خبر فوری:

فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۹۱۴۳۸۸

«تجارت‌نیوز» گزارش می‌دهد:

پایان بورس امروز ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ / خودرویی‌ها صف خرید شدند

شاخص کل ۰.۴۱ درصد افزایش یافت / شاخص هم‌وزن ۰.۰۸ درصد پایین آمد / ارزش معاملات خرد به ۲,۳۱۹ میلیارد تومان رسید / حجم معاملات خرد ۶.۸ میلیارد برگه سهم شد / ۱۹۹ میلیارد تومان پول حقیقی از بازار خارج شد

پایان بورس امروز 12 خرداد 1403 / خودرویی‌ها صف خرید شدند

اخبار صدور مجوز افزایش سرمایه خودرویی‌ها در جلسه سران قوا جان تازه‌ای به معاملات خودرویی‌های بورس بخشید. این موضوع سبب شد سهام دو خودروساز بزرگ کشور در پایان معاملات امروز به صف خرید بنشینند.

گزارش تجارت‌نیوز، معاملات بازار سهام امروز با تاثیر از صدور مجوز افزایش سرمایه تجدید ارزیابی خودرویی‌ها در جلسه شورای هماهنگی سران قوا بسته شد و این موضوع تاثیر بسیاری بر صف خرید شدن خودرویی‌های بورس گذاشت.

بررسی معاملات بورس نشان می‌دهد شاخص کل در جهت کندل روز معاملاتی گذشته خود رفتار کرده است. به طوری که در پایان بورس امروز، شاخص کل با افزایش هشت هزار و 587 واحدی که معادل 0.41 درصد این شاخص است روبه‌رو شد. بر این اساس، شاخص کل در پایان معاملات امروز در سطح دو میلیون و 94 هزار واحدی ایستاد.

در طرف دیگر، قیمت معاملات سهم‌های کوچک بازار سهام اما کاهش نامحسوسی پیدا کرده است؛ به طوری که شاخص هم‌وزن بازار در پایان بورس امروز 519 واحد که معادل 0.08 درصد این شاخص است کاهش ارتفاع داد و به سطح 684 هزار و 834 واحدی رسید.

گفتنی است تابلو بورس اوراق بهادار تهران در روز جاری، حجم معاملات را 6 میلیارد و 800 میلیون برگه سهم و ارزش معاملات خرد (سهام، حق تقدم) را دو هزار و 319 میلیارد تومان نشان می‌دهد.

12 خرداد

ورود و خروج پول حقیقی

برخلاف روند روز معاملاتی گذشته ورود و خروج پول حقیقی، این عدد در روز جاری منفی بود. به طوری که در پایان بورس امروز حدود 199 میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شده است. موضوع دیگری که باید بازگو کرد اینکه تا لحظه تنظیم این گزارش حدود 256 میلیارد تومان پول حقیقی از صندوق‌های درآمد ثابت خارج شده است.  

بیشترین ارزش معاملات

در جریان معاملات امروز سه سهم خودرو، بوعلی و فملی بیشترین ارزش معاملات و سهم‌های ذوب، خودرو و شستا به‌ترتیب بیشترین حجم معاملات را ثبت کرده‌اند. همچنین سهم فارس نیز بیشترین ارزش بازار را در اختیار گرفت.

فباهنر با افزایش دو درصدی بیشترین بازدهی روز را از آن خود کرد. در مقابل نیز خوساز با افت دو درصدی کمترین بازدهی را به ثبت رسانده است.

ورود پول هوشمند

بیشترین خالص خرید حقیقی نیز به سهم‌های فملی، وبملت و نوری تعلق گرفت. همچنین در جریان معاملات امروز سهم‌های وتجارت، شتران و فزر ورود پول هوشمند داشتند. در سوی دیگر، فیلترهای بورسی نشان می‌دهند پول هوشمند از نمادهای وتوس، کرومیت و خودرو خارج شده است.

شایان ذکر است بیشترین سرانه خرید حقیقی در سهم‌های بگیلان، لطیف و سیدکو رقم خورد. همچنین رمپنا در جریان معاملات امروز بیشترین فشار تقاضا را ثبت کرد. در مقابل، بیشترین فشار عرضه نیز در نماد وآذر بود.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه بازار سرمایه بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.