کد مطلب: ۴۹۸۱۵۹

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

پیش‌بینی بورس هفته بعد / ۵ نشانه صعودی بودن شاخص بورس

پیش‌بینی بورس هفته بعد / 5 نشانه صعودی بودن شاخص بورس

در پایان معاملات بورس در این هفته، شاخص کل بورس با رشدی 2.4 درصدی به کار خود پایان داد. آیا در هفته بعد روند رو به رشد شاخص بورس ادامه خواهد یافت؟

به گزارش تجارت‌نیوز ، آخرین اخبار مرتبط با بازار سهام نویدبخش روند احتمالا صعودی بازار سهام است.

امیدواری به تزریق گسترده واکسن کرونا، امیدواری به بهبود شرایط اقتصادی در سال بعد، ادامه سیاست عرضه اولیه، جدی‌تر شدن کاهش تحریم‌های ایران و تسهیلات جدید برای یکی از گروه‌های شاخص‌ساز بازار سهام پنج خبر امیدبخش برای بورس هفته آینده است.

وزیر کشور از دستور رییس‌جمهوری برای تهیه هر چه زودتر واکسن کرونا خبر داد و گفت: امیدواریم بتوانیم تا دی یا بهمن واکسن کرونا را برای گروه‌های هدف تهیه کنیم.(ایرنا)

حسن روحانی، رئیس جمهور، چهارشنبه اخیر در جلسه هیات دولت اظهار کرد: اولین پیام بودجه 1400 این است که ما یک چشم‌انداز بسیار روشن و امیدبخشی برای سال 1400 داریم و این نه بر مبنای اینکه می‌خواهیم با کسی مذاکره و یا توافق کنیم یا توافق نکنیم بلکه در چارچوب محاسبات دولت است.

عرضه اولیه بوعلی و وکبهمن در هفته اخیر نیز نویدبخش تداوم سیاست عرضه اولیه است.

همچنین اخیرا شبکه بلومبرگ به نقل از منابع آگاه گزارش داد که جو بایدن قصد دارد در برنامه‌های تحریمی وزارت خزانه داری آمریکا بازبینی گسترده‌ای انجام دهد. ایران در دوران ریاست جمهوری ترامپ به میزان زیادی هدف این تحریم‌ها قرار گرفته است.

از سوی دیگر خبر قابل توجهی نیز برای گروه خودروسازان در هفته اخیر منتشر شده است. سخنگوی انجمن قطعه‌سازان از مصوبه جدیدی برای تخصیص تسهیلات ۱۳ هزار میلیارد تومانی به صنعت خودروسازی خبر داده است.

جدای از پنج خبر مورد اشاره، کارشناسان نیز روند صعودی را برای هفته آینده بازار سهام پیش‌بینی می‌کنند.

علی خسروشاهی، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز در رابطه با بورس هفته بعد گفته است: به نظر می‌رسد روند معاملات بورس هفته بعد متعادل و مثبت باشد. اما سهامداران نباید منتظر رشد شارپی مانند اوایل سال باشند. اما باید بدانند که روند بازار منطقی شده و احتمال رفتارهای هیجانی کم است.

عباس‌علی حقانی‌نسب نیز در رابطه با بورس هفته بعد گفته است: بورس هفته بعد روند صعودی دارد و اما اگر نرخ سود بانکی کاهش پیدا کند روند بورس به طرز چشم‌گیری صعودی است.

اخبار مربوط به چشم‌انداز بازار سهام را در صفحه پیش‌بینی بورس دنبال کنید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • جوان شهرستانی

  یکماه پیش قول دادین تا اخرهفته سهاممون به حقوقیا بفروشید و هرچی زودتر پولشو واریز کنیید
  کو کجاس؟؟؟ شماها دین ایمان نداریید!!دروغ تا چ حد؟؟
  اگه نیاز ب پول نداشتیم مفت نمیفروختیم!!حالا شما دارید سواستفاده میکنیید
  واقعا متاسفام براتون…

 • ناشناس

  دوستان دولت دیگه الان فقط فروش عرضه اولیه براش سود داره
  روش کاریش عوض شده.قبلا سهام شرکتها بالا میبرد و میفروخت به ملت و فرار میکرد.الان عرضه اولیه انحصاری دست خودشه با قیمتگذاری الکی میفروشه(بازار مثل قبل رشد نمیکنه و فقط خیلی کم بالا و پایین میشه که مردم طمع کنن و عرضه اولیه بخرن)
  اینده عرضه های اولیه همشون رو دست مردم میمونه بدون خریدارلطفا تایید کنید

 • ناشناس

  دوستان دولت دیگه الان فقط فروش عرضه اولیه براش سود داره
  روش کاریش عوض شده.قبلا سهام شرکتها بالا میبرد و میفروخت به ملت و فرار میکرد.الان عرضه اولیه انحصاری دست خودشه با قیمتگذاری الکی میفروشه(بازار مثل قبل رشد نمیکنه و فقط خیلی کم بالا و پایین میشه که مردم طمع کنن و عرضه اولیه بخرن)
  اینده عرضه های اولیه همشون رو دست مردم میمونه بدون خریدار

 • ناشناس

  این خبر ها امیدوارکننده است. اگرداخلی هااجازه بدهند وکار رابا بایدن به جنجال نکشانند
  بازار بورس با امدن بایدن خیلی بهترخواهد شد

 • علی

  بعضی دوستان منتظرن تا ضررشون جبران بشه بنظرتون ایا ممکنه. بنظر من غیر ممکنه چون فرض کنیم پنجاه تومن عید تو بورس ریختن حالا حداکثر سی تا سی و پنج تومنه یعنی حداقل پانزده تومن ضرر . بر فرض این ضرر جبران شد و پولتون شد همون پنجاه تومن غافل از اینکه تورم بالای هشتاد درصد بوده امسال و حداقل چهل تومن دیگم تو ضررین . بخاین از ضرر در بیاین باید قیمت سهاما از الان دویله بشن مثلا شپنا بشه ۳۵۰۰ یا خودرو بشه ۸۰۰ بنظرتون وقتی مثلا خودرو تو ۴۰۰ تومن فروشنده داره میتونه تو یه ماه برسه هشتصد تا هنوز سر به سر بشین این از محالاته اگه دیدین یکم رشد کرد بخاطر اون چار تا بنده خدا بود که چند روز جلو تالار بورس شعار دادن و گرنه حقوقی که من دیدم تا تمام پولتونو از چنگتون نکشن بیرون ول کنتون نیستن . برین جلو تالار شیشه ای و خواهان عوض شدن قوانین بورس به نفع حقیقی بشین و گرنه کلاهتون پس معرکه اس . دیگه خود دانین از ما گفتن. شنیدن یا نشنیدنش با خودتون .

 • ناشناس

  شاید این دفعه حرفشان راست باشه.

 • محمد

  ببینید شاید من اشتباه میکنم ولی انچه منفکر میکنم میگم مثلا خودروسازی باان عظمت چرا ارزش سهامش پایین ومدام پالاپایین میشود طوری کن سهام داران ازنگهداری ان میترسند چرا اصل خودرو چه سایپا چه ایران خودرو وغیره ترسناک هستند وقیمت رشد ندارد اگه سه روز رشد بکند مطمعنن دوروز منفی میشوند ودرست این ذات بورس است که نباید ی کله رشد بکند وحباب داشته باشد ولی مثلا قطعه سازی که خیلی ربطی هم به خودروندارد یعنی اگر روی خودروباشدیانباشد چیزی از خودروکم نمیکند ولی هرروز مثبت والان هم رشدزیتدی کرده ومیکند مثل خرینگ ای بابورس درارتباط است لطفا توضیح دهید شاید شامل سهام دیگر ودیگران هم مثل بنده فکر کنند وسهام دیگر هم است که رشدشون نسبت به سهام بزرگ مثل پالایشی ها خیلی بیشتر است

 • حسین

  سلام خیلی وقت هست که اعتماد سهامدار سلب شده از بازار عده‌ای هم که موندیم تکونی خورد به همان خاطر ولی
  مشخص است که دوباره ضرر ما بیشتر شد در این ورود هم نتیجه این که سرمایه کم ما تو شکم حقیقی و حقوقی نداره هر کی پول زیاد داره و میتونه به اصطلاح بازار گردانی
  و یا نوسان گیری کنه رفت و خواهد رفت به نظر می‌رسد شکست دوباره سهامدار خرد افزایش بی اعتمادی را در بازار
  سهام در پی خواهد داشت طوری که دیگه هر پولی خارج شود قطعا به بازار بورس بر نخواهد گشت و این اصلا به
  سود بازار نیست پس دستور دهنده ها اگر نمی‌خواهند بازار برای همیشه نابود شود به فکر چاره شوند چاره هم جز رساندن قیمت سهم به میزان تورم بیرون و بازار های دیگر
  نیست و این یعنی حداقل یک ماه کاری هرروز مثبت باشد تجارت نیوز برای آگاه کردن و توجه آمران بازار منتشر کن نصیحت پیری است به همه گردانندگان چون اگر همه سود نکنن قطعا خواب بلند مدت و سرمایه در این تورم همه سهام دار ضرر خواهند کرد حقیقی یا حقوقی .

 • ناشناس

  واگذارتون به قران

 • ناشناس

  دزدی ازفقرا واگذارتون به خدا