کد مطلب: ۸۷۰۵۵۷

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

پایان بورس امروز ۴ مهر ۱۴۰۲ / شارژ بازار سهام تمام شد؟

پایان بورس امروز 4 مهر 1402 / شارژ بازار سهام تمام شد؟

نگاهی به روند معاملات سهم‌ها در بورس امروز نشان می‌دهد، بازار سرمایه برای شروع روند صعودی خود به سوخت‌گیری احتیاج دارد. چراکه ارزش معاملات همچنان ارقام پایینی را ثبت می‌کند و بعید است با این اعداد، روند بورس صعودی شود.

به گزارش تجارت‌نیوز ، معاملات بورس امروز نیز در جهت روند نزولی دو هفته بازار سهام رقم خورد و شاخص کل باز هم نتوانست بر ارتفاع خود بیفزاید. به طوری که در پایان بورس امروز شاخص کل، با افت سه هزار و 323 واحدی که معادل 0.16 درصد این شاخص است روبه‌رو شد. بر این اساس شاخص کل در پایان معاملات امروز در سطح دو میلیون و 97 هزار واحدی ایستاد.

البته مسیر میانگین هم‌وزن بازار در روز جاری با شاخص کل متفاوت بود و این شاخص تا حدودی افزایش ارتفاع داد. به این ترتیب شاخص هم‌وزن با رشد 0.11 درصدی به سطح 717 هزار و 371 واحدی برسد.

پایان بورس 4 مهر

با وجود رشد نسبی میانگین هم‌وزن بازار ارقام حجم و ارزش خرد معاملات نزولی شدند و روی تابلو بازار امروز به شدت به چشم می‌آمدند. گفتنی است تابلو بورس اوراق بهادار تهران، حجم معاملات امروز را 6 میلیارد و 600 میلیون برگه سهم و ارزش معاملات خرد (سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی) را چهار هزار و 13 میلیارد تومان نشان می‌دهد.

در نهایت باید گفت معاملات بازار سرمایه و ارقام حجم و ارزش معاملات تا حدودی چشم‌انداز بورس را منفی کرده است. چرا که سهامداران ترجیح می‌دهند، ریسک فعلی بازار را به جان نخرند و تا زمان بالا رفتن ارزش معاملات صبر کنند.

ورود و خروج پول حقیقی

بررسی آمار مالکیت افراد حقیقی در روز جاری حکایت از خروج سرمایه حقیقی‌ها از بازار سهام دارد. شاخص ورود و خروج سرمایه در پایان بورس امروز، خبر از خروج 153 میلیارد تومانی پول از سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی می‌دهد.

بیشترین ارزش معاملات

در جریان معاملات امروز سه سهم خزامیا، خودرو و وتجارت بیشترین ارزش معاملات و سهم‌های شستا، خودرو و وتجارت به ترتیب بیشترین حجم معاملات را ثبت کرده‌اند. همچنین سهم فارس نیز بیشترین ارزش بازار را در اختیار خود گرفت.

ثعمرا با افزایش 6.99 درصدی بیشترین بازدهی روز را از آن خود کرد. در مقابل، مفاخر نیز با افت 6.94 درصدی در جریان بازار امروز بدترین عملکرد را ثبت کرد.

ورود پول هوشمند

بیشترین خالص خرید حقیقی نیز به سهم‌های خزامیا، بکابل و ثعمرا تعلق گرفت. همچنین سهم‌های بکابل، ثشاهد و فسوژ نیز در جریان معاملات امروز ورود پول هوشمند داشتند. در سوی دیگر، فیلترهای بورسی نشان می‌دهند که نمادهای خودرو، فملی و پارتا خروج پول هوشمند داشتند

لازم به ذکر است بیشترین سرانه خرید حقیقی در سهم‌های ولانا، فاروم و وارس رقم خورد. همچنین وتجارت در جریان معاملات امروز بیشترین فشار تقاضا را ثبت کرد. در مقابل، بیشترین فشار عرضه نیز در نماد وآفر بود.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه بازار سرمایه بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

  • دانیال

    تعویض و اخراج مدیرکل و مدیران رده پایین بورس و جایگزینی مدیران کاربلد و تحصیل کرده هوشمند و شجاع و راستگوی میتواند چاره کار و صعودی شدن بورس شود درغیر این صورت بورس دیگه بورس نخواهد شد

  • ناشناس

    بورس فقط برای رانتیون سازمان بورس نون و آب داره.
    مردم خودشونو سرمایه شونو و سلامتی‌شونو به خطر میندازن.

پیشنهاد سردبیر