کد مطلب: ۸۵۹۶۰۸

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

تحلیل تکنیکال سهام «های وب» شهریور ۱۴۰۲ / قیمت «های وب» به سقف قبلی می‌رسد؟

تحلیل تکنیکال سهام «های وب» شهریور 1402 / قیمت «های وب» به سقف قبلی می‌رسد؟

سهام «های وب» در جریان روند نزولی کلیت بازار، طی سه ماه، بیش از 40 درصد ریزش را تجربه کرد. با این حال آنالیز تکنیکال نمودار قیمت سهام «های وب»، چشم‌انداز روشنی را از آینده این سهم به نمایش می‌گذارد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، شرکت داده گستر عصر نوین با نماد «های وب» در بازار اول بورس قابل معامله است. «های وب» با ارزش بازاری بالغ بر هفت هزار و 383 میلیارد تومان در گروه اطلاعات و ارتباطات قرار دارد.

آنالیز تابلوی معاملات «های وب» نشان می‌دهد، رفتار قیمت این سهم با وقفه کوتاهی در جهت تحرکات مشکوک حقوقی‌های سهم صورت می‌پذیرد. از این رو هر زمان که حقوقی شروع به خرید‌های سنگین کرده، کمی بعد، سهم از سویینگ‌های کف ساخته‌شده در نمودار خود، بازدهی‌ خوبی نصیب سهامداران کرده است. بنابراین برای تشخیص اعتبار موج صعودی، بررسی رفتار حقوقی‌های سهم اهمیت بالایی دارد.

سهام «های وب» در دوره مالی منتهی به 31 خردادماه سال جاری، 81 ریال سود محقق کرده است. این میزان بیانگر رشد عملیاتی و افت غیرعملیاتی است.

تحلیل تکنیکال سهام «های وب»

تکنیکالیست‌ها، به شکل ساده با مشخص کردن ساختار چارت قیمت سهام «های وب»، متوجه روند صعودی این سهم در تایم‌فریم هفتگی خواهند شد. در تصویر، سه موج اصلاحی مشخص است. کف کنترلی این سهم در محدوده قیمتی 207 تا 214 تومانی قرار دارد. در صورتی که قیمت این محدوده را به سمت پایین بشکند، روند صعودی «های وب» نقض خواهد شد.

تحلیل تکنیکال سهام های وب

استفاده از ابزار چنگال اندروز نشان می‌دهد، این سه موج اصلاحی اندازه‌ای شبیه به یکدیگر دارند و از یک خانواده هستند. این اطلاعات، نقشه راه مهمی در اختیار سهامداران می‌گذارد. در حال حاضر نیز با رسم یک چنگال اندروز به سبک پولبک میدین‌لاین و پروجکت کردن آخرین اندازه اصلاحی، متوجه تکرار اندازه اصلاح قبلی در قیمت سهام «های وب» می‌شویم.

Screenshot 87

برخورد‌های قیمت با خط میانی ترسیم شده، نشان از پذیرش فرکانس این ابزار توسط قیمت دارد. دایره نارنجی رنگ، BOF (Break out failure) روی خط میانی را نشان می‌دهد.

در این حالت قیمت با نفوذ به سطوح پایین‌تر از خط میانی، سفارش‌های حد ضرر سهامدارانی که پشت کف قبلی ( محدوده 232 تومانی) به عنوان آخرین سنگر حمایتی پنهان شده بودند را فعال کرده است و سپس شروع به حرکت کرده است.

از سوی دیگر وجود یک گپ در قیمت‌های بالاتر نیز ممکن است انگیزه‌ای برای خریداران به شمار آید. چرا که برخی اعتقاد دارند اکثر گپ‌ها پر می‌شوند.

در حال حاضر عبور قیمت سهام «های وب» از فشردگی قبلی آن در محدوده 272 تومان، مهر صعود قیمت تا حداقل سقف قبلی را فراهم می‌سازد. در این تحلیل حد ضرر سهامداران نیز آخرین کف قیمتی در محدوده 225 تومان قرار داده می‌شود.

سلب مسئولیت: کلیه مطالب درج شده در این سایت جنبه تحقیقاتی، علمی و خبری دارد و برای فعالیت مستقیم در هیچ بازاری توصیه نمی‌شود.

گزارش‌های بیشتر تحلیل بازار را در صفحه بازار سرمایه بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر