیکو روندی منفی دارند و احتمالا این روند منفی به دلیل اصلاح کمتر آنها نسبت به سایر نمادها در دوره اصلاح قیمتی بازار سهام باشد.

بازار 19 مهرر

بازار متعادل پیش می‌رود و نمادهای فلزی امروز منفی نمادهای خودرویی‌ها و بانکی هم روندی مثبت دارند. اما پیش‌بینی می‌شود روند بازار این هفته به نوعی مثبت باشد زیرا با توجه قیمت دلار و بازگشت تقاضا به بازار سهام انتظار می‌رود سیر صعودی بازار شروع شود.

وسپهر هم به دلیل نوسانات 50% متوقف شده است و برای بازگشایی نیاز به ارائه گزارش کنفرانس اطلاع‌رسانی دارد.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.