کد مطلب: ۹۰۷۳۹۹

«تجارت‌نیوز» گزارش می‌دهد:

پایان بورس امروز ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ / مسیر متفاوت شرکت‌های کوچک و بزرگ بازار سهام

شاخص کل ۱۳ هزار و ۴۲۰ واحد ریخت/ شاخص هم‌وزن ۰.۱۷ درصد افزایش ارتفاع داد/ ارزش معاملات خرد به ۴,۳۳۹ میلیارد تومان رسید/ حجم معاملات خرد ۱۰.۱ میلیارد برگه سهم شد/ ۵۹ میلیارد تومان پول حقیقی وارد بازار شد

پایان بورس امروز 4 اردیبهشت 1403 / مسیر متفاوت شرکت‌های کوچک و بزرگ بازار سهام

بررسی تابلو بورس امروز نشان می‌دهد معاملات سهم‌های شاخص‌ساز بازار سهام پس از چهار روز صعودی، در روز جاری کاهش قیمت داشتند. به طوری که برآیند نوسان سهم‌های بزرگ بورس سبب شد شاخص کل در روز جاری 13 هزار و 420 واحد ریزش کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، معاملات بورس امروز به نحوی رقم خورد که شاخص کل در خلاف جهت کندل روز معاملاتی گذشته خود رفتار کرد. به طوری که در پایان بورس امروز، شاخص کل با کاهش 13 هزار و 420 واحدی که معادل 0.58 درصد این شاخص است، روبه‌رو شد. بر این اساس شاخص کل در پایان معاملات امروز در سطح دو میلیون و 303 هزار واحدی ایستاد.

در طرف دیگر اما قیمت معاملات سهم‌های کوچک بازار سهام صعودی بود؛ به طوری که شاخص هم‌وزن بازار در پایان بورس امروز هزار و 321 واحد که معادل 0.17 درصد این شاخص است افزایش ارتفاع داد و به سطح 759 هزار واحد رسید.

گفتنی است تابلو بورس اوراق بهادار تهران در روز جاری، حجم معاملات را 10.1 میلیارد برگه سهم و ارزش معاملات خرد (سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی) را چهار هزار و 339 میلیارد تومان نشان می‌دهد.

2024-04-23 13 01 35

ورود و خروج پول حقیقی

تراز پول حقیقی در سهام، مانند روز گذشته، امروز مثبت بود. چنان‌که در پایان بورس امروز حدود 59 میلیارد تومان پول حقیقی به بازار سهام تزریق شده است. موضوع دیگری که باید به آن اشاره کرد این است که تا لحظه تنظیم این گزارش حدود هفت میلیارد تومان پول حقیقی وارد صندوق‌های درآمد ثابت شده است. 

بیشترین ارزش معاملات

در جریان معاملات امروز سه سهم خزامیا، خاهن و واعتبار بیشترین ارزش معاملات و سهم‌های ذوب، خاهن و خودرو به‌ترتیب بیشترین حجم معاملات را ثبت کرده‌اند. همچنین سهم فارس نیز بیشترین ارزش بازار را در اختیار خود گرفت.

ختوقا با افزایش هفت درصدی بیشترین بازدهی روز را از آن خود کرد. در مقابل، دامین نیز با افت 6.96 درصدی در جریان بازار امروز بدترین عملکرد را ثبت کرد.

ورود پول هوشمند

بیشترین خالص خرید حقیقی نیز به سهم‌های خاهن، خزامیا و واعتبار تعلق گرفت. همچنین در جریان معاملات امروز سهم‌های خزامیا، خاهن و واعتبار ورود پول هوشمند داشتند. در سوی دیگر، فیلترهای بورسی نشان می‌دهند پول هوشمند از نمادهای ثفارس، نوری و ثباغ خارج شده است.

شایان ذکر است بیشترین سرانه خرید حقیقی در سهم‌های تاتمس، خفناور و بازرگام رقم خورد. همچنین فروس در جریان معاملات امروز بیشترین فشار تقاضا را ثبت کرد. در مقابل، بیشترین فشار عرضه نیز در نماد فسازان بود.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه بازار سرمایه تجارت‌نیوز بخوانید.

 

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.