کد مطلب: ۵۵۲۱۹۹

خبر جدید بانک مرکزی درباره وام‌های کرونایی

خبر جدید بانک مرکزی درباره وام‌های کرونایی

براساس اعلام بانک مرکزی، مهلت ثبت نام مشاغل و کسب و کارهای به شدت آسیب دیده از کرونا متقاضی اخذ تسهیلات کرونایی، تا پایان شهریور ماه ۱۴۰۰ تمدید می‌‌شود، همچنین بانک‌‌ها و مؤسسات اعتباری موظف به پرداخت تسهیلات کرونایی اعم از تسهیلات جدید یا تسهیلات مراحل قبل تا پایان آبان ماه ۱۴۰۰ هستند.

به گزارش تجارت‌نیوز ، بانک مرکزی مصوبات ستاد ملی مدیریت کرونا درخصوص مهلت ثبت نام و پرداخت تسهیلات به صاحبان کسب‌وکارهای به شدت آسیب دیده از کرونا و نیز حوزه های گردشگری، ورزش و جوانان، فرهنگ و هنر و حمل و نقل ریلی و هوایی را به بانک‌های عامل ابلاغ کرد.

براساس گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، این بانک جزء‌های (۴)، (۵) ، (۶) و (۷) بند (ب) از مصوبات هفتاد و یکمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا مورخ ۸‏ خرداد ماه ۱۴۰۰ درخصوص «مهلت ثبت نام و پرداخت تسهیلات به صاحبان کسب‌وکارهای به شدت آسیب دیده از کرونا و نیز حوزه های گردشگری، ورزش و جوانان، فرهنگ و هنر و حمل و نقل ریلی و هوایی» را به بانک‌های عامل به شرح زیر ابلاغ کرد:

۴‏- مهلت ثبت نام مشاغل و کسب و کارهای به شدت آسیب دیده از کرونا متقاضی اخذ تسهیلات کرونایی، تا پایان شهریور ماه ۱۴۰۰ و با شرایط دستورالعمل ابلاغ شده قبلی توسط کارگروه اقتصادی مقابله با کرونا تمدید می‌‌شود.

بانک ها و مؤسسات اعتباری موظف به پرداخت تسهیلات کرونایی اعم از تسهیلات جدید یا تسهیلات مراحل قبل تا پایان آبان ماه ۱۴۰۰ هستند.

۵‏- مهلت ثبت نام مشاغل و کسب و کارهای به شدت آسیب دیده از کرونا برای دریافت تسهیلات مصوب ستاد ملی کرونا در بخش های گردشگری (مصوبه جلسه ۳۹ مورخ ۱۳۹۹٫۷٫۱۲)، ورزش و جوانان (مصوبه جلسه ۴۷ مورخ ۱۳۹۹٫۹٫۱۵)، فرهنگ و هنر (مصوبه جلسه ۴۸ مورخ۱۳۹۹٫۹٫۲۲) و حمل و نقل ریلی و هوایی (مصوبه جلسه ۳۷ مورخ ۱۳۹۹٫۶٫۲۹) تا پایان شهریور ماه ۱۴۰۰ مطابق همان دستورالعمل و شرایط ابلاغی قبلی تمدید می‌شود.

بانک‌ها و مؤسسات اعتباری موظف به پرداخت تسهیلات کرونایی اعم از تسهیلات جدید یا تسهیلات مراحل قبل تا پایان آبان ماه ۱۴۰۰ هستند.

مشاغل و کسب و کارهای به شدت آسیب‌دیده نظیر مهدکودک‌ها، تالارها، پارک‌های آبی و شهربازی‌ها که پیش از این مشمول برخورداری از تسهیلات کرونایی نبوده‌اند مطابق دستورالعملی که از سوی کارگروه فوق ابلاغ خواهد شد، مشمول برخورداری از تسهیلات خواهند شد.

۶‏- بازپرداخت اقساط تسهیلات کرونایی اخذ شده توسط مشاغل و بنگاه های موضوع بند (۵) اعم از تسهیلات کرونایی قبلی و یا تسهیلات جدید موضوع بند (۵)، تا پایان شهریور ماه ۱۴۰۰ امهال می‌شود.

۷‏- تمامی تسهیلات ۵۰٫۰۰۰ میلیارد ریالی مصوب تبصره ماده (۲) دستورالعمل پرداخت تسهیلات به واحدهای کسب‌وکار به شدت آسیب‌دیده از کرونا مصوب ستاد هماهنگی اقتصادی دولت موضوع ابلاغیه شماره ۹۹‏-۲۷۵۸‏.م مورخ ۱۳۹۹٫۲٫۳ به بخش حمل و نقل ریلی و هوایی اختصاص می‌یابد تا علاوه بر ۳۵٫۰۰۰ میلیاردریال مصوب قبل، معادل ۱۰٫۲۰۰ میلیارد ریال صرف بنگاه‌های بخش یادشده شود و ۴٫۸۰۰ میلیارد‌ریال مابقی نیز مطابق مصوبات جلسه ۳۷ کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا مورخ ۱۳۹۹٫۱۱٫۶ برای پرداخت به شرکت بهره‌‌بردار مترو کلان شهرها اختصاص یابد.

گفتنی است فهرست مشاغل و کسب و کارهای به شدت آسیب دیده مشمول حمایت اقتصادی سال ۱۴۰۰ مصوب کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی ناشی از کرونا، طی نامه شماره ۲۹۵۱۲ مورخ ۱۴۰۰٫۳٫۱۹ معاون اقتصادی رئیس جمهور ابلاغ شده است.

آخرین اخبار اقتصادی را از کانال تلگرام تجارت‌نیوز دنبال کنید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

  • ناشناس

    این خانم جمیله قصری مددجوی کمیته امداد است تا حالا خط بنامش نداشته ولی الان دارد ماهانه ۷۵۰ هزار تومان اجاره خانه میده ماهانه ۳۵۰ هزار تومان حقوق کمیته امداد دارد بهش گفتند اجاره‌نامه خانه رو ییار کمیته تا کمک کنه برد ولی کمک خبری نشد

  • جمیله قصری خوزانی

    سلام فعلا در حال حاضر ما فقط باید نظرات و دیدگاه بدیم ولی کسی گوش بده نیست هم اینجا هم ده تا دیگه سایت گفتم بابا من مددجوی کمیته امداد هستم دو برابر حقوقی که میگیرم باید اجاره خونه بدم دو تا وام یک میلیونی تا حالا دادند من هیچ کدوم رو دریافت نکردم ولی کیه که گوش بده