خبر فوری:

خبر مهم:

فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۵۹۵۴۳۸

روز سبز بورس بعد از ملاقات خاندوزی با مجلسی‌ها

روز سبز بورس بعد از ملاقات خاندوزی با مجلسی‌ها

همزمان با جلسه خاندوزی در صحن علنی مجلس امروز شاخص کل بورس با حدود یک درصد رشد در محدوده یک میلیون و ۴۴۷ واحد قرار گرفت.

به گزارش تجارت‌نیوز ، امروز شاخص کل بورس با بیش از ۱۳ هزار واحد مثبت (حدود ۱ درصد رشد) در محدوده یک میلیون و ۴۴۷ هزار واحد قرار گرفت. شاخص هم‌وزن نیز امروز با حدود یک درصد رشد در کانال ۳۸۵ هزار واحد قرار گرفت.

ارزش معاملات بورس امروز در پایان بازار به بیش از ۵٫۴ هزار میلیارد تومان رسید. این عدد نسبت به روز گذشته تغییر چشمگیری نداشت. پارسان، فملی و شبندر به ترتیب با ۱۵۰۰ و ۱۲۰۰ و ۱۰۰۰ واحد مثبت بیشترین تاثیر را در شاخص کل داشتند.

همچنین بیشترین ارزش معامله برای نمادهای پالایش، خودرو و دارا یکم ثبت شد. بیشترین حجم معامله هم برای خودرو، خساپا و خپارس ثبت شد.

برترین گروه‌های صنعتی امروز خودرو، فرآورده‌های نفتی و شیمیایی بودند.

در حالی که به عقیده برخی از کارشناسان بازار سهام از ابتدای این هفته تحت تاثیر جلسه وزیر امور اقتصاد و دارایی مثبت مانده بود، امروز نیز همزمان با حضور خاندوزی در صحن علنی مجلس، بورس سبز به کار خود پایان داد.

شاخص کل فرابورس نیز با بیش از ۲۲۳ واحد رشد در محدوده ۲۰ هزار و ۵۷۲ واحد قرار گرفت. نمادهای تاثیرگذار در شاخص فرابورس امروز آریا، زاگرس و کگهر بودند.

انتظار تابلوی تمام‌سبز نداشته باشیم

ابراهیم سماوی، کارشناس بازار سهام نیز اظهار کرد: در شرایط فعلی نباید انتظار تابلوی تمام سبز رنگ را از بازار داشته باشیم. زیرا هنوز اعتماد از دست رفته بازیابی نشده و ترس بلعیدن نقدینگی توسط دولت، جهت پوشش کسری بودجه وجود دارد.

وی افزود: در صورتی که وزیر محترم به وعده‌هایی که در روز جاری در مورد بورس می‌دهد و همچنین قول‌های های پیش از انتخابات دولت جامه عمل بپوشاند می‌توانیم شاهد ورود نقدینگی مناسبی به بازار باشیم. در غیر این صورت وضعیت روزهای آتی همانند چند هفته اخیر نوسانی و ارزش معاملات پایین خواهد بود.

آخرین اخبار بازار سهام را در صفحه بورس تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.