خبر مهم:

کد مطلب: ۷۵۱۸۵۷

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

پایان بورس امروز / شروع سرخ بورس در بهمن ماه

پایان بورس امروز / شروع سرخ بورس در بهمن ماه

هفته ابتدایی بهمن‌ماه با گام بورس تهران در سوی منفی آغاز شد. در پایان معاملات شنبه شاخص کل با افت 1.87 درصدی در ارتفاع یک میلیون و 657 هزار و 577 واحد ایستاد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، در پایان جریان دادوستد‌های تالار شیشه‌ای بورس تهران در روز جاری نماگر اصلی رنگ سرخ به خود گرفت. شاخص کل به واسطه افت 1.87 درصدی، 31 هزار و 566 واحد کاهش یافت و در ارتفاع یک میلیون و 657 هزار و 577 واحد قرار گرفت.

در آن سوی بازار شاخص کل هم‌وزن که نماینده یکسان تمام نماد‌های فعال معاملاتی بازار است نیز همسو با نماگر اصلی، به سمت منفی دامنه نوسان حرکت کرد. شرایط در سهام متوسط و کوچک بازار سرمایه کمی از نماد‌های شاخص‌ساز بهتر بود.

در پایان معاملات امروز، نماگر هم‌وزن با کاهش 4 هزار و 245 واحدی مواجه شد. این افت باعث شد تا شاخص کل هم‌وزن در ایستگاه 521 هزار و 942 واحدی قرار گیرد.

ارزش معاملات خرد

ارزش معاملات خرد (سهام + حق تقدم‌ها) در روز جاری تا لحظه نگارش این گزارش در محدوده 9 هزار و 731 میلیارد تومانی قرار گرفت تا همچنان ارزش معاملات در سطح بالایی در بورس تهران دنبال شود.

از سوی دیگر حجم معاملات نیز با ثبت رقم 19 میلیارد و 910 میلیون برگه سهم نشان داد معاملات با حجم بالایی در بازار سرمایه بین اهالی بازار دنبال می‌شود.

بررسی ورود و خروج پول حقیقی

بررسی آمار مالکیت افراد حقیقی حکایت از خروج سرمایه این افراد از بازار سهام دارد. شاخص ورود و خروج سرمایه تا لحظه تنظیم این گزارش، خبر از خروج 797 میلیارد تومانی پول از بورس می‌دهد.

نقشه بورس تهران امروز با حضور 231 نماد سبز و 402 نماد منفی نمایان‌گر غلبه فروشندگان در بازار بود. ارزش دلاری بازار سرمایه ایران در پایان معاملات روز یکشنبه معادل 283 میلیارد دلار شد.

نمادهای اثرگذار بر معاملات

امروز نمادهای شیراز، شپدیس، شتران، کرماشا، کاما و بوعلی بیشترین تاثیر مثبت را روی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل نمادهای فولاد، فملی، نوری، شستا و کگل در بر دارنده بیشترین تاثیر منفی روی شاخص کل بودند.

در سوی دیگر بازار، نمادهای وسپهر، غصینو، فزر، مارون، وملل و دماوند بیشترین تاثیر مثبت را روی شاخص کل فرابورس داشتند. از طرفی شگویا، آریا، بپاس، صبا، هرمز، دماوند، شراز و دی بیشترین تاثیر منفی را روی این شاخص داشتند.

بیشترین سرانه خرید حقیقی‌ها متعلق به نمادهای قصفها، دکیمی، ثتران، غنیلی، شپاس، دسینا و دفارا بود.

در لیست بیشترین ارزش‌ صف فروش نمادهای وسالت پای ثابت صف‌ فروشی‌های بازار سرمایه بازهم در این لیست حاضر بود و در ادامه نمادهایی همچون خبنیان، حکشتی، نوری و خاور در این لیست به چشم می‌خورد.

بیشترین ارزش صف خرید نیز متعلق به نمادهای دسینا، گدنا، خنصیر، فزر و ددام بود که نماد جدید حاضر در این لیست است.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه اخبار بورس بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.