کد مطلب: ۹۰۳۵۱۴

«تجارت‌نیوز» گزارش می‌دهد؛

پیش بینی بورس سه شنبه ۷ فروردین ۱۴۰۳/ بازار سهام در مسیر رشد پلکانی قرار دارد؟

پیش بینی بورس سه شنبه 7 فروردین 1403/ بازار سهام در مسیر رشد پلکانی قرار دارد؟

بازار سهام روز دوشنبه را هم صعودی پشت سر گذاشت؛ با این حال اما از شتاب صعود شاخص‌ها کاسته شد. این در حالی بود که حجم و ارزش معاملات خرد نسبت به روز یکشنبه رشد داشت و همین موضوع، فعالان بازار را نسبت به تداوم رونق بازار دلگرم کرد. اما آیا این رشد ادامه خواهد داشت یا بازار سهام به صورت پلکانی و نه هیجانی، بهار را در مسیر صعودی سپری می‌کند؟

به گزارش تجارت‌نیوز، تابلوی معاملات بازار سهام در پایان دادوستدهای روز دوشنبه به سبزی تابلوی روز یکشنبه نبود. تراز ورود پول حقیقی به سهام و حق تقدم‌ها هم با کاهش مواجه اما همچنان مثبت بود. با این حال اما حجم و ارزش معاملات خرد نسبت به روز یکشنبه رشد چشمگیر و امیدوارکننده‌ای داشت. آیا این به معنای تداوم رشد بازار است؟

فعالان بازار سهام معتقدند که رونق این بازار لزوما به معنای رشد شارپی و یکسره شاخص‌ها نیست، بلکه افزایش چرخش پول در این بازار و رشد خرید و فروش سهام نشانه مهمی از رونق و پویایی بازار است.

اکنون نیز به نظر می‌رسد دست کم با توجه به نوع تحرکات روز دوشنبه، بازار در همین مسیر گام برمی‌دارد. در این میان به وضوح تمایل معامله‌گران به سهم‌های کوچک و متوسط بازار قابل مشاهده است. ضمن آنکه همچنان برخی از فعالان بازار در حال مشاهده و مطالعه سهام برای خرید و فروش قبل از آغاز فصل مجامع هستند.

پیش بینی بورس سه شنبه 7 فروردین 1403

بر اساس آنچه گفته شد به نظر می‌رسد انتظار تداوم رشدهای پرشور و هیجانی از بازار سهام، چندان معقول نیست. ضمن آنکه به دلیل ارزندگی و اصلاح طولانی‌مدت بازار، مطالعه و تماشای مسیر انواع سهم‌ها بسیار بااهمیت است. در حال حاضر سهم‌های کوچک و متوسط زیادی مستعد پروژه شدن هستند و بر همین اساس فعالان بازار باید با احتیاط بیشتری به معامله بپردازند. با پایان رسمی تعطیلات و آغاز نیمه دوم فروردین، بازار سهام تحرکات جدی‌تری خواهد داشت.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه بازار سرمایه بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • بیچاره

  قیمت که نداره . شرکتها دارن کار میکنن . نون هزاران خانوار رو داره میده . چرا رییسی دستور داده سود سهامدار بیچاره رو نمی‌دهند ؟ مگه نمیدونند سهامدار صاحب شرکت و کارخونه هست ؟ و داره چرخ اقتصاد مملکت رو میچرخونه ؟ چیزی بهش نمیرسه . سود سال رو هم معلوم نیست کی هاپولی میکنه ! دلش به چی خوش باشه ؟ با این سرمایه گذاری زندگیش به چی خوش باشه آااآ قای رئیس؟ ! ؟

 • ناشناس

  آنچنان بی اعتمادی به وجود آورده اند که علیرغم همه فریادهای ارزنده ارزنده ، بورس توان یک هفته مثبت متوالی را ندارد و بعد از یکی دو روز مثبت ، فشار عرضه ها برای فرار سهام داران خرد شروع می شود .

 • ناشناس

  بورس ایران مرده ای متحرک .

 • احمد

  فضای بورس برای سهامداران خرد نا امن است. صداقت در گارشان نیست. از سرمایه مردم سوء استفاده می کنند