خبر فوری:

فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۹۱۱۹۷۶

واریز ۵۳۲ میلیارد تومان سود به حساب سهامداران

واریز 532 میلیارد تومان سود به حساب سهامداران

شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اعلام کرد: در هفته چهارم اردیبهشت ماه سال 1403 بیش از 532 میلیارد تومان سود از طریق اطلاعات سامانه سجام به حساب سهامداران واریز شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، جزییات واریز سود سهامداران در هفته چهارم اردیبهشت ماه  جاری حاکی از آن است که 13 ناشر سود جاری، سنواتی و حق تقدم یک میلیون و 706 هزار و 529 سهامدار را که شامل 532 میلیارد و 966 میلیون تومان می شود به حساب سجامی سرمایه گذاران واریز کردند.

واریز سود جاری 8 شرکت

این گزارش می‌افزاید: در هفته چهارم اردیبهشت ماه امسال، 8 شرکت « سیمان‌ مازندران، عمران ‌وتوسعه‌ فارس، بین‌ المللی‌ محصولات‌ پارس، تولید مواد اولیه ‌الیاف ‌مصنوعی، قند نقش‌ جهان، سرمایه‌ گذاری‌ ملی‌ ایران، توسعه‌ سرمایه‌ وصنعت ‌غدیر، ایرانیت‌» سود جاری 138 هزار و 211 سهامدار که شامل 491 میلیارد و 909 میلیون تومان می‌شود به حساب آنها واریز شد.

واریز سود سنواتی و حق تقدم 5 شرکت

در این بازه زمانی، 5 ناشر« بیمه‌ زندگی ‌خاورمیانه، تامین‌ سرمایه ‌امین، بانک‌ کارآفرین، مخابرات‌ ایران، کشت‌ و دامداری ‌فکا» سود سنواتی و حق تقدم یک میلیون و 568 هزار و 318 سهامدار که شامل 41 میلیارد و 56 میلیون تومان می‌شود را توسط سمات پرداخت کردند.

سامانه سجام چیست ؟

 لازم  به ذکر است، سجام یک سامانه زیر ساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از «سرمایه‌گذاران، مشتریان و مدیران نهادها» در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری و غیر حضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده های تایید شده خواهند بود.

 بر اساس این گزارش، از طریق این سامانه اطلاعات هویتی، شماره حساب، شماره موبایل، آدرس الکترونیکی و اقامت دایمی فرد ثبت می‌شود و از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات آن سهامدار را ندارد.

 سهامداران می‌توانند با مراجعه به سایت www.Sejam.ir ثبت نام و احراز هویت سجام را به صورت الکترونیکی انجام دهند.

 مزایای سجامی شدن

 گفتنی است «دریافت کد معاملاتی برای ورود به بازار سرمایه، دریافت سودهای جاری، سنواتی و سود سهام عدالت، امکان ورود به درگاه ذینفعان بازار سرمایه و استفاده از خدمات آن شامل میز خدمت الکترونیک، مشاهده و گزارش دارایی، دریافت گواهی سهام، لیست مجامع و برگزاری مجامع به صورت الکترونیک، گزارش سود های پرداخت شده، تاریخچه سود سهام عدالت و گزارش حق تقدم استفاده نشده» از جمله مزایای ویژه ثبت نام و احراز هویت در سامانه سجام به شمار می‌رود.

منبع : سمات

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.