کد مطلب: ۸۶۹۰۹۸

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد؛

پایان بورس امروز ۱ مهر ۱۴۰۲/ رخوت بازار سهام در میانه تعطیلات

پایان بورس امروز 1 مهر 1402/ رخوت بازار سهام در میانه تعطیلات

بورس تهران امروز را در رخوت سپری کرد و درجا زد. در همین حال، حجم و ارزش معاملات خرد در کمترین میزان خود قرار گرفت و همچنان خروج پول حقیقی از بازار رقم خورد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، شاخص کل بورس امروز را صعودی آغاز کرد اما به تدریج با نزدیک شدن به ساعات میانی معاملات، نزولی شد و در نهایت با افت دو هزار و 850 واحدی بسته شد. به این ترتیب نماگر بورس تهران امروز معادل 0.13 درصد پایین رفت و در پله دو میلیون و 118 هزار و 361 واحد به کار خود پایان داد.

شاخص هم‌وزن نیز امروز را هم‌مسیر با شاخص کل بورس آغاز کرد و در ابتدا صعودی بود اما سپس نوسانات کاهشی را تجربه کرد تا در نهایت با ثبت تنها 10 واحد تغییر (نزولی)، درجا زده باشد. گفتنی است شاخص کل فرابورس هم امروز با 31 واحد تغییر نزولی، روی پله 26 هزار و 187 واحد قرار گرفت.

پایان بورس امروز 1 مهر 1402

حجم و ارزش معاملات خرد

در پایان معاملات امروز بازار سهام، حجم معاملات خرد سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی به پنج میلیارد و 800 میلیون برگه سهم رسید که حاکی از خواب بازار سهام در میانه تعطیلات بود. ارزش معاملات خرد سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی هم در نخستین روز مهرماه به سه هزار و 413 میلیارد تومان رسید و در کف هفت ماهه خود قرار گرفت. گفتنی است در پایان معاملات امروز بازار سهام، 128 میلیارد تومان پول حقیقی از بازار خارج شد.

عملکرد نمادها

امروز نمادهای حکشتی و شستا به ترتیب با 969 و 559 واحد، بیشترین تاثیر مثبت را در شاخص کل داشتند. در همین حال نمادهای فارس، شپنا، شبندر، کگل و شتران بیشترین تاثیر منفی را در شاخص کل بورس به دنبال داشتند. در همین حال، تکاردان، شستا، حکشتی، خزامیا، خگستر، خودرو و شپنا پرتراکنش‌ترین نمادهای بورسی بوده‌اند.

در فرابورس هم نمادهای آریا، وسپهر، صبا و شگویا بیشترین تاثیر منفی و نمادهای خاور، هرمز و خدیزل بیشترین تاثیر مثبت را در شاخص کل داشتند. همچنین نطرین، خاور، بمولد، دی، فن‌فزار، سدبیر و عالیس، پرتراکنش‌ترین نمادهای فرابورسی بودند.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه بازار سرمایه بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر