کد مطلب: ۵۳۱۳۸۲

در گفتگوی تجارت‌نیوز با یک کارشناس مطرح شد:

پیش‌بینی بورس فردا اول اردیبهشت / انتظار تحول نداشته باشیم

پیش‌بینی بورس فردا اول اردیبهشت / انتظار تحول نداشته باشیم

بازار سهام در جریان معاملات امروز با پشت سر گذاشتن حرکت نوسانی، معاملات را با عملکرد مثبت شاخص پایان داد. کارشناسان بازار سرمایه معتقدند اگر فشار فروش حقیقی‌ها کاهش یابد، بازار کم کم به روند تعادلی برمی‌گردد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، شاخص کل بورس در جریان معاملات امروز (۳۱ فروردین) با روند نوسانی همراه بود. بعد از گذراندن و جابه‌جایی صف‌های خرید و فروش در جریان معاملات، شاخص کل معاملات را با رشد حدود دو هزار و ۸۰۰ هزار واحدی پایان داد.

برخی از کارشناسان این روند متعادل و صعودی شاخص در بازار امروز را با توجه به کاهش حجم عرضه در پایان معاملات روز دوشنبه، پیش‌بینی کرده بودند. با توجه به کاهش فشار عرضه در پایان معاملات روز دوشنبه، شاخص در ابتدای معملات امروز (سه‌شنبه) با روند مثبت شاخص همراه بود و در نهایت با پشت سر گذاشتن روند نزولی، پایان بازار صعودی شد.

مریم محبی، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز درباره روند معاملاتی بورس امروز معتقد است صف‌های خریدی که در معاملات امروز شاهد بودیم، باتوجه به شرایط بازار، دو روز گذشته پتانسیل ثبت این حجم از صف خرید بود اما به دلیل شرایط هیجانی و بی‌اعتمادی سهامدارن ثبت صف‌های خرید به تعویق افتاد.

این کارشناس بازار سرمایه به قفل بودن نمادها اشاره دارد و معتقد است این حجم از درخواست فروش و خروج نقدینگی آثار دو عامل اصلی است؛ سهامداران حقیقی از بازار در کنار بی‌اعتمادی می‌ترسند و به دنبال خروج سرمایه خود از بازار هستند و در مقابل حقوقی‌ها در چند وقت گذشته به دنبال فروش سهم خود هستند.

با توجه به فشار فروشی که در بازار وجود دارد، مریم محبی اینگونه توضیح می‌دهد که این حجم از فشار فروش تنها از سمت سهامداران حقیقی نیست و بخش عمده‌ای از آن از سمت حقوقی‌های بازار است.

او به تغییر دامنه نوسان از فردا اشاره کرد و گفت: با توجه به تغییر دامنه نوسان به ۳- و ۶+ نباید انتظار تحولی در روند معاملات داشته باشیم. به دلیل اعمال این قانون و با ایجاد برخی از حمایت‌ها، در بهترین حالت یک یا دو روز روند متعادل‌تری در بازار شکل بگیرد.

او در ادامه توضبح داد: اگر ترس سهامداران حقیقی از بازار کاسته شود و در مقابل فشار فروشی که از سوی حقیقی‌ها وجود دارد کاهش پیدا کند، احتمال دارد شاهد برگشت روند تعادلی بازار در باشیم.

مریم محبی در پایان گفت: روند شاخص در معاملات فردا همچون امروز با نوسان همراه است و باید منتظر رفتار حقوقی‌ها در بازار فردا، بعد از کاهش فشار فروش در دو روز گذشته باشیم.

آخرین اخبار بازار سهام را در صفحه بورس تجارت‌نیوز دنبال کنید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • بزرگمهر

  باید بازار رو بدون محدودیت دامنه نوسان و با حجم مبنای بالا باز کنن، تا توی ۱ یا ۲ روز هرکی فروشنده هست بفروشه از طرفی چون حجم مبنا بالاست کلیت سهم و بازار خیلی منفی نمیشه، ۹ ماه همه رو اسیر کردید، حقوقی ها هم نهایت میان حجم مبنا پر میکنن تا سهم منفی کامل بخوره بیاد پایین تر و این به ضرر تمام سهامدار هاست. والسلام

 • ناشناس

  از فردا ضررهای بیشتر میشه زود سرمایه پودر میشه کمی از زجر کش بهتره

 • ناشناس

  این سهام بانک دی بالاخره قراره کی باز بشه ؟؟؟؟
  نزدیک ۳ ماهه ک پولمون الکی خوابیده
  جواب این همه ضرر رو کی باید بده

 • ناشناس

  حاضرند هزار بار جلسه بزارند ولی پول ملت رو ندهند آقا می‌خوابد اعتماد برگرده از همونجا که شروع کردید پول خوردن از همونجا با همون مبلغ شروع کنید بازار بورس رو

 • عباس

  فکر کنم خود کارشناسی کارشناسان هم دستوری باشه

 • مال باخته

  من توسهام دارایکم۱۵درصدتوضرربودم.۲روزه جمعابالای۱۰درصدمثبت مثبت شده همچنین قیمت پایانیشون،ومبلغ۵ملیون هم خریدکردم ولی چیزی از۱۵درصدضررهم کم نشده،چرا؟

 • مجمع تحلیلگران

  چند تا قیمت قبلا خدمت دوستان دادم تا نرسه به اون قیمتا فکر رشد رو از کله تون بیرون کنین رشدی که اون موقع هم صورت بگیره رشد سه روزه اس. اما قیمتا فملی ۹۵۰. شپنا ۹۵۰. پالایش تا شش می اومد اما چون بحث سیاسی و به طبعش امنیتیه از ۶۵۰۰ پایینتر نمیاد. وبصادر ۲۱۰. خودرو ۲۰۰. فولاد ۱۰۵۰. در حقیقت رشد بورس رفت برا سال ۱۴۰۳ که قبلا هم میگفتم تا چهار سال تمام اقتصاد ایران میره تو رکود .علت این رکود تو کمبود نقدینگی در گردش کل بازاراس. فعلا پول و نقدینگی توسط افراد خاص قاپیده شده و رفته تو بانکها. و تا چهار سال دیگه خروج نخواهد کرد . بورس کمترین بازدهی رو هم داشته و هم خواهد داشت. بازدهی هر بازاری رو نسبت به تورم باید سنجید .سازمان بورس در کنترل چند تا حقوقی شاخص سازه که باعث بدبختی مردم شدن و هرگز قادر به ایفای نقش واقعیش نیست.

 • کوروش

  همین شرکت نیرو محرکه با نماد#خمحرکه بتازگی افشا الف داده و تنها شرکتی هست که تو گروه خودروسازی سود ساز بوده و هر روز خبر های خوب و افتتاح پروژه های جدید معرفی میکنه ولی ۹ ماه هست داره سقوط میکنه و ریزش کرده و سهامداراش به خاک سیاه نشستند واقعا مسئول این ضررها و زندگی های نابود شده چه کسی هست#خمحرکه

 • ارین

  در میدان کارزاری که 8 ماه رنگ خون است شما بگید کدام آدم عاقلی برای سرمایه گذاری میاد پیشنهاد اینکه یک ماه هیچ فروشی از طرف شرکت های حقوقی انجام نشود و حقوقی ها اعلام به تعهد نمایند جهت حمایت و سبز نمودن حداقل 6 ماه در بورس موافقت میکنند یا دولت تزریق پول نماید

 • اپسام

  خانم مگر گی شود تمام نمادها همگی باهم قرمز پوش شوند مگر همه شرکتها از جنس هم هستند و فقط چند روز همه با هم سبز شوند کجای اقتصاد اینو نوشته مگه اینکه دستی اینکارو انجام بدی