کد مطلب: ۵۵۷۲۳۱

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

تاثیر اعتصابات کارگران بر سهام پتروشیمی

تاثیر اعتصابات کارگران بر سهام پتروشیمی

چند روزی است که کارگران بخش پتروشیمی به دلیل پرداخت نشدن حقوق، دست به اعتصاب زده‌اند. حالا گمانه‌هایی وجود دارد که با وجود سودآوری خوب شرکت‌های پالایشی و درآمد حاصل از تورمی که در سال گذشته به دست آورده‌اند آیا این اعتصابات می‌تواند روند این نمادها را در بازار سرمایه تغییر دهند؟

به گزارش تجارت‌نیوز ، چند روزی است که کارگران بخش پتروشیمی به دلیل پرداخت نشدن حقوق، دست به اعتصاب زده‌اند. حالا گمانه‌هایی وجود دارد که با وجود سودآوری خوب شرکت‌های پالایشی و درآمد حاصل از تورمی که در سال گذشته به دست آورده‌اند آیا این اعتصابات می‌تواند روند این نمادها را در بازار سرمایه تغییر دهند.

علی عصاری، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز درباره همین موضوع پاسخ داد: این اعتصاب‌ها در ظاهر فکر همگان را به این سمت می‌برد که باید ارزش معاملات و سهام این شرکت‌ها افت زیادی را داشته باشد اما چیزی که بر روی تابلو معاملات نشان می‌دهد این است که پتروشیمی‌ها بیشترین حجم معاملات را همچنان در بین گروه‌های معاملاتی دارند.

این کارشناس بازار گفت: زمانی که نفت حدود ۳۰ دلار و در کم‌ترین حد خود در بازارهای جهانی معامله می‌شد پالایشی‌ها بیشترین ارزش معاملات و بالاترین قیمت در سقف را داشتند و این اتفاق در سهام خودرویی‌ها افتاد و این گروه با وجود زیان انباشته‌ای که داشتند در قیمت‌های بالایی معامله می‌شدند.

وی افزود: شرکت‌های پتروشیمی به واسطه اصلاحات زیادی که داشتند حاشیه سود نسبتا خوبی را کسب کرده‌اند و سود انباشته زیادی را داشتند و در مجامع DPS تقسیمی این شرکت‌ها به سهامداران عدد معقولی بوده است و باعث شده است این گروه بهترین گروه در بازار در چند ماه گذشته باشند.

این کارشناس بازار در بخش دیگری گفت: اعتصابات کارگران بر سهام شرکت‌های پتروشیمی و پالایشی هیچ تاثیر مستقیم یا معکوسی ندارد.

عصاری در پایان تاکید کرد: با توجه به این مساله فصل مجامع در پیش‌رو است این شرکت‌ها با توجه به سودآوری سال گذشته خود می‌توانند سود‌های تقسیمی خوبی را به سهامداران خود بدهند.

آخرین اخبار مرتبط با بازار سهام را در صفحه بورس تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • ناشناس

  مردمی که بقول خودشون میگن1 سال بیشتر تو ضرریم امروزم داشتن شاخص و منفی میکردن که زورشون نرسید خداروشکر البته که باز اکثر سهام ها منفی و صف شدن.باز خدا بیامرزه ی سری از این حقوقیا رو که نذاشتن جو بازار منفی و خراب بشه که ایندفعه سخت تر میشه جمعش کرد

 • ناشناس

  چه چرندیاتی… با اطمینان میگم این کارشناسان در حد ابتدایی هم سواد مالی ندارند… یادمه در سال 99 علت صعود و ریزش بورس رو هر چیزی می گفتند الا دستکاری دولت…

 • ناشناس

  در طی این یک سال درآمد اکثر شرکتها به خاطر افزایش قیمتها حداقل دو برابر شده اما متاسفانه کارکنان آنها به سختی زندگی میکنند.سر سهامداران را هم با درصد ناچیزی سود که قرار است 6 ماه دیگه بدند شیره میمالند(بماند که وقتی نماد باز میشه همان روز های اول قیمت سهم به اندازه چند برابر سود افت میکنه.) واقعا درآمد شرکتها کجا میره؟

 • ناشناس

  همین شرکتها برای مشاور خارجی گاهی تا ۶۰۰۰ هزار دلار ماهی هزینه میکنن بخصوص زمان تعمیرات ولی به نیروی رسمی خودشون نهایت ۵۰۰ دلار اگه رسمی باشه میدن. این خودش یه آپارتایده. ایرانیا تو کشور خودشون شهروند درجه دو هستن. صدا و سیما دغدغش در حد کشته شدن یه فعال تو یه کشور دیگست و کاری با کارگر و نیروی کار و مردم ایران نداره.

 • ناشناس

  شپنا لیدر بازاره و بهترین گزینه برای خرید تو این قیمتها هستش
  سهام با ارزشتنو مفت نفروشید!

 • ناشناس

  کلا با بورس مشکل دارین فقط اخبار مثبت ارز دیجیتال رو پوشش میدید با اخبار منفی بورس

 • ناشناس

  بورس .دیگه فروشنده ندارد..بیشتر سهنها بیش از،۵۰ درصد افت داشتن…نفروشید فقط،همین…فروشندگان در این مقطع پشیمان خواهند شد…خود دانن

 • ناشناس

  این حرفها بهیچوجه درست نیست. لطفابفرماییدکدام پتروشیمی. یاکدام پالایشگاه حقوق نداده است. مگر می‌شود.تعدادی کارکنان رسمی مبالغی بالاترازمصوبات کمیسون حقوق ودستمزدطلب می‌کنند. کارکنان پیمانکاری که اکثریت راتشکیل میدهنداولاکارفرمای آنهاشرکتهای دیگری هستندوحقوق آنهاتابع مصوبات شورای عالی کارمیباشد. لطفاتیترراباواقعییات درج کنید.

 • علی رضا

  تا آخر سال چندین شرکت بزرگ جمع میشه… طرف بره دستفروشی بهتره از این کار با دستمزد پایین?

 • مصطفی

  باسلام اگر کسی در توانش هسش به این شماره کارت هر مبلغی می‌تونه کمک کنه مدد جو بهزیستی هستم و در توانش نیست اجاره خونه میدم و…. این هم کد ملی من کد ستاره. چهار مربع بزنین می‌توانید استعلام کنید. اجرتون با خدا ?