فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۷۵۸۹۸۵

آمار فروش ربع سکه در بورس کالا اعلام شد

آمار فروش ربع سکه در بورس کالا اعلام شد

طی ۱۳ روز معاملاتی بیش از ۱۴۸ هزار ربع سکه بانک مرکزی در بورس کالا به فروش رفت.

به گزارش تجارت‌نیوز ، طی ۱۳ روز معاملاتی بیش از ۱۴۸ هزار ربع سکه بانک مرکزی در بورس کالا به فروش رفت.سکه طلای ربع بهار آزادی متعلق به بانک مرکزی در نماد معاملاتی گواهی سپرده کالایی سکه طلای ربع بهار آزادی خزانه بانک رفاه کارگران با نام " ربع سکه ۰۳۱۲ رفاه (ن) " و نماد " (سکه ۰۳۱۲ ن ۰۶) است که از تاریخ ۲۴ آبان ماه معاملات خود را در بورس کالا آغاز کرد و تا پایان معاملات روز گذشته (سه شنبه ۱۸ بهمن ماه) ۱۳ روز معاملاتی را سپری کرد.

در این ۱۳ روز ۱۴,۸۴۰,۴۰۰ اوراق سکه طلای ربع بهار آزادی متعلق به بانک مرکزی معامله شد، به عبارت دیگر در این مدت ۱۴۸,۴۰۴ قطعه ربع سکه توسط بانک مرکزی به فروش رفته است.

لازم به ذکر است که بانک مرکزی به مناسبت ایام باسعادت میلاد حضرت زهرا (س) و روز زن، تعداد ۵۰۰ هزار قطعه سکه طلای ربع بهار آزادی از روز شنبه (۲۴ دی ماه) از طریق بورس کالای ایران عرضه کرد.

در روز گذشته (سه شنبه ۱۸ بهمن ماه) ۶۰۷ هزار اوراق گواهی ربع سکه معادل ۶ هزارو ۷۵ ربع سکه بانک مرکزی به قیمت میانگین ۸ میلیون و ۲۶۰ هزار تومان در بورس به فروش رفت.

قیمت ربع سکه طلا در بازار آزاد در روز گذشته (سه شنبه ۱۸ بهمن ماه) به ۹ میلیون و ۱۷۰ هزار تومان رسید، بدین ترتیب خریداران ربع سکه مرکزی حدود ۹۰۰ هزار تومان از خرید خود سود کسب کرده اند.

معاملات گواهی سپرده کالایی این نماد به صورت ثبت سفارش انجام می‌شود، برای این منظور دوره ثبت سفارش خرید از ساعت ۹ صبح شروع و ساعت ۱۳ خاتمه می‌یابد.

خریداران در دوره ثبت سفارش خرید، سفارش خود را در دامنه نوسان قیمت ثبت می‌کنند. پس از پایان دوره ثبت سفارش خرید و حداکثر تا ساعت ۱۵ روز عرضه، بانک مرکزی نسبت به ارائه کل اوراق قابل عرضه اقدام می‌کند.

بر اساس این گزارش؛ موضوعی که خریداران باید در نظر بگیرند این است که در این مرحله از عرضه ربع سکه، کشف نرخ به شیوه حراج چندقیمتی است؛ یعنی به هر سفارش خرید، متناسب با قیمت همان سفارش، ربع سکه تخصیص داده می‌شود صرف‌نظر از اینکه قیمت عرضه بانک مرکزی چه قیمتی باشد، به این ترتیب خریداران باید قیمت‏‌های معقول و منطقی را در بازار ثبت کنند.

البته دامنه نوسان مثبت و منفی ۳۰ (۳۰+/-) درصد قیمت پایانی نماد در روز کاری قبل برای ربع سکه‌های بورسی در نظر گرفته شده است که قیمت پیشنهادی می‌تواند در این محدوده باشد.

همچنین افرادی که موفق به خرید ربع سکه از بورس کالا می‌شوند بدون پرداخت هرگونه مالیاتی می‌توانند ۵ روز کاری بعداز معامله، با مراجعه به خزانه بانک رفاه ربع سکه خود را دریافت کنند.

لازم به ذکر است که مرحله سوم عرضه ربع سکه بانک مرکزی از امروز (چهارشنبه ۱۹ بهمن) در بورس کالا شروع شده است و تا پایان روز معاملاتی چهارشنبه ۲۶ بهمن ماه ادامه خواهد یافت.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.